سرویس: دسته‌بندی نشده ۱۹:۲۵ - شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

تأسیس نخستین مرکز تخصصی تندرستی کودکان استان، در شهرضا

نخستین مرکز ارایه خدمات تخصصی تندرستی کودکان استان اصفهان در شهرستان شهرضا تأسیس شد.

به گزارش شهرضانیوز، رییس آموزش و پرورش شهرستان شهرضا عصر امروز در آیین افتتاح نخستین مرکز تخصصی تندستی کودکان استان در این شهرستان، عنوان کرد: ضرورت ارایه آموزش‌های پایه و فراگیر به کودکان پیش از ورود به مقطع آموزش ابتدایی و آغاز دوران تحصیل از حدود چهار دهه قبل در کشورهای پیشرفته جهان آغاز شده است.

محمود رستگار، تصریح کرد: ارایه اینگونه آموزش‌ها که به دو صورت خاص و عام طراحی شده است، از حدود یک دهه قبل در ایران نیز آغاز شده که تأثیر بسزایی در پیشرفت علمی و فراگیری دانش آموزان داشته است.

وی، اضافه کرد: امروزه با افزایش میزان استفاده از فضای مجازی و گسترش شبکه‌های اینترنتی معضلاتی همچون کم تحرکی و اضافه وزن در کودکان ایجاد شده است.

رییس آموزش و پرورش شهرستان شهرضا، تأکید کرد: عدم تحرک کافی دانش آموزان و کودکان باعث کاهش میزان نشاط فردی آنان شده است و به همین دلیل ضرورت دارد برای جلوگیری از دامه این وضعیت، زمینه افزایش فعالیت‌های جسمی آنان فراهم کنیم.

رستگار، بیان کرد: تمرکز بر ارایه خدمات ورزشی و جسمانی به کودکان و دانش آموزان باید همراه با تقویت مهارت‌های فردی و اجتماعی در آنان باشد به همین دلیل ایجاد مؤسساتی برای اریه اینگونه مهارت‌ها و آموزش‌ها به صورت تخصصی و مبتنی بر یافته‌های علمی، ضروری است.

وی، تصریح کرد: مهمترین رسالت آموزش و پرورش تربیت نسل‌های آینده کشور است، به همین دلیل آماده تعامل به همه دستگاه‌ها و مؤسساتی هستیم که در این زمینه فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل مؤسسه بنیان کودک، نیز در این مراسم عنوان کرد: بخش‌های مختلفی در کشور برای ارایه خدمات به کودکان کمتر از هشت سال فعالیت می‌کنند اما این دوره سنی باوجود حساسیت بسیار، متولی خاصی ندارد.

دکتر سید صادق بحرینی، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش به عنوان متولی رسمی ارایه آموزش‌های فراگیر و استاندارد به کودکان بیشتر از هفت سال است اما لازم است برای کودکان کمتر از این سن نیز، تدابیر جدی اتخاذ شود.

وی، اظهار کرد: در نظام‌های آموزشی بیشترین سرمایه گذاری بر سنین ابتدایی رشد انجام می‌شود زیرا این دوره سنی نقش بسیار مؤثری در شکل‌گیری شخصیت افراد و در نتیجه موفقیت آینده آنان دارد.

مدیرعامل مؤسسه بنیان کودک، بیان کرد: فعالیت این مؤسسه براساس آخرین معیارهای علمی و تخصصی در تهران آغاز شده و شهرضا به عنوان نخستین شهرستان استان است که این آموزش‌ها در آن ارایه می‌شود.

بحرینی، عنوان کرد: متأسفانه در حال حاضر در کشور مجموعه ورزشی یا باشگاهی که خدمات ورزشی تخصصی برای کودکان کمتر از هشت سال ارایه کند وجود ندارد، به همین دلیل این مؤسسه بنیان‌گذار این آموزش در کشور بوده و شهرضا، نخستین شهرستان کشور در این زمینه است.

به گزارش شهرضانیوز، این مجموعه به مدیریت محسن ناجی در میدان شهدا، خیابان ۲۸ متری، فرعی ۹، مجتمع ورزشی نواب، سالن جیم جیم قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.