سرویس: اخبار شهرضا ۲۰:۱۹ - شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا:

بهترین معروف، ایجاد رضایتمندی در مردم است/ مسئولان تلاش کنند مشکلات برطرف شود

امام جمعه شهرضا گفت: بهترین معروف، ایجاد رضایتمندی در مردم است، مسئولان باید تلاش کنند تا مشکلات برطرف شود و مردم برای انجام هرکاری، در ادارات سرگردان نباشند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف الله یعقوبی عصر امروز در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شهرضا، عنوان کرد: نخستین روز نوروز امسال با سالروز شهادت امام هادی(ع) همزمان شده است به همین دلیل لازم است مراسم های سنتی نوروز، از یک روز بعد از آن اجرا شود تا شأن و منزلت اهل بیت (ع) حفظ شود.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، ترافیک را یکی از مهمترین مشکلات شهروندان برشمرد و افزود: مسئولان و اعضای شورای ترافیک به این نتیجه رسیده‌اند که از چهارراه شهرداری تا میدان تاسوعا به صورت یکطرفه باشد، اما لازم است نواقص احتمالی طرح نیز برطرف شود تا مردم با مشکلی مواجه نشوند.

امام جمعه شهرضا، همچنین با اشاره به در پیش بودن نوروز بیان کرد: صلح ارحام یکی از مهمترین سفارشات ائمه است که در این ایام به خوبی به آن عمل می‌شود.

حجت الاسلام یعقوبی، گفت: وقتی مردم به دیدار یکدیگر می روند و کدورت ها را کنار می گذارند، برکات الهی هم نازل می شود که یکی از نمونه های آن بارندگی های ایام ابتدایی سال است.

وی، تأکید کرد: نوروز عید باستانی ایرانیان است و نمی توان با آن مقابله کرد یا آن را زیر سؤال برد، به همین دلیل باید به جنبه های خوب آن از جمله صله رحم، دستگیری از نیازمندان و برطف شدن اختلافات، توجه شود.

امام جمعه شهرضا، اضافه کرد: شیوه برخورد کسبه در ایام پایانی سال، تأثیر مستقیم در رضایتمندی شهروندان دارد به همین دلیل لازم است در این ایامبهترین اجناس با قیمت مناسب عرضه شود.

حجت الاسلام یعقوبی، تأکید کرد: یکی از مهمترین مواردی که باید از سوی کسبه رعایت شود، اخلاق اسلامی و سلوک نیکو با مشتریان به ویژه کسانی است که از شهرهای دیگر به شهرستان وارد می شوند.

اصناف بهترین سفیران فرهنگی شهرضا در ایام نوروز هستند

وی، تصریح کرد: شهرضا یک شهر بین راهی است که در طول سل و به ویژه در ایام نوروز مسافران زیادی به آن وارد می شوند و کسبه شهر نخستین کسانی هستند که با آنان برخورد می کنند، به همین دلیل لازم است اصناف فرهنگ اصیل و اسلامی مردم را به دیگران معرفی کنند.

امام جمعه شهرضا، بیان کرد: در طول سال رکود حاکم بر بازار کسبه را با مشکلات زیادی می کند به همین دلیل لازم است در این ایام، موانع کسب و کار انان از هرنظر برطرف شود.

حجت الاسلام یعقوبی، تأکید کرد: باید کاری کنیم که پیوند مردم با نظام هرروز بیشتر شود، گاهی می توان با یک اقدام ساده افراد رضایت افراد را جلب کرد بنابراین همه مسئولان باید به این امور توجه داشته باشند.

وی، تأکید کرد: مردم نارضایتی هایی دارند که باید به آن توجه شود، بهترین معروف، ایجاد رضایتمندی در مردم است، مسئولان باید تلاش کنند تا مشکلات برطرف شود و مردم برای انجام هرکاری، در ادارات سرگردان نباشند.

امام جمعه شهرضا، اظهار کرد: بزرگنمایی مشکلات صحیح نیست، باید واقعیات جامعه مطرح شود و مردم بدانند که اگر نواقصی وجود دارد، خدمات زیادی هم انجام می شود.

برخی سخنان دشمن را تکرار می کنند!

حجت الاسلام یعقوبی، اذعان کرد: متأسفانه بسیاری از افراد همان سخنان اسراییل و آمریکا را در داخل کشور تکرار می‌کنند این در حالی است که در هرشرایطی، حفظ وحدت مهمترین نیاز کشور است.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا، نیز در این جلسه بیان کرد: یکی از مهمترین مشکلات شهری شهرستان، ترافیک است که بارها از سوی شهروندان تقاضاهای زیادی برای اتخاذ تدابیری جهت برطرف کردن آن، دریافت شده است.

شهروندان از طرح جدید ترافیک استقبال کرده اند

احمد مقامی، بیان کرد: مسئله ترافیک هسته مرکزی شهر در چند نوبت کاری در جلسات اصلی و فرعی شورای ترافیک مطرح شد و در نهایت نظرات کارشناسی بر مصوبه ای قرار گرفت که به موجب آن مسیر خیابان شهید بهشتی از چهارراه شهرداری تا میدان تاسوعا، به صورت موقت یکطرفه باشد.

وی، تصریح کرد: این طرح در مرحله آزمایشی قرار دارد و نواقص آن در عمل نیز در حال بررسی است تا در سریعترین زمان، برطرف شود.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا، با بیان اینکه نتایج اولیه به دست آمده از اجرای این طرح تاکنون رضایت‌بخش بوده است، عنوان کرد: تردد خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی در این مسیر از هر دو طرف آزاد است.

آموزش، بهترین راه مبازه با اعتیاد

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا، نیز در این جلسه با تأکید بر ضرورت آموزش شهروندی درخصوص معضلات مواد مخدر و اعتیاد، عنوان کرد: مقابله با اعتیاد نخستین نگرانی رهبر معظم انقلاب بوده است.

محمدرضا انصاریپور، اضافه کرد: پیشگیری از اعتیاد، از مهمترین مواردی است که رهبری درخصوص مسئله مبارزه با اعتیاد، بر ان تأکید فرموده اند.

وی، گفت: اگاه سازی عمومی و آموزش شهروندی از مهمترین مبانی پیشگیری است که زمینه مشرکت عمومی در مبارزه با انواع آسیبها به ویژه اعتیاد را فراهم می کند.

ادارات دولتی باید در عرصه حجاب پیشگام باشند

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرضا، نیز در این جلسه تأکید کرد: لازم است در زمینه عفاف و حجاب آسیب شناسی انجام شود، این مسئله با راهپیمایی و اقداماتی از این نوع قابل حل نیست.

حجت الاسلام محمدحسن رهایی، ادامه داد: رعایت حجاب در ادارات دولتی و اماکن عمومی ضروری است، باید یک عزم همگانی در این زمینه ایجاد تا حجاب به عنوان یک عرف و فرهنگ غالب، نهادینه و قانونمند شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.