سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۲۱ - پنج شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷

صدای اشتغال در فرمانداری

مادری که فروخته نمی شود/ قوانین باید مطابق شرایط تغییر کنند.

جلسه کارگروه اشتغال، برای تسریع روند اشتغال و بررسی مشکلات و موانع بانکها برای اعطای تسهیلات پولی در فرمانداری برگزار گردید که در این جلسه گره های بسیاری باز گردید و نکات ارزنده ای در این زمینه به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شهرضانیوز؛در جلسه کارگروه اشتغال که در سالن شهید باهنر فرمانداری برگزار گردید، رئیس کارگروه اشتغال ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم گفت:
ما باید به این سوال پاسخ دهیم چگونه چهار و پنج دهه از ابراز رسالت نگذشته است که فرزند رسول خدا را به شهادت می رسانند. امام حسین(ع) وقتی میگویند من برای اصلاح دین جدم قیام کردم؛این سخن میگوید که انحراف دردین به وجود آمده.
به همین خاطر در این موضوع و حرکت امام حسین(ع) باید باشد تا انحرافات از بین برود.

وی در ادامه به کسانی که خواهان ایجاد اشتغال هستند گفت: ما اگر خواهان اشتغال،تولید و ایجاد ثروت در جامعه هستیم باید در امر سرمایه گذاری تسیلاتی مقرر کنیم. میدانی برای ایجاد سرمایه گذاری ایجاد کنیم. تمام تلاشمان را بکنیم تا یک اندیشه ی سالم سرمایه گذاری را رونق بدهیم. باید از توانمندی بخش خصوصی استفاده کنیم.

علی اصغر رفیعی نژاد با بیان اینکه بخش خصوصی کمک دهنده به دولت هست نه مخرب آن اظهار داشت:بخش خصوصی یارو یاور و بازوی تعاونی ها و بخش های دولتی هستند.
دوستان اگر در موقعیتی هستند که آب دستشان است و دارند آب می نوشند، اگر همان لحظه شخصی برای سرمایه گذاری آمد باید دوستان آب را زمین بگزاند و به بحث آن سرمایه گذاری بپردازند.

فرماندار شهرستان شهرضا یکی از مشکلات اصلی کارخانه ها را عدم هماهنگی قانون و مقررات با شرایط زمانی دانست و گفت: مقررات را باید بر اساس شرایط درست کنیم؛
باید تفاوت ایجاد شود بین شرایط خاص وشرایط معمولی. متاسفانه قانون که در شرایط عالی وجود دارد در شرایط بد هم همان قانون هست و این ایراد بزرگی است.
اگر یک کارگاه وجود دارد که با چنگ و دندان کارگر را نگه داشته و حقوق هم به درستی نمی تواند به آن ها بدهد، در این جا ما هجوم دارایی و بیمه را به این کارگاه مشاهده می کنیم که شرایط را وخیم تر می کند.

همچنین ایشان در خصوص بانک ها و قوانین متضاد تسهیلات افزود:
یک تشکر میکنیم از مدیران بانک ها، ما اگر ایرادی می گیریم به شخص شما نیست، منظور ایراد های ما از قوانین دست و پاگیر است که در قانون بانک ها وجود دارد.
قضیه ی قوانین بانک ها برای اشتغال و تسهیلات ،مثل این ضرب المثل است، که فردی مادرش را به بازار می برد و قیمتی می گذارد که به فروش نرسد
بانک ها اگر تسهیلاتی در این قضیه می توانند ارائه دهند؛ارائه دهند. انشالله این قضیه ی اشتغال را همه با هم جدی بگیریم.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.