سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۳۰ - شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

رییس بیمارستان های شهرستان شهرضا خبر داد:

انجام بیش از سه هزار عمل جراحی در بیمارستان شهرضا

رییس بیمارستان های شهرستان شهرضا،گفت: در ۹ ماه نخست امسال سه هزار و ۱۷۲ عمل جراحی در بیمارستان شهرضا انجام شده است، این در حالی است که در بیمارستان صاحب الزمان (عج) نیز تعداد ۶۵۰ مورد آندوسکپی انجام شده است.

به گزارش شهرضانیوز، رییس بیمارستان های شهرستان شهرضا،  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در شهرضا بیمارستان های امیرالمؤمنین با ۱۰۸ تخت و صاحب الزمان (عج) با ۷۰ تخت وجود دارد که از سال ۱۳۹۴ قرار شد با الحاق آن ها به یکدیگر بیمارستان جنرال ۲۵۰ تخت منطقه جنوب ستان یجاد شود.

فرهاد مهری، تصریح کرد: در سال گذشته به علت انکه خیران نتوانستند تعهدات خود را برای ساخت بیمارستان جدید شهرضا انجان دهند دانشگاه علوم پزشکی تصمیم گرفت این پروژه را به اتمام برساند.

وی، اضافه کرد: قبل از آنکه دانشگاه علوم پزشکی وارد عمل شود ۶۳ درصد از تعهدات خیران انجام شده بود و اکنون سه ماه است که با بخش خصوصی در این زمینه قرارداد بسته شده است.

رییس بیمارستان های شهرستان شهرضا، اظهار کرد: بخش خصوصی متعهد شده است که تا پیان سال سرامیک دیوار را تکمیل کند، لبته این پروژه هفت ماهه است و احتمالا تا تیرماه سال آینده به اتمام برسد.

مهری، گفت: تاکنون یک میلیارد تومان برای تکمیل این بیمارستان اختصاص داده شده است و قرار است همه نیازهای درمانی منطقه جنوب استان را پوشش دهد.

وی، عنوان کرد: در بیمارستان جدید علاوه بر تخصص های موجود ۳ فوق تخصص گوارش و ریه و نفرولوژی نیز اضافه خواهد شد و در حال حاضر نیز فوق تخصص گورش یک روز در هفته در بیمارستان امیرالمؤمنین حضور دارد.

رییس بیمارستان های شهرستان شهرضا، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: در ۹ ماه نخست امسال تعداد شش هزار بستری در بیمارستان امیرالمؤمنین و چهار هزار بستری در بیمارستان صاحب الزمان (عج) انجام شده است.

مهری، بیان کرد: در همین مدت ضریب اشغال تخت در بیمارستانهای امیرالمؤمنین و صاحب الزمان (عج) به ترتیب ۶۳ و ۸۷ درصد بوده است.

وی، گفت: در ۹ ماه نخست امسال سه هزار و ۱۷۲ عمل جراحی در بیمارستان شهرضا انجام شده است، این در حالی است که در بیمارستان صاحب الزمان (عج) نیز تعداد ۶۵۰ مورد آندوسکپی انجام شده است.

رییس بیمارستان های شهرستان شهرضا، اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل جدید بخش های رادیولوژی و آزمایشگاه باید برون سپاری و به بخش خصوصی واگذار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.