سرویس: اجتماعی ۱۹:۱۰ - چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۶

در دیدار مسئولان و مردم منطقه سروستان شهرضا مطرح شد:

بهره برداری از سالن مدیریت بحران سروستان تا پایان سال/ شهرداری منطقه سروستان تأسیس می‌شود

بهره برداری از سالن مدیریت بحران واقع در منطقه سروستان تا پایان سال و تکمیل ساختمان آتشنشانی این منطقه تا فروردین ماه سال آینده از قول های مسئولان شهرستان به مردم منطقه سروستان بود.

به گزارش شهرضانیوز، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، سرپرست فرمانداری و مسئولان اجرایی شهرستان شهرضا در دیدار با مردم منطقه سروستان این شهرستان، مهمترین معضلات و مسائل این منطقه را بررسی کردند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، در این جلسه دیدار مردمی، بیان کرد: مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی خود را پاسخگوی مردم می دانند و به آن افتخار می کنند.

سمیه محمودی، تصریح کرد: اگر حمایت مردم از مسئولان وجود نداشته باشد همه امور با مشکل موجه می شود، بنابراین همکاری همه جانبه مردم و مسئولان لازمه پیشرفت امور در همه بخش ها است.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه فاضلاب شهرضا، عنوان کرد: تاکنون ۳۰ درصد از پروژه فاضلاب شهرضا انجام شده است و تکمیل ۷۰ درصد مابقی آن نیزمند همکاری مردم و مسئولان است.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بر اساس برآوردهای قیمت سال گذشته تکمیل پروژه فاضلاب شهرضا نیازمند اعتباری بالغ بر ۱۳۶ میلیارد تومان است گفت: این در حالی است که سالانه ۱٫۵ تا دو میلیارد تومان از منابع دولتی برای آن اختصاص می یابد که تنها برای نوسازی و نظارت بر ۳۰ درصد انجام شده کفایت می کند.

محمودی، با اشاره به مصوبه شورای شهر شهرضا برای تکمیل پروژه فاضلاب شهری عنوان کرد: این مصوبه شورای شهر بر اساس تبصره سه قانون ماده ۱۱قانون تاسبس شرکتهای آب وفاضلاب کشور تصویب شد که از سال آینده مراحل اجرایی ان آغاز می شود.

وی، ادامه داد: حفاری معابر و خیابان های شهر برای احداث فاضلاب به علت تقارن با ایام پایانی سال انجام نشده است اما در سل ۹۷ کلنگ آغاز این پروژه به زمین می خورد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مشارکت مردم ، شهرداری شهرضا و دولت در اجرای این پروژه در حقیقت سرمایه گذاری بلند مدتی است که تا سالیان آینده مردم منطقه از آن بهره مند خواهند شد.

محمودی، بیان کرد: مردم برای مشارکت در اجرای این طرح می توانند در ابتدا سهم خود را به صورت نقد پرداخت و از تخفیف ۱۰ درصدی برخوردار شوند یا آنکه سهم خود را در اقساط ۱۲ و ۲۴ و ۳۶ ماهه پرداخت کنند یا آنکه در زمان اتصال انشعاب به صورت یکجا پرداخت کنند.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: شهرضا با بحران کم آبی مواجه است و خشکسالی های سالیان گذتشه نیز به آن دامن زده است بنابراین لازم است با تکمیل فاضلاب شهری از پساب تصفیه شده برای مصارفی که امکان بهره برداری دارد، استفاده کنیم.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در حال حاضر ایجاد فضای سبز جدید در منطقه سروستان و یا هر منطقه دیگری ممکن نیست چون آب کافی برای مشروف کردن آن وجود ندارد اما اگر پساب فاضلاب مورد استفاده قرار بگیرد می توانیم فضای سبز جدید و حتی کمربند سبز در اطراف شهرستان ایجاد کنیم تا از آلودگی هوا نیز جلوگیری شود.

کمتر از ۵۰ درصد از بودجه شهرستان محقق شده است

سرپرست فرمانداری شهرستان شهرضا، نیز در این جلسه دیدار مردمی بیان کرد: مشکلات منطقه سروستان نیز در کنار مسائل و مشکلات سایر مناطق دیده و برای حل آن برنامه ریزی می شود.

محمدحسین داراب، تصریح کرد: باوجود معضلات اعتباری دولت، برای حل مشکلات شهرستان تلاش شده است و مسئولان خود را ملزم به پاسخگویی به مردم می دانند.

وی، با اشاره به سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به شهرضا بیان کرد: در این سفر که با رایزنی و پیگیری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی انجام شد، مصوبات خوبی برای رفع مشکلات شهرستان به ویژه در مناطق حاشیه و کمتر توسعه یافته، ابلاغ شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان شهرضا، مجموع اعتبارات شهرستان در سال جاری ۱۱ میلیارد تومان بوده است که تا پایان امسال تنها چهار میلیارد تومان از این مبلغ محقق می شود که نمی تواند همه مشکلات را برطرف کند.

داراب، در شرایط فعلی بخش بسیار زیادی از مشکلات شهرستان را خیران برطرف می کنند در غیر این صورت کارهای زیادی نمی توانستیم انجام دهیم.

شهرداری منطقه سروستان تأسیس می‌شود

شهردار شهرضا، نیز در این جلسه دیدار مردمی، عنوان کرد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی شهرداری های کمتر از ۱۰۰ هزار نفر و بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت از کمک های دولتی برخوردار هستند اما شهرهایی همانند شهرضا با کمعیتی کمتر از ۲۰۰ هزار نفر از این حمایت ها محروم هستند.

جافری،بیان کرد: با حمایت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ۵۰۰ تن قیر به شهرداری شهرضا اختصاص داده شده که در مناطق حاشیه و کمتر توسعه یافته استفاده می شود.

وی، تصریح کرد: ۷۰ درصد از منابع درآمدی شهرداری ها از محل ساخت و ساز است که با رکود حاکم بر اقتصاد این بخش شهرداری ها نیز با معضلات جدی مالی مواجه شده اند.

شهردار شهرضا، اظهار کرد: یکی از مشکلات فراروی شهرداری شهرضا اجرای طرح های غیرکارشناسی همچون میدان فاطمیه است که امثال آن در سایر مناطق شهر نیز وجود دارد و شاید شهرداری تا ۱۰ سال دیگر باید تاوان اجرای این طرح های غیر کارشناسی را بدهد.

جافری، از اختصاص ۱۷۰ میلیون تومان برای روشنایی ورودی منطقه سروستان خبر داد و افزود: برای نخستین بار پرداخت عوارض شهرداری تا ۳۶ ماه امکان پذیر شده است.

وی، بیان کرد: به عقیده کارشناسان و مردم اجرای طرح میدان فاطمیه به این شکل که اکنون می بینیم غیراصولی و غیرکارشناسی است به همین دلیل شهرداری با استخدام مهندس مشاور براس اصلاح وضعیت ترافیکی این محل و چهارراه طالقانی به شکل تقاطع غیرهمسطح، تلاش کرده است.

شهردار شهرضا، گفت: بر اساس طرح تفصیلی شهر، شهرضا استحقاق تأسیس پنج شهرداری در محلات مختلف را دارد که تنها دو شهرداری آن تأسیس شده و سه شهرداری جدید در سروستان، طالقانی و اسلام آباد، ایجاد می شود.

جافری، بیان کرد: سالن مدیریت بحران واقع در منطقه سروستان تا پایان سال به بهره برداری می رسد و تا فروردین ماه سال آینده نیز ساختمان آتشنشانی این منطقه تکمیل می شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.