سرویس: ویژه های خبری ۰۰:۲۴ - دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷

رئیس آموزش و پرورش شهرضا

اخلاق را باید در کودکان خود رشد بدهیم

در دیدار دبیر اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی با رئیس آموزش و پرورش شهرستان شهرضا، رویکرد اصلی حرکت های فرهنگی و تشکیلاتی در مدارس پیگیری و رشد اخلاقی بیان شد. در این جلسه محمود رستگار سه اصل اساسی، رشد اخلاقی، تربیت دینی، پیشرفت علمی را برای مدارس و پرورش فکری جوانان بیان کرد.

به گزارش شهرضا نیوز، در دیدار مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی با رئیس آموزش و پرورش شهرستان شهرضا، رویکرد اصلی حرکت های فرهنگی و تشکیلاتی در مدارس پیگیری و رشد اخلاقی بیان شد. در این جلسه محمود رستگار سه اصل اساسی، رشد اخلاقی، تربیت دینی، پیشرفت علمی را برای مدارس و پرورش فکری جوانان بیان کرد.

محمود رستگار در پی نشستی با دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی گفت: اگر ما بخواهیم یک فرد تحصیل کرده و با اخلاق به جامعه تحویل دهیم باید در عرصه ی برنامه های اخلاقی و معرفتی کوشا تر باشیم.

وی همچنین در روند اجرایی و فعالیت های اتحادیه، به یک حرکت پیوسته اشاره کرد و گفت: شما آرام آرام باید حرکت اخلاقی و روشنگرانه خود را ادامه دهید که در کلام حضرت امیر هست که می فرمایند: آن کار شایسته ای که شما انجام می دهید، خدا در زبان مردم جاری می کند. نفس کار شما بسیار پسندیده است.

رئیس آموزش و پرورش شهرضا همچنین خاطر نشان کرد : متاسفانه امروزه اخلاق در جامعه ما کم رنگ شده است، شما اگر یک نگاهی به کتابهای دهه ۶۰ بیندازید، جلد کتاب تحصیل یک کتاب بود که از درون آن یک مداد و از سر مداد یک گل نمایان شده یود. این ترسیم زیبایی از اخلاق مداری است. الان گل های جامعه کنونی رنگ هایش برای ریا است و بویش برای نفاق است. اخلاق را باید در کودکان خود رشد بدهیم.

در پایان محمد رستگار با اشاره به شعار آموزش و پرورش شهرستان شهرضا گفت: شعار ما این بود که جهاد مقدس ما در راستای حماسه حسینی باشد و به سه اصل رشد اخلاقی، تربیت دینی و پیشرفت علمی برسد. اتحادیه دانش آموزیان خوب می تواند در این امر فعالیت های بسزایی اشته باشد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.