سرویس: اخبار شهرضا ۰۷:۵۸ - سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

دیدار اعضای جمعیت همیاران با اعضای شوراهای اسلامی شهرضا

دیدار و نشست با دهیاران،رؤسا و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان شهرضا در محل سالن اجتماعات بهزیستی برگزار شد.

به گزارش شهرضانیوز، این دیدار به همت خانم حسینی کارشناس محترم پیشگیری اداره بهزیستی شهرضا صورت گرفت.هدف از این نشست تعامل و همکاری بین انجمن همیاران سلامت روان آینه بهزیستی با دهیاران روستاهای شهرستان در خصوص پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه روستایی بود.اجرای طرحهای غربالگری و بینایی سنجی،مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج،کاهش طلاق،پیشگیری از اعتیاد،ایدز،در قالب آموزش مهارتهای زندگی،مشاوره خانواده،پیش از ازدواج،فرزندپروری،سواد رسانه ای کنترل خشم و… از مباحث مطرح شده در این دیدار بود.
در ابتدای این دیدار خانم اسماعیلی معاون محترم اداره بهزیستی ضمن خیر مقدم به دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها هدف اصلی بهزیستی و گروه همیاران را پیشگیری از مسائل آسیب زای اجتماعی در حیطه سلامت روح و روان دانست و حمایت همه جانبه این اداره را با دهیاران در خصوص همکاری در بخش سلامت حوزه روستایی اعلام کرد.
خانم حسینی کارشناس پیشگیری از اهمیت اجرای چند طرح مذکور در روستاها بویژه بینایی سنجی کودکان سه تا شش سال یاد کرد که این سنجش میبایست بصورت کامل در بین خانواده های روستایی دارای این رنج سنی از فرزندان اجرا گردد.

وی به هزینه بسیار جزیی این غربالگری به نسبت هزینه های گزاف داخل شهر نیز اشاره کردند،همچنین کارشناس پیشگیری بر لزوم تعامل و همکاری دهیاران روستاها با بهورزان و خانه های بهداشت روستا تأکید کردند و خواستار آن شدند که از این طریق جلسات آموزشی مربیان همیار بهزیستی برای اهالی محترم روستا در خانه های بهداشت صورت پذیرد.
نرگس سعیدی رئیس انجمن همیاران روان آینه بهزیستی شهرضا به رسالت این گروه، در راستای آموزشهای پیشگیری از مسائل آسیب زای اجتماعی که تمامی رده های سنی را دربرمیگیرد و بصورت محله محور و در مدارس سطح شهرستان برگزار می شود و نیز به تعاملهای خوب انجام گرفته این انجمن با ادارات و سازمانهای شهرستان اشاره ای داشتند.
نیک اقبال مدیرعامل انجمن همیاران بهزیستی ضمن اظهار خرسندی از این تعامل صورت گرفته با دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها،ضمن اعلام آمادگی همه جانبه این انجمن در اجرای طرحهای مدنظر در بخش پیشگیری وسلامت روستایی،خاطر نشان کرد که انجمن همیاران از کادر آموزشی مجرب و متعهدی برخوردار است،و توانایی انجام این مهم را با همکاری دهیاران داراست.نیک اقبال دهیاران را همیاران روستایی خواند و ابراز امیدواری کرد که با این همکاری بین بخشی صورت گرفته گام مهمی در حوزه سلامت روستایی برداشته شده است.
کارشناس ارشد ژنتیک همیاران آقای خرمی نیز از اجرای رایگان مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج ویژه جوانان و زوجین گفت که در کنار مشاوره های پیش از ازدواج ،مشاوره ژنتیک بمنظور جلوگیری از معلولیت های فرزندآوری بسیار مهم تلقی می شود. درپایان با بیان پرسش و پاسخ بین دهیاران، همیاران و کارشناس پیشگیری در راستای همکاری همه جانبه در خصوص مقوله پیشگیری از مسائل آسیب زای روستایی و گرفتن عکس یادگاری جلسه به پایان رسید.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.