سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۵۳ - جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا مطرح کرد:

اشتغال و ازدواج جوانان مهمترین اولویت‌های انقلاب/دولت بیشتر به وضعیت اقشار کم درآمد جامعه توجه کند

امام جمعه شهرضا گفت: اشتغال و ازدواج جوانان از مهمترین اولویت ‌های انقلاب در حال حاضر است اگر به دنبال مقابله با مفاسد اجتماعی هستیم باید زمینه ازدواج آسان را در جامعه فراهم کنیم.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف الله یعقوبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا که در مسجد و حسینیه صدیقه طاهره (س) این شهرستان برگزار شد، با اشاره به بخش‌هایی از سخنان رهبر مظعم انقلاب در ۱۹ دیماه عنوان کرد: اولویت‌ها و الزمامات انقلاب اسلامی، کارکردهای آن، آینده انقلاب اسلامی و آسیب شناسی انقلاب مهمترین محورهای سخنان رهبری در در جمع مردم آذربایجان شرقی بود.

وی، با بیان اینکه اشتغال و ازدواج جوانان از مهمترین اولویت ‌های انقلاب در حال حاضر است اظهار کرد: اگر به دنبال مقابله با مفاسد اجتماعی هستیم باید زمینه ازدواج آسان را در جامعه فراهم کنیم.

امام جمعه شهرضا، اظهار کرد: یکی از بحران‌های مهمی که در شرایط فعلی کشور ما با آن دست به گریبان است، خشکسالی و به دنبال آن کم‌آبی گسترده در همه مناطق کشور به ویژه استان اصفهان است.

حجت الاسلام یعقوبی، نباید گمان کنیم همه کارهایی که در این مدت انجام شده کاملا درست بوده است باید مسئل بررسی شود و اگر حقی از کسی ضایع شده باید به وی بازگردد.

وی، تأکید کرد: آینده انقلاب اسلامی بسیار روشن و امیدبخش است، بعضی افراد در داخل کشور همان سخنان دشمنان را تکرار می‌کنند در حالی که این اقدام صحیح نیست.

امام جمعه شهرضا، با بیان اینکه مسئولان باید با مردم همراه باشند تأکید کرد: اگر انقلاب اسلامی به زیاده‌خواهی، توجه به بیگانگان به جای تکیه بر توان جوانان داخلی گرفتار شود و توجه به طبقات مرفه به جای توجه به مستضعفان و اشرافی‌گری گرفتار شود، حرکت به سمت ارتجاع آغاز شده است.

حجت الاسلام یعقوبی، اضافه کرد: بعضی افراد در جامعه به علت فقر توان پرداخت بهای خدمات عمومی را ندارند در چنین شرایطی مسئولان باید تلاش کنند تا با رأفت اسلامی با این افراد برخورد کرده و از سخت‌ گیری بر آن‌ها، خودداری کنند.

وی، با بیان اینکه انقلاب اسلامی انقلاب پابرهنگان و مستضعفان بود، عنوان کرد: باید به وضعیت اقشار مستضعف رسیدگی شود زیرا در حال حاضر بیکاری گسترده در جامعه وجود دارد و برخی از کارگران نیز ماه ‌هاست حقوق نگرفته‌اند.

امام جمعه شهرضا، با اشاره به تلاش آریکا، انگلیس و فرانسه برای صدور بیانیه‌ای ضد ایرانی در شورای امنیت سازمان ملل، گفت: این اقدام که با وتوی روسیه ناکام ماند باعث انزوای بیشتر آمریکا شد.

حجت الاسلام یعقوبی، در بخش دیگری از سخنان خود، تأکید کرد: یکی از مهمترین نیازهای جامعه در حال حاضر ترویج اخلاق اسلامی در خانواده ها است زیرا به این وسیله اخلاق اسلامی و تعالیم شرعی به سنل های بعد منتقل می شود.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.