سرویس: اخبار شهرضا ۰۹:۱۲ - جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶

در جلسه ستاد سازماندهی امور جوانان شهرستان مطرح شد:

راه اندازی خانه‌های جام دیجیتال در شهرضا/برخی سوء مدیریتها باعث سرخوردگی جوانان شده است

راه اندازی خانه‌های جام دیجیتال در شهرضا و تحلیل بخشی از مهمترین معضلات جوانان، از مهمترین مباحث مطرح شده در جلسه ستاد امور جوانان شهرستان بود.

به گزارش شهرضانیوز، رامین نعیمی، معاون مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان شهرضا، عنوان کرد: نسل های سوم و چهارم انقلاب دوران حضور امام خمینی (ره) و جنگ تحمیلی را درک نکردند اما با بصیرت مثال زدنی خود ثابت کردند که در خط اسلام و انقلاب هستند.

وی، با بیان اینکه جوانان امروز ثابت کرده اند که مؤلفه های انقلابی‌گری کمتر از جوانان دوران انقلاب و جنگ نیستند، اظهار کرد: حضور پرشور جوانان در همه صحنه های انقلاب باعث شده تا رهبر معظم انقلاب بارها آنان را تشویق و حمایت کنند.

معاون مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، با اشاره به بخش هایی از سخنان رهبری معظم انقلاب، بیان کرد: ایشان بارها بر ضرورت دخالت دادن جوانان در حوزه مدیریت امور تأکید کرده اند.

نعیمی، با بیان اینکه جوانان نیازهای مختلفی دارند، تصریح کرد: باید به مطالبات جوانان توجه و از استعداد و توانمندی انان در اداره امور استفاده شود.

وی، تلاش برای ایجاد بستر مناسب جهت نشاط اجتماعی جوانان، تأکید کرد: نشاط اجتماعی تنها محدود به ورزش کردن نیست و ضرورت دارد همه نهادها و دستگاه های اجرایی در این زمینه وارد عمل شوند.

معاون مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: فضای مجازی با زندگی امروز بشر پیوند خورده و قابل جدا کردن هم نیست.

نعیمی، عنوان کرد: فضای مجازی هم مضراتی دارد و هم آثار مفیدی به همراه دارد بنابراین مسئله ای است که تهدیدها و فرصت‌های زیادی دارد.

وی، با بیان اینکه برای مقابله با معضلات ناشی از فضای مجازی راهی به جز آگاهی دادن و افزایش سواد رسانه ای نیست، بیان کرد: لازم است همه اقشار جامعه آموزش های مهارتی ویژه درخصوص فضای مجازی و آسیب های آن ببینند و در خصوص توانمند سازی نوجوانان و جوانان در این زمینه نیز باید والدین و جامعه هدف، مهارت لازم را پیدا کنند.

معاون مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، با تأکید بر ضرورت استفاده از توان سزمان های مردم نها دبرای مقبله با تهدیدات فضای مجازی، عنوان کرد: دولت به تنهایی نمی تواند در این زمینه وارد عمل شود زیرا توان دولتی محدود است.

ضرورت استفاده از مشارکت مردم در اداره امور

نعیمی، با بیان اینکه باید سمن ها را افزایش دهیم، اظهار کرد: ضرورت توجه به مشارکت اجتماعی جوانان مسئله ای است که باید در عمل اتفاق بیفتد و از شعار در این زمینه باید پرهیز شود.

وی، با اشاره به تحقیق انجام شده درخصوص سواد رسانه ای جوانان استان، بیان کرد: اگر جوانان از سیاست گذاری رسانه ای آگاه باشند توان تحلیل دقیق مطالب را یافته و می توانند تاحد زیادی در برابر تهدیدات آن مقاومت کنند.

معاون مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، با بیان اینکه بر اساس تحقیق انجام شده سواد رسانه ای جوانان شهرضا بالاتر از حد متوسط بود، اظهار کرد: در سطح استان اصفهان سواد رسانه ای جوانان بالاتر از میانگین استانداردها است و در میان شهرستانهای استان نیز شهرضا در زمره بهترین ها بوده است.

نعیمی، تصریح کرد: باید از سواد رسانه ای برای افزایش افزایش سطح فرهنگ شهروندی و بهبود زندگی اجتماعی استفاده شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا، نیز در این جلسه با بیان اینکه باید دسترسی به رسانه ها همیشه وجود داشته باشد، تأکید کرد: باید بپذیریم که رسانه ها و فضای مجازی بخشی از زندگی اجتماعی امروزی ما هستند.

محمدعلی جعفری، ادامه داد: باید زمینه مناسب برای توسعه و ترویج فعالیت های فرهنگی و هنری را به عنوان مهمترین مؤلفه مقابله با آسیب های اجتماعی فراهم کنیم.

سهم جوانان از مدیریت برخی مدیران بیکاری و خمودگی بود

رییس کمیسیون اجتماعی مجمع جوانان استان اصفهان، نیز در این جلسه با انتقاد از عدم ایجاد زمینه مناسب برای حضور جوانان در عرصه های مدیریتی عنوان کرد: کاش شعارها در خصوص جوانان و توانمندی انان پایان می پذیرفت و در عمل شاهد تحقق شعارها بودیم.

نورالدین سهرابی، گفت: جوانان در دوران انقلاب ثابت کردند که اگر به آنها بها داده شود می توانند حکومت سلطنتی را سرنگون، هشت سال جنگ را اداره و در زمینه دستاوردهای علمی و هسته ای فعالیت های شاخصی انجام دهند.

وی، بیان کرد: جوانان در برخی موارد در سیطره مدیریت مدیرانی که به جوان اعتماد نداشتند گرفتار شدند و کار به جایی رسید که نخبگان جوان ایرانی در بالاترین سطوح اجرایی و علمی کشورهای غربی مشغول به کار شدند.

رییس کمیسیون اجتماعی مجمع جوانان استان اصفهان، اذعان کرد: متأسفنه جوانان از سوء مدیریت ها سهمی به جز بیکاری و بی هویتی و خمودگی نداشتند.

سهرابی، گفت: جوانی که باید مظهر نشان و شادابی باشد در بحران اقتصادی گرفتار شده و بیکاری و بحران های اقتصادی هرروز به او فشار وارد می کند.

وی، تأکید کرد: ایجاد شادابی و نشاط در جامعه نیازمند برنامه ریزی اجرایی است، گردانندگان اصلی مجالس عزاداری اهل بیت جوانان هستند پس می توان به آنان اعتماد کرد و ایجاد فضای شادی و نشاط را هم به آنان واگذار کرد.

باید از توان هدایت شده نسل جوان در زمینه منافع ملی استفاده کنیم

بخشدار شهرضا نیز در این جلسه گفت: جوانان سرمایه ملی هستند و باید به انان اعتماد و از ظرفیت های آنها استفاده کنیم.

محسن یونسی، بیان کرد: مطالعه روند تاریخ انقلاب اسلامی نشان داده است که جوانان نقش تأثیرگذار و مهمی در جریان امور دارند.

وی، تصریح کرد: اگر ظرفیت های نسل جوان به درستی هدایت شود می تواند در راستای هداف جامعه مورد استفاده قرار گیرد همچنان که دکترین امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب نیز همین مسئله را ثابت کرده است.

بخشدار شهرضا، بیان کرد: جهت گیری اصلی نظام اسلامی در راستای ساماندهی امور جوانان و رفع نیازهای آنان بوده است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.