سرویس: اخبار شهرضا ۲۰:۲۴ - پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷

بیانیه ای در وصف

تماشاخانه ای غمگین / یادداشت

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام اهورایی ترین نامها

ناله را هر چند می خواهم که پنهانش کنم

سینه می گوید که من تنگ آمدم فریاد کن

خیلی بد است که نوشتن ها را برای گفتن فراموشی ها و کسالت ها به رشته ی تحریر در آورد؛ امّا رسالت نوشتن هاگاهی برای این است که فریادهای آراممان را به کسانی که قول شرف و مردانگی برای کار می دهند؛ بیان کنیم.

جناب آقای بهنام رضایی برادر گرامی و مدیر مسئول محترم تماشاخانه ی ارغوان سهم شما برای ساختن فرهنگ شهرضا سوختن است و چه خوب برای فرهنگ اندیشه ها و ساختن سازه های انسانیت پیشقدم شدی.دردهای امثال شما و هنرمندان فرهنگی در عرصه های مختلف هنری بسیار زیاد است؛ و افسوس که تنها پیشقراولان مدعی همکاری و سخنروان فرهنگی در سطح شهر، امثال ما جوانان را برای تهیه ی گزارش های برگه ای و بی روحشان می خواهند.

آقای رضایی رسم فرهنگ التقاطی این روزهای ایران اسلامی؛این است که کسانی را انتخاب کند که تنها واژه های پیش افتاده ی فرهنگی را لغلغه ی زبانشان قرار دهند.

آقای رضایی برادر عزیزم؛ می دانم تو با وفای به رسم گذشتگان پاک شهر شریف شهرضا؛شهری که لحظه لحظه اش، حکما و اندیشمندان بزرگی را پرورانده، قدم در راه فرهنگ و هنر نمایش شهرمان گذاشتی؛و بر سر قولها و وعده های بهضی ها دست به کار شدی و برای تئاتر و هنر نمایش شهرضا مأمنی ساختی. امّا افسوس که وعده های بعضی ها؛تنها سرخرمن بود و تنها برای گزارشی رد کردن و ادامه ی کاغذ بازی های اداری.

امّا برادر عزیزم افسوس نباید خورد و در این راه پای استوارمان را استوارتر می گذاریم و دست به دست هم می دهیم و می دانیم مردمان این دیار همان مردمانی هستند که در دامان خود حکیم صهبا، الهی قمشه ای ، همت، ولندانی، حجازی، امامی و… را پروراند؛ پس رسم خون و جان را نثار این مردمان و فرهنگ نجیب شهرضا، این نگین سرافراز در علم و عمل می کنیم.

و چه زیبا حضرت حق فرمود: وَ آخَرونا دعَوَانا أَن اَلحَمْدٌالله رَبِ العالَمین

عباس علی صدری ، مدیر مسئول پایگاه تحلیلی خبری شهرضانیوز

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.