سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۰۵ - چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۶

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شهرضا خبر داد؛

تأسیس صندوق‌های قرض الحسنه اشتغال زایی و مردم‌یاری در شهرضا

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شهرضا گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های بسیج در زمینه صیانت از حقوق شهروندی و دفاع از امنیت عمومی تأسیس صندوق های قرض الحسنه اشتغالزایی و مردم یاری در محلات مختلف است.

به گزارش شهرضانیوز، سرهنگ جواد داستانی در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و امنیت عمومی شهرستان شهرضا، عنوان کرد: صیانت از حقوق شهروندی به معنای برآورده کردن مطالبات به حق و قانونی مردم و پاسخگویی مسئولان به آن ها است.

وی، با بیان اینکه مردم باید از هر امکان موجود قانونی و اجرایی برای خدمت رسانی به مردم استفاده کنند، اظهار کرد: مسئولان باید حامی مردم باشند و اجازه ندهند حقوق انها پایمال شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شهرضا، تأکید کرد: مبارزه با فساد و اشرافی گری و پرهیز از بروکراسی اداری از مهمترین خواسته های مردم است که باید به آنها توجه شود.

داستانی، بیان کرد: بسیج در همه عرصه های انقلاب حضوری فعال و چشمگیر داشته و تلاش کرده است تا جایی که امکان دارد همه نیازهای مردم را با روحیه جهادی و انقلابی برطرف کند.

وی، عنوان کرد: برنامه های بسیج در کل کشور در هفت بند در قلب قرارگاه اعتلای بسیج تدوین و ابلاغ شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شهرضا، تصریح کرد: ایجد گشت های بسیجی محله محور و اعتلای سازندگی و خدمت رسنی گروه های جهادی از مهمترین سرفصل های برنامه های بسیج است.

داستنی، اضافه کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های بسیج در زمینه صیانت از حقوق شهروندی و دفاع از امنیت عمومی تأسیس صندوق های قرض الحسنه اشتغالزایی و مردم یاری در محلات مختلف است.

وی، ادامه داد: بسیج تنها این صندوق های قرض الحسنه را ایجاد می کند و اداره و سرپرستی آن ها با مردم و معتمدان محلات مختلف است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شهرضا، بیان کرد: گروه های جهادی پیش از این نیز متشکل از نیروهای بسیجی وجود داشته و به مناطق مختلف خدمت رسانی می کردند اما در طرح جدید هرگروه جهادی به مدت سه سل در هریک از محلات هدف خدمتات رایگان ارایه می کند.

داستانی، عنوان کرد: یکی از طرح های بسیج که از سال آینده اجرا خواهد شد، طرح شهید رهنمون است که با حضور و همکاری بسیج جامعه پزشکی اجرا می شود.

وی، تصریح کرد: در این طرح پزشکان بسیج جامعه پزشکی در قالب گروه های مختلف به مناطق هدف اعزام و به مدت سه سال خدمات بهداشتی و درمانی رایگان ارایه می کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شهرضا، با اشاره به اجرای طرح «بهنام محمدی» بیان کرد: در این طرح که در سطح بسیج دانش آموزی اجرا می شود، برنامه های تربیتی در سه سطح مسجد، مدرسه و منرل اجرا خواهد شد.

داستانی، در ادامه افزود: در حوزه مبارزه با آسیب های اجتماعی از سال ۹۷ هریک از پایگاه ها و نواحی مقاومت بسیج در هفت نقطه شهر، یکی از هفت آسیب اجتماعی مشخص شده را شناسایی و برای رفع آنها فعالیت می کنند.

وی، یکی از طرح های مهم بسیج شهرستان برای مبارزه با معضل اعتیاد، اجرای طرح به سوی نور در یکی از مناطق شهرستان بود که این طرح در سال آینده در هفت منطقه شهرستان نیز اجرا خوهد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شهرضا، اضافه کرد: در طرح به سوی نور ۳۰ نفر از مصرف کنندگان مواد مخدر کاملا پاک شدند که ۹ نفر از آنها بانوان بودند.

داستانی، اظهار کرد: در این طرح برنامه هایی همچون برگزاری نمایشگاه اعتیاد، تجهیز مراکز درمانی با کمک شبکه بهداشت و درمان، اعزام اردوهای جهادی خواهران، تجهیز مرکز ورزشی با همکاری اداره ورزش و جوانان و  تلش برای اشتغال بهبودیافتگان، اجرا شد.

وی، بیان کرد: سوله ورزشی روستای هدف در اجرای طرح به سوی نور در حال ساخت است و اعتباری بلغ بر ۵۰ میلیون تومان نیز برای آن اختصاص یافته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شهرضا، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: در زمینه اقتصاد مقاومتی بسیج شهرستان برای ایجاد اشتغال تلاش کرده است.

اعطای ۲۱ میلیارد تسهیلات اشغالزایی اقتصادمقاومتی در شهرضا 

داستانی، ادامه داد: در سال ۹۶ قرارگاه بسیج سازندگی شهرستان، مجموعا ۲۱ میلیارد ریال تسهیلات واگذار و ۱۹۵ عرصه اشغال را ایجاد کرده که این اقدام زمینه اشتغالزایی برای ۲۵۰ نفر را فراهم کرده است.

وی، بیان کرد: اجری طرح همگام با کشاورز، مشاوره شغلی مراجعان با حضور کارآفرینان و جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی برای کمک به مناطق محروم انجام شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شهرضا، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: مردم مطالبات به حقی دارند که حق بیان آن را دارند اما اخیرا افرادی تلاش کردند تا از تجمعات مردمی سوء استفاده کنند.

داستانی، ادامه داد: ضد انقلاب و سلطنت طلبان به دنبال آن بودند تا نتیجه تجمعیات مردمی که برای بیان نیازهای خود وارد عمل شده بودند را به سود خود تغییر دهند.

وی، تصریح کرد: در اغتشاشات اخیر تجمع بسیار محدودی در شهرضا برگزار شد اما مردم شهرضا وقتی متوجه شدند برخی افاد قصد سوء استفاده از این تجمع را دارند، بلافاصله از آنها جدا شدند و بعد از دستگیری بعضی افراد نیز مشخص شد عده زیادی از آنها اغفال شده بودند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شهرضا، بیان کرد: گردان های بیت المقدس برای برقراری امنیت و آسایش عمومی شهروندان مأموریت دارند که یکی از نمونه های آن برگزاری گشت های بسیجی محله محور بدون تجهیز به سلاح گرم است.

داستانی، بیان کرد: دشمن برای تضعیف روحیه بسیجی در جامعه تلاش می کند اما ایثارگری شهدایی همچون «شهید حدادیان» در واقعه حمله دراویش داعشی به نیروهای بسیجی و پلیس نشان می دهد، تبلیغات دشمن بی اثر بوده است و هنوز بسیجیان حاضرند با اهدای جان از ارزشهای دینی و انقلاب دفاع کنند.

ضرورت آموزش شهروندان در مسائل مهم قانونی

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا، نیز در این جلسه عنوان کرد: ایران اسلامی یکی از بزرگترین کشورهایی است که حقوق شهروندی در ان به رسمیت شناخته شده است و ین مسئله در آن دارای سابقه دیرینه است.

سرهنگ محمدحسین باباکلانی، ادامه داد: منشور باستانی هخامنشی که از دوران کهن در ایران وجود داشته نشان می دهد ایرانیان همواره به رعایت حقوق شهروندی پایبند بوده اند.

وی، تصریح کرد: تعالیم دینی اسلام و قرآن کریم بهترین اصول حقوق شهروندی را ارایه کرده است که در قوانین و مقررات کشور نیز وجود دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا، اصلی ترین مسئله در حقوق شهروندی را آموزش شهروندان و آشنا کردن آنها با حقوق و تکالیف قانونی دانست و افزود: تحصیلات و آموزش مستمر نقش بسیار مهمی در این زمینه دارد.

باباکلانی، بیان کرد: یکی از مهمترین رسالتهای پلیس پیشگیری از وقوع جرم و جنایت در جامعه است به همین دلیل این سازمن نقش مهمی در حفظ نظم اجتماعی برعهده دارد.

وی، اضافه کرد: طبق قانون ناجا ۲۶ وظیفه قانونی برای پلیس در نظر گرفته شده است که در چهار بخش انتظامی، امنیتی، قضایی و خدماتی تقسیم بندی می شود.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا، گفت: گلوگاه بازرسی شهید امامی رامشه شهرضا یکی از مهمترین مبادی کنترل ورود کالای قاچاق در کشور است که سهم بسیار مهمی در این زمینه دارد.

قرآن مهمترین سند حقوق بشری ماست

سرپرست فرمانداری شهرستان شهرضا، نیز در این جلسه بیان کرد: قرآن کریم مهمترین سند حقوق شهروندی در کشور است.

محمدحسین داراب، تصریح کرد: یکی از مهمترین حقوق شهروندان طبق قانون حقوق شهروندی، احترام به حریم خصوصی و امنیت افراد است.

وی، گفت: انتقاد و اعتراض حق مردم است و باید به آن توجه شود، ارایه خدمات مطلوب نیازمند تأمین امکانات و زیرساختهای لازم است اما در هرحال هیچ چیزی نمی تواند عدم ارایه خدمت به مردم را توجیه کند.

سرپرست فرمانداری شهرستان شهرضا، گفت: کارکنان ادارات مختلف وظیفه دارند ضمن رعایت کرامت افراد و تکریم ارباب رجوع، با ایجاد سازوکارهایی همچون میز خدمت، بهترین خدمات را به همه مردم ارایه کنند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.