سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۵۰ - جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا:

تبعیض زیبنده جامعه اسلامی نیست/ دشمنان قصد دارند به نهاد خانواده آسیب بزنند

امام جمعه شهرضا گفت: تبعیض زیبنده جامعه اسلامی نیست در حال حاضر افرادی درآمدهای کلان و زندگی های مرفه دارند و در مقابل افرادی هم نان خالی برای خوردن ندارند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف الله یعقوبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان، عنوان کرد: سالروز ولادت حضرت زهرا (س) فرصت مناسبی برای توجه به جامعه بانوان و قدردانی از زحمات آنان در خانه و جامعه است.

بهترین شغل برای زنان، مادری است

وی، ادامه داد: به فرموده امام خمینی (ره) بهترین شغل برای زنان مادری و تربیت فرزندان خوب است که متأسفانه امروز کمتر به آن توجه می شود.

امام جمعه شهرضا، اضافه کرد: اگر زنان به مشاغلی همچون پزشکی و مامایی و پرستاری اقدام کنند بسیار خوب است اما بهترین شغل برای یک زن مادری است.

حجت الاسلام یعقوبی، در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: امروزه موضوع زنان در جوامع بشری مطرح شده در حالی که اسلام در ۱۴ قرن قبل به رفتار با زنان بر اساس قول و سخن معروف سفارش کرده است.

وی، بیان کرد: پیامبر اسلام(ص) در حدیثی بهترین افراد امت را کسانی میدانند که نسبت به همسر خود خوش رفتارتر باشد و حضرت علی(ع) نیز در حدیثی مردان را به کسب حلال و خوش رفتاری با زنان سفارش می فرمایند.

امام جمعه شهرضا، اظهار کرد: وظیفه زن انسان سازی است، اسلام از زنان خواسته که فرزندان را در دامان خود مهذب کنند.

حجاب یک قانون الهی و غیرقابل تغییر است

حجت الاسلام یعقوبی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله حجاب، عنوان کرد: حجاب یک قانون الهی است و به همین دلیل قابل تغییر نیست.

وی، با بیان اینکه اخیرا برخی می خواهند حجاب را در مجلس شورای اسلامی به رأی بگذارند، بیان کرد: حجاب قابل رأی گیری نیست چون یک قانون الهی را نمی توان با رأی نمایندگان تغییر داد.

نیروی انتظامی و دستگاه قضا با بی حجابی برخورد کند

امام جمعه شهرضا، تأکید کرد: نیروهای نظامی و انتظامی و قوه قضاییه باید با قاطعیت و جدیت برای حفظ حجاب در جامعه تلاش کنند.

حجت الاسلام یعقوبی، با بیان اینکه برنامه های شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی دشمن به دنبال ضربه زدن به حجاب است، عنوان کرد: دشمنان قصد دارند جامعه را با خود همراه کنند اما در معادلات خود اشتباه کرده اند زیرا زنان ایران همان کسانی هستند که در عصر رضاخان از قانون حجاب اجباری تبعیت نکردند و از منازل خود خارج نشدند.

دشمنان قصد دارند به نهاد خانواده آسیب بزنند

وی، بیان کرد: دشمنان قصد دارند به نهاد خانواده به عنوان مهمترین پایگاه اجتماعی ضربه بزنند بنابراین باید مراقب دسیسه های آنان باشیم.

امام جمعه شهرضا، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به سالروز تشکیل کانونهای فرهنگی هنری مساجد در ۱۸ اسفند، اظهار کرد: یکی از مهمترین مصدیق عمرانی و آبادانی مساجد حضور در آنها و اقامه نماز است.

حجت الاسلام یعقوبی، گفت: مسجد مهمترین پایگاه سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و دینی مسلمانان از صدر اسلام تاکنون بوده است.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به سالروز تأسیس نباید شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی در ۲۲ اسفند به فرمان امام خمینی (ره)، عنوان کرد: همه انچه که امروز داریم مرهون خون شهدا و یثارگری انان است.

امام جمعه شهرضا، بیان کرد: امروزه حفظ خون شهدا مشروط به عمل به دستورات اسلام و حمایت و تبعیت از ولایت فقیه و رهبری معظم انقلاب است.

حجت الاسلام یعقوبی، همچنین با اشاره به ایام پایانی سال بیان کرد: قرض الحسنه ها و خیریه ها باید در این روزها بیش از سایر ایان سل به مردم کمک کنند چون کسنی هستند که ماه‌هاست حقوق نگرفته اند و در این روزها شرمنده اهل خانواده خود هستند.

وی، تأکید کرد: تبعیض زیبنده جامعه اسلامی نیست در حال حاضر افرادی درآمدهای کلان و زندگی های مرفه دارند و در مقابل افادی هم نان خالی برای خوردن ندارند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.