سرویس: اجتماعی ۱۹:۱۵ - دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷

صدای روستا شنیده می شود اما شنیده ها اشتباه است

در همایش روز ملی روستاها و عشایر ، رییس شورای روستاها ؛ براهمی از درب انتقاد وارد شد و بسیاری از مشکلات روستاها و روستایی ها را خاطر نشان کرد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شهرضانیوز ، در همایش روز ملی روستاها و عشایر ، رییس شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان شهرضا ؛ براهمی از درب انتقاد وارد شد و بسیاری از مشکلات روستاها و روستایی ها را خاطر نشان کرد :

روستا و روستا زاده همیشه با صفت های تولیدگر ، نجابت و صداقت همراه بوده و در جلسات اداری بسیار خوب و به وفور از آنها با این صفت ها یاد می شود. اما من معتقدم همه جوانب را برای صحبت کردن درمورد روستا باید ارزیابی کرد.

مهرداد براهمی ؛ روستایی ها را در جبه ی مقابل با دشمن در عرصه های مختلف معرفی کرد و گفت :

ما مردمی هستیم که در مقابل دشمن ایستاده ایم. امروز ما میخواهیم نیمه خالی لیوان را ببینیم ، نقد یعنی سره از ناسره. من ابتدا از ادارات و فرماندار تشکر میکنم اما خشکسالی مردم روستا را رمقشان را گرفته. اگر قرار باشد که ۳۰% جامعه در مسیر زندگیشان با این مشکلات روبرو شوند از جمعیت روستا کم می شود.

آیا واقعا من روستایی باید سبک زندگی خودم را عوض کنم؟ ما باید یاد بگیریم از پتانسیل های موجود درست استفاده کنیم.

رییس شورای روستا ها اظهار داشت : ما در آب شرب روستاها با مشکلات بزرگ روبرو هستیم ؛ اشتغال در روستاها نا مناسب است ؛ اگر بخواهیم وام اشتغال زایی بگیریم بانکها سلیقه ای عمل می کنند ؛ بانک ها در زمینه ی وام ها به دستور العمل ها توجه نمی کنند. شما بروید سوال کنید از بانک ها ؛ که چگونه جواب شما را می دهند.

وی همچنین افزود : در بحث مسکن ، روستاییان مشکلات بسیاری دارند. کیفیت آموزش در روستا بسیار پایین است ، هر چه بازنشسته و بی حوصله  است به روستاها می فرستند تا آموزش دهند.

من یک درخواست هم از نیروی انتظامی دارم و اینکه در بحث امنیت دام ها و احشام باید بیشتر مراقبت شود که یک زندگی آرام و بی دغدغه داشته باشیم.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.