سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۵۸ - جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا:

قلم خبرنگاران فرهنگساز است

امام جمعه شهرضا گفت: قلم خبرنگاران و روزنامه نگاران فرهنگساز است آنان شغلی حساس دارند که می تواند افکار عمومی را به سوی زندگی دینی و ترک کارهایی که مخل نظم عمومی است، هدایت کند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف الله یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان با اشاره به مسئله حجاب، عنوان کرد: حجاب یک قانون الهی است و به همین دلیل قابل تغییر نیست.

وی، با بیان اینکه اخیرا برخی می خواهند حجاب را در مجلس شورای اسلامی به رآی بگذارند، بیان کرد: حجاب قابل رآی گیری نیست چون یک قانون الهی را نمی توان با رآی نمایندگان تغییر داد.

امام جمعه شهرضا، بیان کرد: امروزه حفظ خون شهدا مشروط به عمل به دستورات اسلام و حمایت و تبعیت از ولایت فقیه و رهبری معظم انقلاب است.

حجت الاسلام یعقوبی، تأکید کرد: دشمن به دنبال جدایی مردم از ولایت فقیه است اما در این زمان که ما به امام عصر(عج) دسترسی نداریم به همین دلیل باید در سخن و رفتار پیرو ولی فقیه زمان باشیم تا گمراه نشویم.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: تبعیض زیبنده جامعه اسلامی نیست در حال حاضر افرادی درآمدهای کلان و زندگی های مرفه دارند و در مقابل افادی هم نان خالی برای خوردن ندارند.

امام جمعه شهرضا، با اشاره به بخشهایی از رویدادهای منطقه خاورمیانه، تصریح کرد: دلارهای نفتی عربستان و حکومت آل سعود به همراه اقدامات شیطانی امریکا باعث بروز تنش در بین کشورهای مسلمان منطقه شده است و در این میان اسراییل از آنچه روی داده است، خوشحال و راضی است.

حجت الاسلام یعقوبی، با اشاره به نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در منطقه، بیان کرد: حکومت اسلامی ایران همواره مخالف کشتار انسان های بی گناه و آواره کردن مردم بوده است به همین دلیل تلاش می کند تا از بروز یا تشدید آشوب ها جلوگیری کند.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: یکی از مهمترین علتهای افزایش مشکلات در جامعه بی توجهی به احکام دینی و عبادی است به همین جهت باید بیشتر به اینگونه امور توجه کنیم.

امام جمعه شهرضا، اذعان کرد: کاهش ۲۲ درصدی زادواج و افزایش آمار طلاق در جامعه شرایط خطرناکی را ایجاد کرده است، باید اصول زندگی سنتی و همزیستی مسالمت آمیز در جامعه احیا شود زیرا در گذشته این مشکلات بسیار اندک بود.

حجت الاسلام یعقوبی، با اشاره به ایام پایانی سال، تأکید کرد: باید از این فرصت برای دستگیری از نیازمندان و رفع مشکلات اقتصادی افرادی که ماه هاست حقوق نگرفته یا از محل کار خود اخرج شده اند، ستفاده شود.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: اخذ مالیات بر ارزش افزوده در شرایط حاکمیت رکود اقتصادی بر بازار اقدام شایسته ای نیست چون مالیات باید از کسانی اخذ شود که درآمد دارند.

امام جمعه شهرضا، ادامه داد: بیمه تأمین اجتماعی نباید بلافاصله بعد از به کار گیری نیروها بر ضرورت پرداخت حق بیمه تأکید کند، باید به کارآفرینان و سرمایه گذاران اجازه دهند تا از نظر اقتصادی به موقعیت مناسبی برسند.

حجت الاسلام یعقوبی، بیان کرد: همانطور که در روزهای پایانی سال کسبه درآمد و مخارج خود را مورد بازبینی قرار می دهند، افراد و مسئولان هم باید عملکرد خود را برای خدمت رسانی به مردم مورد تحلیل قرار دهند.

وی، اظهار کرد: باید ببینیم در سالی که به عنوان اشتغالزایی نامیده شده چند شغل ایجاد شده و تا چه اندازه برای حل معضلات اقتصادی مردم تلاش شده است.

امام جمعه شهرضا، تأکید کرد: مدیران و کارکنان ادارات باید در عمل برای تکریم ارباب رجوع اقدام کنند، هر فردی وارد اداره ای شد کارمند مربوطه باید کار او را تا لحظه آخر دنبال کند.

حجت الاسلام یعقوبی، باید از سرگردانی مردم در ادارات جلوگیری شود و اجازه ندهیم هیچ کس برای انجام کار خود درمانده و ناامید شود.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: باید به افرادی که با رانندگی خطرناک و انجام کارهای ناشایست بوسیله موتورسیکلت به ویژه پس از تعطیلی مدار باعث آزار دیگران می شوند تذکر داده شود.

امام جمعه شهرضا، اضافه کرد: والدین باید پیش از آنکه پلیس اینگونه افراد را مورد اعمال قانون قرار دهد، نصیحت کنند.

حجت الاسلام یعقوبی، تأکید کرد: قلم خبرنگاران و روزنامه نگاران فرهنگساز است آنان شغلی حساس دارند که می تواند افکار عمومی را به سوی زندگی دینی و ترک کارهایی که مخل نظم عمومی است، هدایت کند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.