سرویس: اخبار شهرضا ۱۳:۰۸ - چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷

با صدور پیامی

سرهنگ داستانی روز خبرنگار را تبریک گفت

به گزارش خبرگزاری شهرضا نیوز ، سرهنگ جواد داستانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرضا طی پیامی روزخبرنگار را به اصحاب رسانه تبریک گفت.

متن پیام به شرح ذیل است :

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و درود خدا بر تمامی وقایع‌ نگارانی که حرمت قلم و آگاهی را پاس می‏دارند و تلاش خویش را جز در مسیر حق و عدالت به کار نمی‏گیرند.

سلام و درود خدا بر تمامی خبر‏نگاران شهید که قلم را سلاح خویش و رسانه را سنگر دفاع از استقلال و آزادی و مقابله با زرمندان و زورمندان بریده از انسانیت و قدرت‌های سلطه‏ گر جهانی قرار دادند و در این راه پرافتخار به لقاء محبوب رسیدند.

خبرنگار باید بداند و می‏داند که آن کس که آگاه‏تر است مسؤل ‏تر است.

مسؤل در قبال ملت و کشور،

مسؤل در قبال باورها و اعتقادات مردم،

مسؤل در قبال منافع ملی،

مسؤل در قبال تجاوز فکری و اندیشه‏‏ی بیگانه‏ به مرزهای فرهنگی،

مسؤل در قبال اخلاق جامعه ،

مسؤل در قبال کژاندیشی و کژ رفتاری‏های اداره‏ کنندگان کشور

و این مسؤلیت‌ها نه تنها محدودیت نمی‏آفریند، بلکه راه رسیدن به کمال را در این حرفه مقدس برای او هموار و هموارتر می‏سازد و خبرنگار به جایگاهی می‏رسد که جز رضایت حضرت دوست نمی‏بیند.

خبرنگار هر چند واژه آشنا برای همه است اما هنوز بسیاری از مردم مرارت ها و دشواری های این شغل پرمخاطره را نمی دانند. او برای مردم می نویسد اما کسی برای او نمی نویسد. اگر نبود شهادت عزیزانی مثل شهید محمود صارمی شاید روزی برای خبرنگار نامگذاری نمی شد و کسی نیز بهانه ای نمی یافت از او بنویسد.

در روزگاری که از آن به عصر اطلاعات و فن آوری نام می برند، قطعا نقش خبرنگار به عنوان ابزار اطلاع رسانی، نقشی حیاتی و انکار نشدنی است. در دنیای کنونی با وجود فن آوری های ارتباطیِ پیشرفته و متعدد در امر دست یابی سریع به اطلاعات و منابع مختلف و با وجود درگیری هایی که به طور آشکار در بیشتر نقاط این کره خاکی فراگیر شده، کسب اطلاعات صحیح و قابل اطمینان، تنها از سوی خبرنگارانی بصیر،متعهد و معنقد انجام شدنی است. خبرنگاران که از سرمایه های اساسی شمار می آیند، باید با قبول خطرهای فراوان، به واقعیت مسأله پی ببرند و آن را به اذهان جامعه برسانند.

در دنیای کنونی که همگان مشغول جذابیت های کاذب دنیوی شده اند و چندان به عملکرد حاکمان و نقد و بررسی آن ها توجه ندارند، این خبرنگاران رسانه ها هستند که با تیزهوشی ودقت، نقش واسطه بین مردم و مسئولان را ایفا می کنند. آن ها، از یک طرف درد دل مردم را می شنوند و به مقامات بالا انتقال می دهند، و از سوی دیگر، پاسخ های مسئولان را به آگاهی مردم می رسانند. نقد عملکرد مثبت یا منفی حاکمان در رسانه ها، از دیگر وظایف خبرنگاران است که به بالندگی نظام و نیز پاسخگو بودن مسئولان یاری می رساند.

در هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

در پایان فرا رسیدن هفدهم مرداد روز خبرنگار را به همه اصحاب رسانه تبریک عرض نموده ، برای تمامی خبرنگاران ، فعالان و جهادگران مومن و بصیر عرصه خبر و اطلاع رسانی آرزوی توفیق و خدمت رسانی صادقانه و متعهدانه را دارم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.