سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۳۰ - جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا:

ولی فقیه مهمترین رکن قانون اساسی و محور وحدت جامعه است

امام جمعه شهرضا گفت: دشمنان به دنبال اختلاف‌افکنی بین مردم هستند اما در این اقدام موفق نمی‌شود زیرا در کشور ایران ولی فقیه که مهمترین اصل قانون اساسی است، محور وحدت، قرار دارد.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف الله یعقوبی در خطبه‌های نمای جمعه این هفته این شهرستان، که در مجسد صدیقه طاهره(س) شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: بسیاری از مردم در صدر سلام به سخنان پیامبر اسلام توجه نکردند اما افرادی همانند حضرت زهرا (س) با ابثار و از خودگذشتگی از مبانی اسلام دفاع کردند.

وی با بیان اینکه مهمترین نیاز جامعه وحدت حول محور لا اله الا الله است، بیان کرد: دشمنان به دنبال اختلاف‌افکنی بین مردم هستند اما در این اقدام موفق نمی‌شود زیرا در کشور ایران ولی فقیه که مهمترین اصل قانون اساسی است، محور وحدت، قرار دارد.

امام جمعه شهرضا با اشاره به ایام شهادت حضرت زهرا (س) تأکید کرد: نباید در روضه خوانی ها تنها به ذکر مصائب حضرت زهرا (س) اکتفا شود بلکه باید به روحیه ولایتمداری ایشان نیز بیشتر توجه کنیم.

حجت الاسلام یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید مطالبات به‌حقی که همه مردم دارند توجه شود تصریح کرد: مردم چیز زیادی از مسئولان نمی‌خواهند، البته تأمین همه نیازهای مردم جامعه نیازمند گذشت زمان است و تا آن زمان همه افراد باید با حفظ وحدت از آرمان‌ های انقلاب حراست کنند.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه هر فردی نیازمند شغل مناسب است تا درآمد داشته باشد و به محلی برای زندگی و سرپناه نیاز دارد، عنوان کرد: مردم همانند سالیان گذشته با حضور گسترده در این راهپیمایی به رسالت خود عمل کردند اکنون نوبت مسئولان است که برای رفع مشکلات آن‌ ها تلاش کنند.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه دولتمردان وظیفه دارند نیازهای مردم  را تأمین کنند، بیان کرد: حضور مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن کم‌ نظیر بود.

وی گفت: راهپیمایی باشکوه مردم در روز ۲۲ بهمن امسال، اقتدار نظام اسلامی در سراسر جهان را به نمایش گذاشت، پیام این راهپیمایی استقامت در برابر دشمنان استکبار ستیزی و تلاش برای تحقق عدالت اجتماعی بود.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه باید با تبعیض در جامعه مبارزه شود عنوان کرد: تبیض از جمله مسائلی است که مردم از آن ناراضی و خواستار برطرف شدن آن هستند.

حجت الاسلام یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به بخش هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: شیعه و سنی در جمهوری اسلامی در سخت ‌ترین شرایط در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی داشته اند البته این مسئله به معنای ترک عتقادات نیست  بلکه ادیان و مذاهب مختلف می‌توانند باحفظ عقاید در کنار هم زندگی آرامی داشته باشند.

وی با بیان ایکه اسراییل در شرایط فعلی به شدت از قدرت ایران در منطقه می ترسد، عنوان کرد: ترس سراییل از اقتدار روز فزون ایران است، این ترس تاجایی است که حتی خوشحالی ناشی از اتحاد بعضی از سران عرب حاشیه خلیج فارس با او نیز، جبران ککنده آن نیست.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه مردم برای استقرار نظام اسلامی بهترین فرندان خود را تقدیم کرده اند، عنوان کرد: بعضی دشمنان افراد به تازگی مدعی حکومت شده‌اند و معتقدند که از این پس باید اداره کشور به آنان سپرده شود ولی مردم با این مسئله به شدت مخالف هستند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.