سرویس: اجتماعی ۱۷:۴۹ - یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷

یک روز کاری با موضوعی حساس

الگوی ما برای رفتار با کودکان و زنان بی نظیر است.

به مناسبت روز مقابله با کودک آزاری و همچنین مقابله با رفتارهای نامناسب خانوادگی در سطح جامعه علی اصغر رفیعی نژاد، آموزه ها و بنیان پاک جامعه ایرانی را ستود و خاطر نشان کرد: ما باید افتخار کنیم که در آموزه های دینی و فرهنگی خود از احترام و ارتباط های اجتماعی الگو های مناسبی وجود دارد. آموزه های جامعه ی ایران اسلامی بهترین رفتارها را با هم نوع و غیر هم نوع بیان می کند.

به گزارش شهرضا نیوز، به مناسبت روز مقابله با کودک آزاری و همچنین مقابله با رفتارهای نامناسب خانوادگی در سطح جامعه علی اصغر رفیعی نژاد، آموزه ها و بنیان پاک جامعه ایرانی را ستود و خاطر نشان کرد: ما باید افتخار کنیم که در آموزه های دینی و فرهنگی خود از احترام و ارتباط های اجتماعی الگو های مناسبی وجود دارد. آموزه های جامعه ی ایران اسلامی بهترین رفتارها را با هم نوع و غیر هم نوع بیان می کند.

 

فرماندار شهرضا همچنین با بیان الگوی اخلاقی پیامبر گفت: پیامبر اکرم ما به زن در جامعه ای که زن را مایه ننگ می دانستند بهاء دادند. پیامبر توانست جامعه ای را از فساد اخلاقی، از رفتار نامناسبی که در قبال نوزاد دختر رخ می دهد نجات دهد. ببینید در جامعه ای که فرزند دختر را زنده به گور می کردند، پیامبر حضرت فاطمه را بهترین مخلوق خدا معرفی می کند.

 

علی اصغر رفیعی نژاد در خصوص رفتار با کودکان به داستان پیامبر اشاره کرد و افزود:

یک زمانی پیامبر به نماز ایستادند و دیدند که نماز پیامبر در حالت سجده بسیار طولانی است، وقتی نماز تمام شد متوجه جریان شدند و علت تنها این بود که امام حسین که کودک بودند بر پشت پیامبر سوار می شود و پیامبر برای اینکه کودک مشکلی برایش پیش نیاید، سجده خود را طولانی کردند.

و ما در آموزه های علمای خود داریم که عالمی برای اینکه فرزند خودش را به نماز صبح ترقیب کند، کنار بستر به حالت دولا قرار می گرفت تا فرزند به عشق سواری بر پشت پدر از خواب برخیزد و نمازش را بخواند.

ما باید سیره امیر المومنین را که با فرزندان بی سرپرست رفتارهای زیبا داشتند و حضرت امام خمینی که چه زیبا با همسر و فرزندان خود صحبت می کردند را الگو قرار دهیم.

 

فرماندار شهرضا اظهار داشت: ما از جوامعی که در حال حاظر مدعی تمدن و فرهنگ می کنند پیشتاز و پاک هستیم . جوامعی که برای جلوگیری از قحطی به کشتن فرزندان و زنان معصوم همت می گماشتند. ما در کتیبه ها، نقاشی ها و نوشته ها چنین مسائلی را مشاهده نمی کنیم که به خاطر جلوگیری از خشکسالی و یا قهر خدایان کودکی را آزار برسانیم. این نعمت بزرگی است.

 

در پایان جلسه ایشان به امر آموزش در زمینه های تربیت فرزند برای خانواده ها و جامعه اشاره کرد و از نهاد های رسمی و غیر رسمی در امر رسیدن به سلامت اجتماعی و فرهنگی شهر آموزش را یکی از امور اصلی معرفی کرد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.