سرویس: تولیدی » یادداشت ۲۲:۰۵ - پنج شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

آشنایی با یک جمع سعادت آفرین

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با هدف ایجاد وحدت و هماهنگی بین انجمن های اسلامی مدارس و به منظور حراست از دستاورد های انقلاب اسلامی و جهت بخشیدن به فعالیت های صنفی دانش آموزی با حمایت های مادی و معنوی حضرت امام خمینی در سال ۱۳۵۸ تاسیس شد.

آشنایی با یک جمع سعادت آفرین

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با هدف ایجاد وحدت و هماهنگی بین انجمن های اسلامی مدارس و به منظور حراست از دستاورد های انقلاب اسلامی و جهت بخشیدن به فعالیت های صنفی دانش آموزی با حمایت های مادی و معنوی حضرت امام خمینی در سال ۱۳۵۸ تاسیس شد.

نظارت عالی بر جریان فکری و فرهنگی اتحادیه با انتخاب نماینده از سوی مقام معظم رهبری محقق شده است.

انجمن های اسلامی دانش آموزان مشمول قانون احزاب،انجمن ها و جمعیتهای سیاسی مصوب سال ۶۰ نمی باشد واز طرفی یک دستگاه دولتی هم محسوب نمی‌شود و فقط به عنوان یک مجموعه ی فرهنگی با شخصیت حقوقی مستقل می‌باشد.

در یک تعریف خلاصه که در اساس نامه مصوب در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز موجود می‌باشد اتحادیه یک مجموعه ی فرهنگی برای سازماندهی،هدایت وپشتیبانی انجمن های اسلامی مدارس سراسر کشور می باشد که تحت نظارت عالی مقام معظم رهبری و نماینده منصوب از سوی ایشان فعالیت می‌کند.

یکی از مهمترین اهدافی که اتحادیه دنبال می‌کند نخبه یابی ونخبه پروری می باشد.دانش آموزان مستعد در امور فرهنگی-مذهبی و علمی توسط اتحادیه شناسایی و در آموزش های لازم را دیده و می‌توانند مطابق با علاقه خود در اتحادیه فعالیت داشته باشند.

از افتخارات اتحادیه این شهرستان می توان به این مساله اشاره کرد که دانش آموزان عضو اتحادیه شخصا پرچم دار اجرایی برنامه های اتحادیه هستند و کلیه برنامه هایی که در زیر به آن اشاره می شود یا به صورت کلی یا در موارد اساسی آن توسط دانش آموزان طرح ریزی-برنامه ریزی و اجرا می شود.

 

قرارگاه:

میعاد گاه اعضای اصلی انجمن اسلامی دانش آموزان قرارگاه که میگوئیم ،یاد روزهای دفاع مقدس می افتیم ،قرارگاه در آن روزها جایی بود برای گردهم آمدن فرماندهان محورهای عملیاتی،جایی که یک قدم قبل از خط مقدم جبهه برای ایجاد هماهنگی بین این فرماندهان پیش بینی شده یود.حالا در روزگاری که جبهه ها جنگ نرم ،محور عملیاتی بچه های انجمن اسلامی است،قرارگاه های دانش آموزی یک قدم قبل از خط مقدم (انجمن اسلامی مدرسه)شکل گرفته که دانش آموزان در آن گردهم جمع شوند و نقشه عملیاتی جبهه حق را مرور کنند.حرفهای فرماندهی کل (رهبر انقلاب)را با هم مرور کنند و با امام عصر(عج)تجدید بیعت نمایند .

برنامه های کلی اتحادیه که تحت عنوان قرارگاه های دانش آموزی که از تابستان تحت عنوان قرارگاه شهدای گمنام تشکیل و در همچنان در حال برگزاری میبشاد باهدف آموزش روحیه کار تشکیلاتی و کار گروهی و مدیریتی فعالیت میکند.

در این قرارگاه ها که تحت نظر مربی قرارگاه فعالیت دارد دانش آموزان به صورت هفتگی در مکان اتحادیه تجمع کرده و درمورد مباحث علمی-آموزشی-فرهنگی-اعتقادی و تشکیلاتی باهم به همفکری مینشینند.

تا بتوانند با برطرف کردن سوالات و شبهه های خود در مدارس نیز به نحو احسن تاثر گذار باشند.

در این جلسات دانش آموزان با نحوه برگزاری جلسات-مدیریت جلسه-نحوه انجام کارگروهی و تیمی آشنا می‌شوند.

 

انجمن اسلامی مدرسه:

انجمن اسلامی مدرسه خط مقدم اتحادیه می‌باشد.دانش آموزان مستعد در مدارس  شناسایی و به اتحادیه دعوت شده و پس از انجام مصاحبه و توجیه فعالیتهای اتحادیه در صورت به حد نصاب رسیدن امتیازات و همچنین رضایت شخص و خانواده ی دانش آموزان به سمت مسئول انجمن اسلامی مدرسه منصوب می گردد.

این دانش آموزان با حضور در اتحادیه و شرکت در جلسات قرارگاه به صورت هفتگی نصبت به فعالیتهایی که می‌خواهند در مدارس انجام دهند با دیگرمسئولان انجمن مدارس و با مربی مشورت و همفکری خواهند کرد.

هر انجمن اسلامی دارای تعدادی معاونت برای انجام امور خاص انجمن می باشد و یکی از مهمترین وظایف مسئول انجمن می باشد.

از جمله برنامه هایی که دانش آموزان در مدارس اقدام به برگزاری می کنند برنامه‌هایی همچون مدرسه انقلاب کندوی کتاب – تمام قد برپا( یه مناسبت رو معلم) لشکر فرشتگان مداد کم رنگ-انجمن برتر می باشد.

 

بعضی از برنامه های محوری اتحادیه:

انجمن برتر:

فعالیت های مسئولین انجمن در سامانه عقیق که به صورت برنامه ی هوشمند اندروید می باشدثبت شده و در پایان سال به مسئول انجمن و مدیر و معاون مدرسه برتر جوایزی اهدا می گردد.

اردوی مشهد و قم:

اردوی مشهد در تابستان ها و اردوی قم در بین دو ترم برگزار خواهد شد.

اردوی یک روزه:

برای ارتباط بیشتر دانش آموزان عضو اتحادیه نیز برگزار می شود که در طول تابستان و با حضور مربی و دانش آموزان عضو قرارگاه صورت می پذیرد.

 ۱۳آبان:

۱۳آبان در کنار مناسبت‌های پرشکوهی که برخود رقم زد.سالروز تاسیس اتحادیه نیز می باشد.در این روز در کنار مراسمات راهپیمایی  دانش آموزان عضو اتحادیه با حضور در اتحادیه در جشن تاسیس اتحادیه نیز شرکت خواهند کرد .

 

 

مدرسه انقلاب:

بر پایی نمایشگاه، مسابقه، جشن و تتاتر و سرود به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر در مدارس توسط دانش آموزان عضو اتحادیه برگزار می‌شود.

نمایشگاه مدرسه انقلاب از جمله ابتکارات اتحادیه می باشد که هر ساله توسط دانش آموزان با هدف شناسایی انقلاب اسلامی و دلایل سر نگونی شاه یا کارنامه سیاه پهلوی، مهدویت، آشنا کردن  دانش آموزان با اتحادیه انجمن اسلامی، شناساندن چهره اصلی آمریکا برپا می‌شود.و در پایان به بهترین مدرسه انقلاب  جوایزی اهدا می‌گردد.

لشگر فرشتگان و همکلاسی آسمانی:

سر گذشت پژوهی شهدا توسط دانش آموزان که با انجام مصاحبه ،پژوهش پیرامون زندگی شهدا و ثبت خاطرات شهید هر ساله در اتحادیه برگزار و در پایان با برگزاری یادواره ی شهدا با آرمان های شهیدان میثاق و پیوند می بندد.

اعتکاف داتش آموزی

هرساله دانش آموزان سه روز در دهه آخر ماه مبارک رمضان در مسجد خلوت گزیده و به اعتکاف می‌نشینند این برنامه که از بهترین برنامه های اتحادیه شهرستان می باشد و همه ساله با اشتغال زیادی روبه رو شده توسط خود دانش آموزان و با برنامه های متنوع و دلنشین برگزار می شود.

هیئت دانش آموزی انصار المهدی(عج)

هیئت دانش آموزی انصار المهدی(عج) که به صورت هفتگی و مناسبتی اقدام به برگزاری برنامه جشن و عزاداری می نماید محفلی صمیمی برای صیقل روح خود می باشد.هیئت رکن معنوی اتحادیه برای دانش آموزان است.

 

موسسه علمی آینده سازان

موسسه علمی آینده سازان رکن علمی اتحادیه برای دانش آموزان عضو اتحادیه می باشد.

از جمله فعالیت های موسسه برگزاری کلاسهای علمی ویژه دانش آموزان برگزای آزمون های حضوری و مجازی و همچنین مشاوره تخصصی و به صورت حضوری و مجازی می باشد.

 

 

 

 

 

سامانه های ارتباطی با اتحادیه

۱-همراز: سامانه پاسخگویی دانش آموزی(مشاوره تربیتی- احکام و عقاید-تحصیلی و تشکیلاتی و…)

۲-بیرق: دبیرخانه هیئت دانش آموزی انصار المهدی

۳-نشریه آینده سازان:تشریه تشکیلاتی و علمی برای دانش آموزان عضو اتحادیه است.

۴-نشریه اشاره:ویژه مربیان با هدف ترسیم خط برای قرارگاه

 

راه های ارتباطی با اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان شهرضا

آدرس:خیابان حکیم صهبا-جنب درمانگاه شهید نجفی-طبقه زیرین پست بانک شهید همت-دفتر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

تلفن تماس:۵۳۵۰۶۰۹۰-۰۳۱

تلفن نمابر:۵۳۵۰۶۰۵۰-۰۳۱

سامانه پیامک ۳۰۰۰۱۳۶۳۰۰۰۱۰۲

کانال اتحادیه در پیام رسان تلگرام-سروش-ایتا و پیج اینستاگرام

@ANJOMANESLAMI_SHAHREZA

کانال هیئت انصار المهدی در پیام رسان تلگرام-سروش-ایتا و پیج اینستاگرام

@ANSARALMAHDI_SH

کانال آینده سازان

@AYANDESAZAN_SHAHREZA

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.