سرویس: اجتماعی ۰۹:۴۷ - پنج شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷

به همت اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری اصفهان

تفاهم نامه گردشگری با هدف توسعه صنعت توریسم اصفهان امضا شد

همزمان با اولین روز از ماه محرم، اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان تفاهم نامه ای با عنوان توسعه گردشگری پایدار با همکاری سازمان همیاری شهرداری های اصفهان، اتاق اصناف ، کارگروه توسعه گردشگری و اداره کل امورعشایر استان اصفهان در ایوان عمارت زیبای چهلستون منعقد کرد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شهرضانیوز؛استان اصفهان، همزمان با اولین روز از ماه محرم، اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان تفاهم نامه ای با عنوان  توسعه گردشگری پایدار با همکاری سازمان همیاری شهرداری های اصفهان، اتاق اصناف ، کارگروه توسعه گردشگری و اداره کل امورعشایراستان اصفهان در ایوان عمارت زیبای چهلستون منعقد کرد تا بتوانند در راستای توسعه صنعت گردشگری اقداماتی جدید و تحولاتی قابل توجهی ایجاد نمایند.

مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در این جلسه مطرح کرد: پیرامون جلسات برگزار شده با سازمان های مربوطه در این تفاهم نامه  از جمله سازمان همیاری شهرداری های اصفهان،برای ایجاد هرچه بهتر شهر گردشگری همچنین افزایش و جذب سرمایه گذاردر این حوزه از اهداف مهم انعقاد تفاهم نامه توسعه گردشگری پایدار بوده است.

فریدون الله یاری افزود: شهرهای بویین میاندشت، فریدن و چادگان در غرب استان با ۲۷ هزار نفر عشایر ایل بختیاری، سمیرم، دهاقان و شهرضا در جنوب  استان با ۲۴ هزار نفر عشایر از ایل قشقایی و محمدآباد و نصرآباد در شرق اصفهان با سه هزار نفر عشایر از طایفه عرب جرقویه، جامعه عشایری را تشکیل می دهند که از تولیدکنندگان صنایع دستی و برخوردار از آداب و سنت خاص و میراث معنوی هستند،به همین منظور حمایت از این قشرهنرپرور ورشد گردشگری با محوریت عشایرمیتواند کمک شایان توجهی به پیشبرد این صنعت داشته باشد.

وی با اشاره به استقبال اتاق اصناف و تمایل به همکاری در حوزه گردشگری، اذعان کرد: کنترل و نظارت بر خدمات گردشگری و اعتمادسازی در بازار ،موضع اصلی اتاق اصناف درامضای این تفاهم نامه است.

پیشینه تاریخی اصفهان بر هیچ کس پوشیده نیست

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های اصفهان در این مراسم با اشاره به نقش صنعت گردشگری در حل بحران اقتصادی کشور،ادامه داد: صنعت گردشگری کشور به درستی می تواند به ازای هر گردشگر با نرخ ارز رسمی ۴۲۰۰تومان برای ۶ هموطن ما ایجاد اشتغال نماید.

سعادت بهرامی اظهار کرد: پیشینه تاریخی اصفهان بر هیچ کس پوشیده نیست و مطمئن هستیم که انعقاد این تفاهم نامه می تواند قدم بزرگ تری در راستای شناساندن نصف جهان به جهانیان بردارد.

ظرفیت صنعت در اصفهان رو به افول است

رییس اتاق اصناف اصفهان در این جلسه با بیان اینکه تنها پتانسیل باقیمانده برای اشتغالزایی استان ،گردشگری است،گفت: با وجود اینکه ظرفیت صنعت در این استان پهناور رو به افول است، با تکیه بر صنعت گردشگری و کمک به ارتقا آن می توانیم قدمی نو برای اشتغالزایی دراستان برداریم .

رسول جهانگیری با اشاره به کاهش نزولات آسمانی و پیشرفت خشکسالی در سال های اخیر، تصریح کرد: صنعت کشاورزی نیز نه تنها توانایی بارگزاری فعالیت جدید در این حوزه را ندارد بلکه خیلی از بارگزاری های قبلی را هم حذف کرده است.

وی ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه گردشگری را دارای نقش بسیار مهم در ایجاد اشتغال و کاهش مشکل بیکاری، رونق صنایع دستی دانست و خاطرنشان ساخت: امیدواریم برون داد این تفاهم نامه، باعث ایجاد زمینه خیر برای کسب و کار و اشتغال استان و کشور شود.

ضرورت تعامل دستگاه‌ها برای پیشرفت و توسعه گردشگری

دبیرکارگروه توسعه گردشگری پایدار در این جلسه ضمن ابراز امیدواری به تحولات جدید درصنعت گردشگری استان اصفهان اظهار کرد: شناسایی قابلیت ها، کمبودها، فرصت ها و چشم انداز حوزه گردشگری تنها راه علمی تبیین برنامه برای توسعه گردشگری است .

ستار کیان پور افزود: تعامل دستگاه های مختلف از جمله طرفین این تفاهم نامه به خوبی می تواند افق های روشنی را برای هموار کردن راه پیشرفت و توسعه صنعت گردشگری شهر وحتی کشورمان باز کند.

 

/انتهای پیام

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.