سرویس: اخبار شهرضا ۲۱:۵۷ - شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶

نماینده ولی فقیه در لشکر 8 نجف اشرف:

جای نظریه پرداز و مجری قانون عوض شده است/ نمی توان با عینک غربی قرآن را تفسیر کرد

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف گفت: متأسفانه امروزه جای مجری قانون و نظریه پرداز علمی عوض شده ست، برخی می‌گویند علوم انسانی اسلامی نداریم، در پاسخ این افراد باید بگوییم بروید و یک بار دیگر قرآن را مطالعه کنید.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام محسن طالبپور عصر امروز در جلسه یاورن انقلاب با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب، بیان کرد: یکی از مهمترین مواردی که رهبر معظم انقلاب بارها بر آن تأکید فرموده اند، مدیریت جهادی است.

وی، با بیان اینکه نبود مدیریت جهادی آسیب های زیادی را به دنبال داشته است، اظهار کرد: مدیریت جهادی به معنای بی انظباطی نیست بلکه این مسئله به معنای تلاش شبانه روزی برای خدمت به مردم و رفع نیازهای آنان است.

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف، عنوان کرد: رهبری بارها تأکید فرموده اند که مسئولان باید مردم و مطالبات و خواسته های آنان را بر مطالبات حزبی و جناحی و حتی تقاضاهای فردی ترجیح دهند.

حجت الاسلام طالبپور، اضافه کرد: مدیریت جهادی به این معناست که برای خدمت به مردم هیچ محدودیتی را نشناسیم و اجازه ندهیم هیچ عاملی مانع ارایه بهترین خدمات به افراد جامعه شود.

وی، تصریح کرد: مدیریت جهدی مخصوص یک نهاد یا حتی یک قوه خاص نیست، همه افرادی که مسئولیتی را بر عهده دارند باید بدانند که مردم ولی نعمت آنان هستند و خدمت به آنها یک وظیفه است.

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف، بیان کرد: برخی افراد مطالبات خصوصی خود را به مسئولان عرضه می کنند و انتظار دارند به آن توجه شود اما مسئولان باید بدانند آنان به پشتوانه مردم سمت هایی را در اختیار دارند بنابراین نباید حقوق جامعه را فدای یک فرد یا گروه خاص کنند.

حجت الاسلام طالبپور، تصریح کرد: متأسفانه برخی مسئولان در شرایط فعلی شخص‌محور عمل می کنند و به خواسته های مردم و اقشار مختلف بی توجه هستند که اینگونه امور آسیب های زیادی را به دنبال دارد.

وی، عنوان کرد: گاهی همه نگاه ها متوجه یک فرد و یک مسئولیت می شود و همه از او انتظار دارند که انقلابی عمل کند و مدیریت جهادی داشته باشد در حالی که همه افراد حتی یک کارمند ساده در یک شهرستان هم باید با روحیه انقلابی به مردم خدمت کند.

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف، بیان کرد: انقلابی گری به محافظه کاری منافات دارد، یک انقلابی در هر جا و هر مسندی که باشد تلاش می کند تا حقوق مردم ر رعایت کند در برابر زیاده خواهی ها ایستادگی کند.

حجت السلام طالبپور، عنوان کرد: متأسفانه امروزه جای مجری قانون و نظریه پرداز علمی عوض شده ست، برخی می‌گویند علوم انسانی اسلامی نداریم، در پاسخ این افراد باید بگوییم بروید و یک بار دیگر قرآن را مطالعه کنید.

وی، اضافه کرد: مرور اجمالی بر آیات قرآن نشان می دهد که علوم انسانی اسلامی هم وجود دارد و اتفاقا دامنه آن نیز بسیار وسیع است اما لازم است این علوم استخراج و تدوین شود.

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف، تأکید کرد: با عینک غربی نمی توان دین و متون اسلامی را تفسیر کرد، افرادی که اینگونه فکر می کنند باید یک بار دیگر به آموزه های خود مراجعه کنند.

حجت الاسلام طالبپور، بیان کرد: افرادی هستند که وقتی مسندی را در اختیار می گیرند فراموش می کنند وظیفه آنان چیست و بدون توجه به این مسئله سخنانی بر زبان جاری می کنند که به صلاح کشور و نظام نیست.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.