سرویس: اجتماعی ۱۶:۵۰ - دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶

استاندار اصفهان مطرح کرد؛

تلاش برای کاستن از بروکراسی اداری در استان/ باید موانع حضور سرمایه‌گذاران برطرف شود

استاندار اصفهان گفت: بروکراسی اداری در برخی موارد استان را ناکارآمد کرده است، باید موانع حضور و فعالیت بخش خصوصی برطرف شود.

به گزارش شهرضانیوز، محسن مهرعلی زاده ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه فرماندار شهرضا، عنوان کرد: از بدو ورود به شهرضا به خوبی متوجه شدم که آنچه درباره روحیات انقلابی، ایمان و عالم پروری مردم شهرضا می گفتند، درست بوده است.

وی، ادامه داد: شهرضا شهر ارزشمندی است که متکی به داشتن شخصیت های بزرگ علمی و دینی و مبارزانی همچون شهید مدرس است.

استاندار اصفهان اضافه کرد: حکیم صهبا که مع‌الواسطه استاد امام خمینی(ره) بودند و حکیمان دیگری همچون اسد الله قمشه‌ای و مفسر بزرگ قرآن کریم الهی قمشه‌ای از مفاخر شهرضا هستند.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: ناآرامی های اخیر آزمون خوبی برای مردم در منطق مختلف بود زیرا مشکلات در هرکشوری وجود دارد اما مردم اجازه سوء استفاده به دشمن ندادند.

استاندار اصفهان، تأکید کرد: تجربه انقلاب اسلامی نشان داده است که در هیچ کجای دنیا مانند جمهوری اسلامی یران مسئولان به مردم خدمت نمی کنند و تلاش شبانه روزی برای خدمت رسانی وجود ندارد.

مهرعلی زاده، بیان کرد: کشور ما بعد از انقلاب اسلامی حتی یک روز هم از دسیسه های دشمنان در امان نبوده است، دشمنان و ضد انقلاب بهترین و  مؤمن ترین افراد را در هر شهر و منطقه ای شهید کردند و افرادی مانند شهید مطهری و شهید بهشتی را از بین بردند.

وی، اظهار کرد: بسیاری از کشورهای پیشرفته اروپایی در معادلات سیاسی و تصمیمات خود در سطح جهان چشم به آمریکا دارند و مراقب هستند تا کاری برخلاف مواضع آن کشور انجام ندهند اما جمهوری اسلامی ایران این وضعیت را نمی‌پسندد و به همین دلیل مخالفانی هم دارد.

استاندار اصفهان، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: فرماندار جدید شهرضا را بر اساس معیار کارآمدی و انقلابی بودن و تعهد به مبانی اسلام انتخاب کردیم، البته پیش از این نیز به نماینده و امام جمعه شهرستان قول داده بودم که فرد لایقی را برای این سمت معرفی کنیم.

مهرعلی زاده، ادامه داد: فرماندار باید از داشته‌ها و ظرفیت های شهرستان در جهت رشد و پیشرفت آن استفاده کند، فرماندار باید در عین مهربانی و تلاش برای حفظ وحدت، برای خدمت به مردم تلاش کند.

وی، اضافه کرد: مهربان بودن و حفظ وحدت شرط لازم است برای آنکه همه در راستای اهداف انقلاب و منویان رهبر معظم انقلاب و کمک به دولت برخواسته از رآی مردم تلاش کنیم.

استاندار اصفهان، با اشاره به انتخاب شهرضا به عنوان شهر ملی سفال بیان کرد: باید به سفال شهرضا بپردازیم و از آن حمایت کنیم زیرا این اقدام می تواند اقتصاد شهرستان را متحول کند.

مهرعلی زاده، با اشاره به وجود مشکل کم آبی در استان، عنوان کرد: برای استفاده از پساب اقدامات زیادی انجام شده و در حوزه زاینده رود نیز کارهای خوبی در حال انجام است و در مجموع ایده های بزرگی در نظر گرفته ایم که اجرا خواهد شد.

وی، بیان کرد: شهرضا اگرچه در حوزه زاینده رود نیست اما باید برای عرضه و تقاضای آب در آن برنمه ریزی کنیم، آب از منابع تجدید پذیر است به همین دلیل می توان از پساب در مواردی که امکان دارد استفاده کنیم.

استاندار اصفهان، با بیان اینکه باید فضا را برای فعالیت بخش خصوصی هموار کنیم، بیان کرد: بروکراسی اداری در برخی موارد استان را ناکارآمد کرده است، باید بررسی کنیم که چرا از ظرفیتهای استانی با سابقه چندین میلیارد سرمایه گذاری در بخشهای مختلف، استفاده نمی شود.

مهرعلی زاده با بیان اینکه باید با لبخند اداری از سرمایه گذاران استقبال کنیم، عنوان کرد: کارمندان باید خود را خادم مردم بدانند، مدیران باید وقتی سرمایه گذاری به آنها مراجعه کرد با بهترین شرایط از او استقبال کنند.

وی، تأکید کرد: کسانی که حقوق می گیرند اگر می خواهند حقوق آنها حلال باشد باید به مردم خدمت کنند و تلاش کنند تا جای ممکن موانع و مشکلات را برطرف کنند.

استاندار اصفهان، در بخش دیگری از سخنان خود، تأکید کرد: در جایی که مشکل بیکاری وجود داشته باشد سایر معضلات اجتماعی هم بروز پیدا می کند باید از ظرفیت های موجود برای حف مشکل بیکاری استفاده کنیم، دولت هم تسهیلات خوبی برای این منظور در نظر گرفته که باید از آن استفاده کنیم.

مهرعلی زاده، تصریح کرد: تا به امروز یک سوم تسهیلات اشتغالزایی استان استفاده شده است و به بانکها تکلیف شده است که با همکاری بیشتر تا سه ماه آینده همه این تسهیلات استفاده شود.

وی، تأکید کرد: باید جوانگرایی را در دستور کار خود قرار دهیم، اعتماد به جوانان باعث تربیت نسلی شد که شهید همت و شهید باکری از آنان بودند و هشت سال جنگ را اداری کردند این در حالی است که جوانان امروز نیز در مدیریت و ایمان و تعهد انقلابی چیزی کمتر از آنان ندارند.

استاندار اصفهان تصریح کرد: در انتصاب مدیران به کارآمدی و روحیه خدمت به مردم توجه می کنیم و برایمان مهم نیست جناح فردی چیست و از چپ است یا راست، هرکس برای مردم کار کند باید از وجود او استفاده کرد و کسی هم کار بلد نیست، باید کنار گذاشته شود.

مهرعلی زاده، ادامه داد: بانوان اگرچه نیمی از جمعیت جامعه هستند اما از نظر مدیریت تأثیرگذارتر هستند به همین دلیل برنامه هایی برای استفاده بیشتر از بانوان در پست های مناسب در نظر داریم که در سل آینده اجرا می شود.

وی، با اشاره به سفر نماینده مردم شهرضا و دهاقان به نیویورک، عنوان کرد: خانم محمودی سفیر مردم ایران در یک اجلاس مهم جهانی هستند و در آنجا از مواضع برحق نظام جمهوری اسلامی دفاع خواهند کرد.

امام جمعه شهرضا، نیز در این جلسه بیان کرد: بسیاری از افراد با منفی گرایی مسائل را مطرح و تفسیر می کنند در حالی که باید خوبی ها و مشکلات را در کنار هم ببینیم.

حجت الاسلام سیف الله یعقوبی، با اشاره به سخنان رهبر مظعم انقلاب، عنوان کرد: مسئولان تلاش می کنند و بیکار ننشسته اند، باید این موارد برای مردم مطرح شود تا بدانند که کارهای زیادی در حال انجام است.

وی، تصریح کرد: باید از خدمات مسئولان و مدیران در پایان دوران تصدی قدردانی شود تا انگیزه خدمت از بین نرود، مردم هم لایق دریافت بهترین خدمات هستند به همین دلیل باید از هرفرصت و هر امکانی برای خدمت به آنها استفاده کنیم.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.