سرویس: اخبار شهرضا ۲۳:۴۹ - چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷

دستاوردهایی برای اربعین حسینی در شهرستان شهرضا

اربعین مارک دولتی ندارد/ اربعین حسینی در راستای ظلم ستیزی است/موکب شهدای شهرضا ایجاد می شود.

شهرستان شهرضا امسال با ایجاد یک موکب در کربلای معلی جزو شهرستان هایی شد که برای پذیرایی زائرین حضرت اباعبدالله وارد عمل می شود؛ در جلسه ی ستاد اربعین حسینی علاوه بر درخواست همکاری ارگانها و سازمانها در این امر مهم ؛ عوامل و ویژگی های مناسب برای تعالی حرکت اربعین حسینی هم مورد بررسی قرار گرفت.

با نزدیک شدن به اربعین حسینی ؛ ستاد اربعین حسینی شهرستان شهرضا به عنوان متولی برگزاری یک موکب در ۱۰ کیلومتری کربلای معلی به نام شهدای شهرضا را در دستور کار خود قرار داد؛ در این جلسه اربعین حسینی یک ظرفیت و قالب برای معرفی شد و حرکت عاشقان و پیروان امام حسین؛ سفیران اندیشه ی حسینی برای جهان معرفی می شوند.

داراب؛ معاون فرمانداری در این باره خاطر نشان کرد؛ اربعین و پیاده روی روز اربعین برای افکار جهانی این سوال را بوجود می آورد که به چه علت و با چه هدفی این مسلمانان و یا بهتر بگوییم این آدمهای جمع می شوند تا نسبت به شخصیت امام حسین اظهار ارادت کنند.

حرکت اربعین حسینی؛ در راستای ظلم ستیزی می باشد؛ ما در سال هایی که داعش در عراق صورت داشت جمعیت عظیمی به این پیاده روی می رفتند.

وی همچنین در خصوص کمک دهی به موکب شهدای شهرضا در کربلای معلی گفت : کمک کردن به تهیه موکب شهدای شهرضا فرقی ندارد؛ اربعین مارک دولتی ندارد؛ هییت ها که ریشه در بطن جامعه و فکر مردم این حرکتها هیچگاه کمرنگ نمی شود.

داراب در کنار فعالیت هایی که در خصوص تهیه موارد لازم موکب شهرستان شهرضا باید انجام شود گفت:

ما علاوه بر اقدامات لازم برای تهیه ملزومات این موکب، باید به زائرینی که قصد به این مسافرت معنوی را دارند و چند روزی مهمان شهر ما هستند کمک کنیم؛معاون فرمانداری خاطر نشان کرد: یک سری مسائل آموزشی در خصوص ایمنی در حمل و نقل و امور بهداشتی باید صورت بگیرد تا عزیزانی که در این سفر میزبان هستند به خیال آسوده و بینش بالا به زائرین حسینی خدمت رسانی می کنند. در کنار این فعالیت ها حتما حرکت نمادینی برای معرفی موکب شهدای شهرضا در سطح شهرصورت بگیرد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.