سرویس: اخبار شهرضا ۰۲:۲۴ - یکشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۷

نماینده شهرضا و دهاقان در مجلس:

حامی طرح شفافیت آرای نمایندگان هستم

محمودی با اشاره به حمایت خود از طرح شفافیت آرای نمایندگان، گفت: این طرح بعد از تحویل به هیأت رئیسه به معاونت قوانین مجلس ارجاع شد تا پس طی روند قانونی به کمیسیون شوراها و امور داخلی ارجاع و بعد از بررسی در صحن مجلس مطرح شود.

به گزارش خبرگزاری شهرضانیوزبه نقل از خبرگزاری فارس:سمیه محمودی عصر روز شنبه مورخ ۰۳/۰۶/۱۳۹۷ در جلسه شورای اداری شهرستان شهرضا با بیان این‌که شهدا باید الگوی مسؤلان باشند، اظهار داشت: هفته دولت بهترین زمان برای ارایه خدمات به مردم و ارایه گزارش عملکرد است تا مردم به نظام جمهوری اسلامی اعتماد کنند.

وی با بیان این‌که باید به مردم احترام گذاشت، افزود: مردم ولی نعمت ما هستند، نظام با حمایت مردم پیش رفته است، در هر لباسی که هستیم وظیفه خدمت به مردم را داریم و باید به هر نحوی مشکلات مردم را برطرف کرد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که مردم قدرشناس هستند و در همه شرایط پای نظام ایستاده‌اند، گفت: صداقت در رفتار و گفتار بسیار اهمیت دارد، صداقت، دینداری و خدامحوری را باید سر لوحه کار خود قرار دهیم.

وی با بیان این‌که وظیفه اصلی نماینده قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون است، بیان داشت: در کارگروه‌های تخصصی مجلس مسائل و مشکلات بیمه در حال بررسی است تا بتوانیم صنعت بیمه را در کشور نجات دهیم.

محمودی با اشاره به قانون جامع خدمات کشوری، عنوان کرد: این قانون در کمیسیون اجتماعی و کارگروه‌های تخصصی در حال بررسی است، بعد از قانون اساسی، قانون جامع خدمات کشوری مهم‌ترین قانون است.

وی با اشاره به اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، خاطرنشان کرد: لایحه قانون ارزش افزوده در مجلس آمده است اگر این قانون بازنگری شود به سود کشور و شهرستان شهرضا است.

از طرح شفافیت آرای نمایندگان حمایت می‌کنم

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح شفافیت آرای نمایندگان، گفت: طرح یک فوریتی شفافیت آرای نمایندگان با امضای ۲۹ نفر از نمایندگان مجلس هفته گذشته تحویل هیأت رئیسه مجلس شد و امیدوار هستیم مانند طرح‌های دیگر با آرای بالا رأی بیاورد.

وی با بیان این‌که آرای نمایندگان موجود است و مسأله مخفی وجود ندارد، ادامه داد: بر اساس این طرح هیأت رئیسه مجلس موظف است تا آرای نمایندگان اعم از موافق، مخالف و یا ممتنع، در خصوص طرح ها و لوایح مختلف را منتشر کند.

محمودی با اشاره به حمایت خود از طرح شفافیت آرای نمایندگان، اضافه کرد: این طرح بعد از تحویل به هیأت رئیسه به معاونت قوانین مجلس ارجاع شد تا پس طی روند قانونی به کمیسیون شوراها و امور داخلی ارجاع و بعد از بررسی در صحن مجلس مطرح شود.

عدم گردش نخبگان سبب رکود در کشور شده است

وی با اشاره به قانون عدم به کارگیری بازنشستگان در مسؤولیت‌های دولتی، اظهار داشت: طرح عدم به‌کارگیری بازنشستگان با آرای بالا مورد تأیید واقع شد اما شورای نگهبان به این طرح ایراد گرفته است که برای رفع ایراد، در دستور کار هیأت رئیسه مجلس قرار گرفته است و امیدوار هستیم تغییرات آن مورد تأیید شورای نگهبان قرار بگیرد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که بازنشستگان بسیاری در سمت‌های کلیدی کشور مشغول فعالیت هستند و باید با شغل خود خداحافظی کنند، افزود: اگر ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان اعمال شود جوانان نخبه و انقلابی بسیاری مشغول به کار می‌شوند، عدم گردش نخبگان سبب رکود در کشور شده است.

جلوگیری از فساد با واریز درآمد دولت به حساب خزانه

وی با اشاره به این‌که مجلس در حال کار بر روی فساد در دولت است، عنوان کرد: نخستین کار برای جلوگیری از فساد جدا کردن دولت از بنگاه‌داری است، همه درآمد دولت باید به حساب خزانه واریز و از آن‌جا برداشت شود اگر این کار انجام شود کمترین فساد را در کشور خواهیم داشت.

محمودی با اشاره به این‌که مجلس کمترین بودجه کشور را دارد که بر روی آن نظارت می‌کند، گفت: اگر منابع کلی کشور وارد خزانه شود می‌توان بهتر برای آن تصمیم‌گیری کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به حضور مسؤولان کشوری و استانی در شهرستان شهرضا، ادامه داد: هدف ما شناساندن شهرضا به مدیران کشوری است، مدیران شهرستان شهرضا باید از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بافت فرسوده شهرضا، بیان کرد: اگر اتفاقی در بافت فرسوده بیفتد فاجعه به وجود می‌آید باید از هم اکنون به فکر آن باشیم واز تسهیلات ۶ و ۹ درصد برای احیای بافت فرسوده استفاده کرد.

وی با اشاره به مرمت بازار تاریخی شهرضا، تصریح کرد: بازار تاریخی شهرضا در حال مرمت است که نیاز به یک کارگروه ویژه در شهرستان دارد این بازار تاریخ شهرضا است و اگر فرو ریخت حادثه پلاسکو دیگری تکرار می‌شود.

محمودی با اشاره به ضرورت تملک کارخانه نوین شهرضا، خاطرنشان کرد: نیاز است جلساتی در شهرضا با مالکان و خرده مالکان برگزار شود تا مشکل چند ساله این کارخانه برطرف شود.

شهرضا میزبان شورای بانک‌های استان اصفهان شد

وی با تأکید به مسؤولان که باید از خبرنگاران شهرضا به عنوان یک پیوست خبری برای اطلاع‌رسانی پروژه‌ها استفاده کنند، اضافه کرد: در استان اصفهان شهرضا میزبان شورای بانک‌های استان شده تا هر سه ماه یک بار جلسات آن برگزار شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به میزبانی شهرضا برای برگزاری کارگروه مالیات در استان اصفهان هر سه ماه یک بار، تصریح کرد: در استان اصفهان تنها شهرستان شهرضا است که امتیاز منطقه ویژه اقتصادی را دارد، خیلی از شهرستان‌های استان اصفهان درخواست منطقه ویژه اقتصادی دارند بنابراین باید از این فرصت استفاده کرد و نگذاریم امتیاز آن از دست برود.

وی با بیان این‌که احیای بازار سنتی شهرضا و ایجاد اشتغال از اهداف اصلی برای حوزه انتخابیه‌ام است، بیان کرد: صنعت نفت، خودروسازی و گردشگری ۳ صنعت پر درآمد در کشور هستند و اگر صنعت گردشگری و بوم‌گردی رونق بیشتری بگیرد دیگر تهدیدات دشمن کارساز نیست.

محمودی با تأکید بر ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان شهرضا، عنوان کرد: ایجاد چند کارخانه در شهرضا اشتغال نیست، اقدامات زودبازده نتیجه می‌دهد و باید در شهرضا از آن استفاده کرد.

انتهای پیام/

 

منبع:خبرگزاری فارس

همچنین بخوانید:

2 دیدگاه برای “حامی طرح شفافیت آرای نمایندگان هستم”

  1. مرضیه گفت:

    سلام ،درست نیست خبر را از خبرگزاری فارس بردارید اما از قول شهرضانیوز بدون منبع بزنید. لطفا اصلاح کنید و منبع خبر را خبرگزاری فارس بزنید

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.