سرویس: اجتماعی ۱۵:۴۹ - جمعه ۱۰ فروردین ۱۳۹۷

امام جمعه موقت شهرضا مطرح کرد:

اجرای اصول سند ۲۰۳۰ در برخی از مدارس/ مسئولان به اعتقادات مردم لطمه نزنند

امام جمعه موقت شهرضا گفت: برخی از مسئولان نام سند ۲۰۳۰ را حذف کرده اند؛ اما اصول آن در مدارس برخی از شهرها اجرا می شود.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام اصغر قائمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجد صدیقه طاهره (س) شهرضا برگزار شد با اشاره به تشدید بحران کم آبی و احتمال جیره بندی آب در این شهرستان اظهار کرد: باید در ماه رجب استغفار کنیم حتی لازم است برنامه ‌های استغفار جمعی برگزار شود و همه افراد از گناهانی که باعث بروز این مشکلات شده توبه کنند.

وی، با اشاره شیوع برخی از شبهات اعتقادی در جامعه گفت: خداوند به کفار فرصت داده است تا در روز قیامت به حساب اعمال آن‌ها رسیدگی کند، بنابراین اگر در کشورهای اروپایی بارندگی می‌شود، به این علت است که خداوند به آنها فرصت داده است.

امام جمعه موقت شهرضا، با بیان اینکه توبه کردن فقط مخصوص مردم یک جامعه نیست، بیان کرد: مسئولان در رسیدگی به امور مردم در جامعه وظیفه سنگین‌تری برعهده دارند آنان باید از کم کاری و بی توجهی در امور و از وعده‌هایی که داده شد و عمل نکردند طلب استغفار و از مردم عذرخواهی کنند.

حجت الاسلام قائمی با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام (ص) بیان کرد: براساس روایات اسلامی مردم به دین مسئولان خود گرایش بیشتری پیدا می‌ کنند و به حاکمان شبیه تر می‌شوند تا به پدران خود به همین دلیل اگر مسئولان به دستورات دینی پایبند باشند مردم جامعه نیز به همان روش عمل می‌کنند.

وی، با اشاره به سخنان برخی از مسئولان که انتقاد از پیامبر(ص) و امامان (ع) را جایز می دانند، افزود: مطرح کردن اینگونه سخنان نشانه غلبه تفکر لیبرالی و بی‌ارزش کردن ارزش‌هایی است که بسیار برای مردم مهم است، اما متأسفانه باجود طرح اینگونه سخنان، از مردم عذرخواهی نمی شود.

امام جمعه موقت شهرضا، در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه سند خفت بار ۲۰۳۰ از سوی برخی از مسئولان امضا شد، اذعان کرد: رهبر معظم انقلاب با قاطعیت در برابر آن موضع‌گیری کردند و بعضی از مراجع تقلید هم در مورد آن تذکر دادند،اما در حال حاضر نام ۲۰۳۰ حذف شده است و اصول آن اجرا می‌شود.

حجت الاسلام قائمی، تصریح کرد: در کودکستان‌ها و مدارس بعضی از شهرها از مادران دانش آموزان خواسته شده که مسائل جنسی را بدون پرده برای فرزندان خود مطرح کنند در حالی که حتی بازگوکردن اینگونه امور نیز شرم‌آور است.

وی، با بیان اینکه بعضی مسئولان بی ‌دین نسبت به اجرای اینگونه امور بی‌تفاوت هستند، اظهار کرد: احترام به ارزش‌های دینی باید بیش از هرچیز دیگری اهمیت داشته باشد.

امام جمعه موقت شهرضا، با بیان اینکه انجام اینگونه کارها باعث افزایش مشکلاتی نظیر خشکسالی و بی‌آبی می‌شود تأکید کرد: مردم انقلابی باید همانگونه که فرمان رهبر معظم انقلاب فرمان دادند در مقابله با اینگونه امور آتش به اختیار باشند.

حجت الاسلام قائمی با بیان اینکه باید نسبت به انحراف از مسائل دینی تذکر دهیم تصریح کرد: مسئولان اگر برای حل مشکل تورم و بیکاری جوانان کار شایسته ‌ای انجام ندادند مراقب باشند تا به اعتقادات مردم و باورهای مذهبی آنان لطمه وارد نکنند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.