سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۰۶ - یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه شهرضا مطرح کرد؛

ضرورت آشناسازى مردم با آداب و رسوم و ویژگى هاى خاص اقوام گوناگون/ معرفی آداب و رسوم هشت قومیت ایران در جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین

رئیس دانشگاه شهرضا با اشاره به اهمیت آشناسازى مردم با آداب و رسوم و ویژگى هاى خاص اقوام گوناگون، گفت: جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین دارای هشت غرفه است که سبک زندگی اقوام بختیارى، قشقایی، افغانى، مازندرانى، خوزستانى، بلوچی، مردم اصفهان و شهرضا را به نمایش می گذارد.

به گزارش شهرضانیوز، امیر حسین علی بیگی پیش از ظهر امروز در حاشیه آیین افتتاح جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره، اظهار کرد: از جمله مهم ترین اهداف این جشنواره ایجاد اتحاد و همدلى در بین اقوام مختلف است.

رئیس دانشگاه شهرضا با اشاره به اهمیت آشناسازى مردم با آداب و رسوم و ویژگى هاى خاص اقوام گوناگون، تصریح کرد: جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین دارای هشت غرفه است که سبک زندگی اقوام بختیارى، قشقایی، افغانى، مازندرانى، خوزستانى، بلوچی، مردم اصفهان و شهرضا را به نمایش می گذارد.

وی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه مسئولیت غرفه های این نمایشگاه را برعهده دارند، خاطرنشان کرد: غرفه داران در این نمایشگاه به معرفى صنایع دستى، شیرینى ها، غذاهاى سنتى، سبک زندگى و فرهنگ قوم خود می پردازند.

علی بیگی ادامه داد: همچنین صنایع دستی و شیرینی های اقوام مختلف در حاشیه نمایشگاه برای فروش عرضه می شود.

رئیس دانشگاه شهرضا در رابطه با زمان برگزاری این جشنواره عنوان کرد: جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین از ۱۳ تا ۱۶ اسفند ماه، در محل دانشگاه دولتى شهرضا براى بازدید برپا خواهد بود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.