سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۵۴ - پنج شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷

رییس اورژانس پیش بیمارستانی شهرضا:

زمان رسیدن نیروهای اورژانس کاهش یافت

رییس اورژانس پیش بیمارستانی شهرضا گفت: به روزدی و با راه اندازی سامانه جدید مکان یاب بر کدهای اورژانس شهرستان، میانگین زمان رسیدن مأموران به محل حادثه به شش دقیقه کاهش پیدا می کند.

به گزارش شهرضانیوز؛ حبیب صادقی عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران این شهرستان از انجام هفت هزار و ۶۴۰ مأموریت اورژانسی در این شهرستان تاپایان سال ۹۶ خبر داد و افزود: از این تعداد پنج هزار و ۸۴  مأموریت مربوط به حوادث شهری و دو هزار و ۵۵۹ مأموریت مربوط به حوادث روستایی و جاده‌ای بوده است.

رییس اورژانس ۱۱۵ شهرضا اضافه کرد: پنج هزار و ۴۵۳ مأموریت غیرترافیکی و تعداد دو هزار و ۱۸۷ مأموریت‌ ترافیکی در این شهرستان انجام شده است.

صادقی، با بیان اینکه در سال گذشته هزار و ۴۲۹ مأموریت مأموریت ترافیکی شهری و تعداد ۷۵۸ مأموریت جاده‌ای در شهرستان انجام شده است، بیان کرد: تعداد ۸۰۰ مورد از حوادث که در سال گذشته در شهرستان اتفاق افتاده مربوط به بیماری‌های قلبی بوده است.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی شهرضا، عنوان کرد: در سال گذشته ۹۰ هزار تماس تلفنی با سامانه ۱۱۵ این شهرستان برقرار شده است.

صادقی، در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه میانگین زمان رسیدن مأموران اورژانس شهرستان به محل حادثه در مأموریت‌های شهری ۶٫۳ دقیقه و در مأموریت‌ های جاده‌ای ۷٫۵ دقیقه بوده است، بیان کرد: در ایام نوروز امسال هشت هزار و ۴۰۰ تماس تلفنی با مرکز اورژانس شهرضا برقرار شده است.

وی، در ادامه افزود: در همین مدت، ۶۲۳ مأموریت توسط مأموران اورژانس شهرستان انجام شده است که ۴۳۱ مأموریت شهری و ۱۹۲ مأموریت جاده‌ای بوده است؛ این در حالی است که از تعداد ۴۷۴ مأموریت منجر به بستری فرد حادثه دیده در بیمارستان‌های شهرضا ۳۳۱ مورد شهری و ۱۴۳ مورد جاده ‌ای بوده است.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی شهرضا، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: از اردیبهشت ماه امسال کدهای اورژانس شهرستان به سامانه ای مجهیز می شوند که امکان ردیابی محل وقوع حوادث را بسیار آسان‌تر می کند.

صادقی، ادامه داد: بعد از وقوع حوادث مختلف شهری و جاده ای فرد حادثه دیده یا اطرافیان وی، به علت درد و بیماری یا ناراحتی روحی و اضطراب، ممکن است نتوانند آدرس دقیق محل حادثه را به مأموران اورژانسی اطلاع دهند که همین عامل در برخی موادر باعث افزایش زمان رسیدن به محل وقوع حادثه می شود.

وی، تصریح کرد: با استفاده از سامانه مکان یاب GPS محل وقوع حادثه براساس محل استقرار تلفن ثابت یا همراهی که بااستفاده از آن با ۱۱۵ تماس گرفته شده، محل حادثه شناسایی می شود.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی شهرضا، تأکید کرد: در روش جدید زمان رسیدن مأموران اورژانسی به محل وقوع حوادث به شش دقیقه کاهش پیدا می کند.

صادقی، بیان کرد: با استفاده از سامانه جدید پیش از آنکه کد اورژانس وارد بیمارستان شود، اطلاعات بالینی وی با استفاده از سیستم HIS به آگاهی پزشک اورژانس رسیده و شرایط لازم برای پذیرش وی مهیا می شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.