سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۱۵ - پنج شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیف الله یعقوبی :

ماه محرم اصل امر به معروف و نهی از منکر است

در پی نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر جناب حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی ماه محرم را اصلی ترین ماه برای امر به معروف و نهی از منکر معرفی کردند و اصل عزاداری را بر پایه ی بینش و فکر قرار دادند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شهرضانیوز؛رئیس ستاد  احیاء امربه معروف ونهی از منکر؛ وفات ۳ تن از عالمان بزرگ شهر را تسلیت گفتند و خاطر نشان کردند: آیت الله اسمائیلپور از چهره های شاخص علمی بودند؛ ایشان در عرصه ی احکام قضایی تبحر بالایی داشتند؛ آیت الله لاریجانی خیلی از احکام قضایی را برای این بزرگوار میفرستادند تا ایشان نظرشان را در این موضوعات بیان کنند.

در ادامه ایشان گفتند:شیخ حسن عرفان هم از سخنوران با تقوای شهرضا بودند خالص بودند؛اهل قلم بودند،هیچگاه سیاسی گونه عمل نکرد و همیشه مسیرش یکی بود و آن را دین و مسیر اسلام بود.

رئیس ستاد و احیاء با بیان خاطره ای از حاج غدیر علی ممیز گفتند: شیوه عملی شیخ حسن عرفان مثل حاج غدیر علی ممیز بود؛حاج غدیر علی ممیز برای انتخاب جوان هایی که در امر دین وارد شوند؛خودشان شخصا به درب خانه ها میرفتند و جوانان پاک سرشت را انتخاب میکردند،خدا به داد آنها برسد؛به داد جامعه ی ما برسد و بداد حوزه های علمیه ی ما و آنچه که به دست می دهد.

جناب حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی شروع ماه محرم را یکی از اصلی ترین زمینه های توسعه امر به معروف و نهی از منکر معرفی کردند و گفتند: ماه محرم نفسش با امر به معروف  و نهی از منکر است؛ اصلا در این ماه فضای دیگری بر این جامعه حاکم می شود .

در این ماه بصیرت حسینی پیدا کردن یک امر مهمی است و این بصیرت حسینی با تفکر در اصل حرکت امام حسین محقق میگردد.

ایشان در مورد ایستگاه ها و نذورات هم توصیه هایی کردند و گفتند: چه خوب میشود اگر هر ایستگاه صلواتی را به یک هیئت گره بزنیم ، تا آن هیئت پشتوانه ی  آن ایستگاه شود.

در مورد نذورات سعی میشود که امسال نذورات مردم برای امام حسین کم نشود.

 

/انتهای پیام

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.