سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۲۴ - جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶

مدیر مجموعه رباتیک آریانا در کشور:

زمینه انجام فعالیت‌های دانش‌بنیان در کشور فراهم شده است

مدیر مجموعه رباتیک آریانا در کشور گفت: زمینه انجام فعالیت های دانش بنیان در کشور فراهم شده و لازم است از این موقعیت به بهترین شکل استفاده شود.

به گزارش شهرضانیوز، داوود جعفری شامگاه امروز در مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره سهد رباتیک شهرضا که در سالن اجتمعات شهرداری شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: امسال، دهمین سال آموزش ربتیک در ایران است و باید بدانیم که در همه این سال ها افرادی مستعد و توانمند در این بخش شناسایی و تربیت شده اند.

وی، ادامه داد: آموزش هایی که در ایران ارایه می شود منطبق با آخرین استانداردهای روز دنبا طراحی شده و به این منظور باید بگوییم که فرصت بسیار خوبی از این نظر در کشور فراهم شده است.

مدیر مجموعه رباتیک آریانا در کشور، با بیان اینکه خانواده ها باید از استعدادهای فرزندان خود در این زمینه حمایت کنند، بیان کرد: خانواده و محیط آموزشی دو رکن بسیار مهم در زمینه آموزش رباتیک هستند.

جعفری، با بیان اینکه امروز شاهد تحقق دهکده جهانی هستیم، عنوان کرد: همه افراد می‌توانند به آخرین دستاوردهای علمی در بخش های مختلف دسترسی داشته باشند و از آن استفاده کنند.

در جمهوری اسلامی زمینه رشد و توسعه علم و فن آوری فراهم شده است

وی، با بیان اینکه در جمهوری اسلامی زمینه رشد و توسعه علم و فن آوری فراهم شده است، اظهار کرد: زمینه انجام فعالیت های دانش بنیان در کشور فراهم شده و لازم است از این موقعیت به بهترین شکل استفاده شود.

مدیر مجموعه رباتیک آریانا در کشور، تأکید کرد: جمهوری سلامی ایران در ردیف برترین کشورهای جهان در زمینه آموزش رباتیک و فن آوری ها نوین است.

تیم های اعزامی از جمهوری اسلامی ایران هیچ کمبودی نسبت به دیگر تیم ها ندارند

جعفری، در ادامه این مطلب افزود: در مسابقات جهانی ثابت شده است که تیم هایی که از جمهوری اسلامی ایران اعزام می شوند هیچ کمبودی نسبت به دیگر تیم ها ندارند و می توانند عناوین برتر جهانی را کسب کنند.

وی، تصریح کرد: لازم است خانواده ها از تمایل فرزندانشان برای حضور در رشته های مرتبط با تکنولوژی های نوین حمایت کنند.

مدیر مجموعه رباتیک آریانا در کشور، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: یکی از رویکردهای نوین در آموزش و پرورش دنیا که از حدود چهار دهه قبل آغاز شده استفاده از ابزار روزآمد و تکنولوژی در کلاس های درس است.

جعفری، تأکید کرد: باید در کلاس های درس از پرداختن به آموزش تئوری فاصله گرفته و آموزش های عملی مبتنی بر دانش روز را توسعه دهیم، به همین دلیل لازم است آموزش با استفاده از ابزار علمی در دستور کار آموزش و پرورش قرار بگیرد.

آموزش معلمان آینده بر اساس یافته های نوین علمی

وی، تصریح کرد: مجموعه علمی آموزشی آریانا در همه دانشگاه های فرهنگیان در سراسر کشور دوره های آموزشی رایگان برگزار کرده تا معلمان آینده کشور با صنعت رباتیک و شیوه های مدرن آموزشی در این زمینه آشنا شوند.

مدیر مجموعه رباتیک آریانا در کشور،، در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: یکی از مهمترین مسئلی که باید در حوزه آموزش و پرورش به آن توجه شود، استعدادیابی نوجوانان برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف است به همین منظور این مجموعه آموزشی سرفصل های آموزشی را از دوم ابتدایی تا دوم متوسطه پیشبینی کرده است.

ضرورت همکاری خانواده ها و نظام نوین آموزشی بری توسعه صنعت رباتیک

جعفری، تأکید کرد: همکاری نظام اموزشی و خانواده ها می تواند تحولات بزرگی در صنعت رباتیک کشور ایجاد کند که در نوع خود بی نظیر باشد.

وی، از انعقاد تفاهمنامه مجموعه رباتیک آریانا ایران با کشور استونی خبر داد و افزود: به موجب این تفاهمنامه نفرات برتر مسابقات رباتیک کشورمان به رقابت هایی که در این کشور برگزار می شود، عزام می شوند.

ضرورت مهارت آموزی به فارغ التحصیلان دانشگاهی

مدیر مجموعه رباتیک آریانا در کشور، بیکاری را یکی از مهمترین معضلات اقتصادی کشور دانست و بیان کرد: در کشور ما موقعیت های شغلی فراوانی وجود دارد ولی دانش آموختگان دانشگاهی تنها تئوری آموخته اند و از انجام کارهای عملی ناتوان هستند.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا، نیز در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره سهندکاپ در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز، اظهار کرد: سومین دوره رقابت‌های رباتیک تحت عنوان «سهندکاپ» به مناسبت ایام الله دهه فجر آغاز شد و مرسم اختتامیه آن نیز امروز برگزار شد.

محمد مهدی مولائیان، ادامه داد: این جشنواره با همکاری شهرداری شهرضا، کمیته بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک و سهند رباتیک، برگزار می‌شود.

تطبیق یافته های علمی با الگوهای ملی

وی، ضافه کرد: بخش نمایشگاهی این جشنواره شامل ساخت مکانیزم‌های حرکتی، آزمایش‌هایی در مباحث مختلف مکانیک و آزمایش‌هایی در مباحث مختلف الکترونیک و بخش رقابتی این جشنواره نیز، دست‌ساخته‌های شرکت‌کنندگان در دو بخش رباط جنگجو و ماشین کنترلی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا، تصریح کرد: در بخش نمایشگاهی مکانیزم این جشنواره ۱۲ نفر، در بخش رقابتی ماشین کنترلی ۷ تیم، در بخش رقابتی جنگجو ۷ تیم و در بخش نمایشگاهی آزمایش نیز ۷ تیم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

مولائیان، اظهار کرد: توسعه فن آوری های نوین با توجه به الگوهای بومی و ملی نقش بسیر مهمی در توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور دارد به همین منظور انجام فعالیت های فرهنگی در زمینه معرفی فن آوری های نوین و دانش بنیان بخش مهمی از رویکرد شهرداری شهرضا است.

وی، ادامه داد: بر اساس تدابیر رهبر معظم انقلاب همه دستگاه ها و نهادهای اجرایی وظیفه دارند تا بر اساس امکاناتی که در اختیار دارند نیازهای کشور در این بخش را شناسایی و در این زمینه فعالیت کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا، تصریح کرد: برگزاری جلسات آموزشی با موضوعات مختلف آسیب های اجتماعی نظیر فضای مجازی، طلاق و افسردگی از دیگر فعالیت های شهرداری شهرضا در حوزه فرهنگی بوده است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.