سرویس: اخبار شهرضا ۲۰:۲۴ - شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶

رئیس اداره هواشناسی شهرضا مطرح کرد؛

احتمال کاهش قابل توجه سهمیه برداشت آب کشاورزی/ باغداران از هرگونه اقدامی که منجر به برهم خوردن خاک می شود، خودداری کنند

رئیس اداره هواشناسی شهرضا گفت: با توجه به خشک سالی در پیش رو و احتمال کاهش قابل توجه سهمیه برداشت آب کشاورزی و کاهش ساعات و میزان آبیاری توصیه می شود باغداران برای حفظ رطوبت خاک از هرگونه عملیات باغداری که باعث به هم خوردن خاک می شود، اجتناب کنند.

به گزارش شهرضانیوز، ستار سبزعلی عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دمای هوای شهرضا صبح امروز به ۱۱ درجه سانتیگراد رسید، اظهار کرد: رطوبت هوای شهرضا امروز ۲۶ درصد برآورد شد.

رئیس اداره هواشناسی شهرضا تصریح کرد: بیشینه سرعت وزش باد ثبت شده در ۲۴ساعت گذشته در شهرضا ۵۴ کیلومتر برساعت ثبت شده است.

وی با اشاره به پیش بینی وضعیت جوی شهرضا، تصریح کرد: براساس پیش بینی ها هوای شهرضا کمی ابری، گاهی وزش باد نسبتاً شدید و همراه با گرد و خاک محلی خواهد بود.

سبزعلی ادامه داد: بیشینه دما ۲۰ درجه سانتی گراد و کمینه دما ۹ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

رئیس اداره هواشناسی شهرضا در ادامه در توصیه به باغداران شهرستان عنوان کرد: با توجه به خشک سالی در پیش رو و احتمال کاهش  قابل توجه سهمیه برداشت آب کشاورزی و کاهش ساعات و میزان آبیاری توصیه می شود باغداران برای حفظ رطوبت خاک از هرگونه عملیات باغداری که باعث به هم خوردن خاک نظیر تیلر زدن و پاکنی یا عملیاتی که گیاه را تحریک به رشد نماید مثل کوددهی با کودهای شیمیایی و محلول پاشی کودی کاملا اجتناب کنند.

وی با بیان اینکه باغداران هرس درختان را کمی سنگین تر انجام دهند، عنوان کرد: هرس درختان به گونه ای باشد که میزان سبزینه تاج کاهش یابد.

سبزعلی ادامه داد: چنانچه باغات نیاز به دفع علف هرز داشته باشند، این دفع باید با کمترین جابجایی خاک صورت گیرد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.