سرویس: اجتماعی ۱۶:۴۴ - دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷

نور الدین سهرابی:

روزی برای روستائیان که چرخه تولید را می چرخانند

به گزارش شهرضا نیوز در جلسه ی همایش روز ملی عشایر و روستاها به بررسی عملکرد ادارات و همچنین گزارش اداره امور عشایر پرداخته شد.سهرابی، رئیس اداره امور عشایر شهرضا با بیان تبریک و تشکر از ادارات گوناگون که در عرصه ی کمک رسانی به روستاها و عشایر کوچ نشین فعالیت داشتند، جامعه روستا و عشایر را تولیدگر خواند

به گزارش شهرضا نیوز در جلسه ی همایش روز ملی عشایر و روستاها به بررسی عملکرد ادارات و همچنین گزارش اداره امور عشایر پرداخته شد.سهرابی، رئیس اداره امور عشایر شهرضا با بیان تبریک و تشکر از ادارات گوناگون که در عرصه ی کمک رسانی به روستاها و عشایر کوچ نشین فعالیت داشتند، جامعه روستا و عشایر را تولیدگر خواند و گفت : امروز روزی است که جامعه ی عشایر باید بیایند و درخواستهایشان را بگویند، بنده این روز را تبریک می گویم، روزی برای روستائیان که چرخه تولید را می چرخانند.

سهرابی عمده مشکلات امسال را در روستاها و عشایر کوچ نشین تامین آب شرب اعلام کرد و در ادامه به فعالیت هایی که در این زمینه انجام گرفت، اشاره کرد: اداره امور عشایر با توجه به مشکلات عدیده ای که داشت، به تامین آب شرب روستاها پرداخت.

ما امسال تأمین آب شرب دام و آب کشاورزی را داشتیم، که ۱۲۰ هزار لیتر آب رسانی در این زمینه صورت گرفت. در مجموع ۱۰ مورد منبع آب، ۲۵۰۰ خط لوله برای کشاورزی، ۲۰ مورد پکیج خورشیدی، ساخت پل با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان، ۱۰ کیلومتر جاده روستای یرموک را امسال در دستور کار قرار دادیم و به انجام رساندیم.

وی همچنین در بحث پزشکی خاطر نشان کرد: در امسال ما اعزام گروه های پزشکی و نظارت بر سلامت دامها و عشایر را داشتیم.

سهرابی در خصوص اقدامات انجام شده برای باغات عشایر و روستاها افزود: امسال توجه ویژه ای به باغات صورت گرفت و آبرسانی و سم پاشی باغات عشایر از اهم فعالیت ها بود.در خصوص برق هم ۱۰ کیلومتر شبکه انتقال برق را در دستور کار قرار دادیم.

 

 

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.