سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۱۳ - پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرضا خبر داد:

افزایش ۹۶ درصدی کشفیات مواد مخدر در شهرضا

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرضا گفت: میزان کشفیات مواد مخدر در این شهرستان از ابتدای مهرماه تاکنون ۹۶ درصد افزایش داشته است.

به گزارش شهرضانیوز، محمد محسنی اژیه عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا عنوان کرد: از ابتدای مهرماه امسال تاکنون میزان کشفیات مواد مخدر در شهرضا ۹۶ درصد افزایش داشته است.

وی، ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و ۷۰۰ کیلو کشفیات مواد مخدر در شهرستان انجام شده است.

دادستان شهرضا، تصریح کرد: آشنایی با قوانین و مقررات جزایی و نیز مجازات‌ های مقرر قانونی تأثیر زیادی در کاهش میزان جرایم دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا، نیز در این جلسه اظهار کرد: اولویت نخست در مبارزه با مواد مخدر پیشگیری است.

محمدرضا انصاریپور، اضافه کرد: بهترین راه مبارزه با اعتیاد معتاد نشدن است و بهترین راه معتاد نشدن پیشگیری است.

وی، با بیان اینکه بهترین راه پیشگیری شناخت دقیق ذات انسان است، بیان کرد: این مسئله باید از طریق خانواده و مدرسه انجام شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا، تصریح کرد: با استفاده از علم روانشناسی و مددکاری و مشورت می توان با معتادان رفتار و نگاه آنان را اصلاح کرد اما با جوانی که معتاد نشده با استفاده از روش پیشگیری صحبت کرد.

انصاریپور، بیان کرد: باید همه پژوهشها و تحقیقات ستاد مبرزه با مواد مخدر کاربردی باشد زیرا پژوهش‌ های نظری و تئوری را بارها و سال ها دیده و تجربه کرده ایم و به اندازه کافی وجود دارد.

وی، تأکید کرد: حرکت در مسیر تولید پژوهش های کاربردی بسیار مهم است، باید نگاه به پژوهش و آسیب های اجتماعی در حوزه اعتیاد و مواد مخدر به گونه ای باشد که به فطرت الهی انسان و خصلت ها و ویژگی ها توجه داشته باشم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا، تصریح کرد: باید سنت های الهی را بشناسیم و بر اساس آن عمل کنیم به همین دلیل ضرورت دارد که با شناخت دقیق از قوانین هستی و ذات انسان ها، وارد عمل شویم.

انصاریپور، با بیان اینکه سه درصد از جامعه گرفتار معضا اعتیاد هستند، بیان کرد: باید با استفاده از ۹۷ درصد از افراد جامعه که پاک هستند به یاری دیگران برویم.

وی، تأکید کرد: بهترین راه برای کاهش آسیب های اجتماعی و در رآس آن ها اعتیاد، تقویت باورهای مذهبی و دینی است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا، در ۹ ماه نخست امسال یک تن و ۹۶۶ کیلو و ۴۸۵ گرم انواع مواد مخدر در شهرستان کشف و ۳۰۴ نفر از معتادان و ۱۵۰ از قاچاقچیان دستگیر شده اند.

انصاریپور، از انهدام پنج باند توزیع مواد مخدر در این شهرستان خبر داد و افزود: در همین مدت ۲۰۰ مترمربع از اراضی زیر کشت شاهدانه و خشخاش نابود شده است.

وی، با تأکید بر ضرورت استفاده از یافته های علمی در مبارزه با مواد مخدر، عنوان کرد: تحقیقات علمی در این زمینه باید کاربردی و در راستای پیشگیری از مصرف مواد مخدر و گرایش به اعتیاد باشد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهرضا، نیز در این جلسه اظهار کرد: در گذشته تریاک و یا سایر مواد مخدر سنتی شناخته شده بودند اما مواد مخدر صنعتی و آمفتامین ها با ترکیبات جدید وارد بازار شده و آثار سوء ناشی از مصرف آن ها نیز به مراتب زیانبارتر است.

حجت الله تنهایی، با تأکید بر ضرورت آموش نسل جوان و نوجوان درخصوص معضلات و آسیب های مواد مخودر رانگردان، بیان کرد: مود مخدر صنعتی با ترکیبات بسیار مخرب ساخته می شوند و در برخی از کشورها با قیمت بسیار نازل در اختیار جوانان و نوجوانان قرار می گیرند.

رییس مرکز تحقیقات اعتیاد دانشگاه آزاد شهرضا، نیز در این جلسه اظهار کرد: در مسیر مبارزه با مواد مخدر هنوز هم مشکلاتی وجود دارد که باید احصاء و با دیدگاه علمی برطرف شوند.

علیرضا گلشنی، با تأکید بر ضرورت ارایه آمار از وضعیت اعتیاد در کشور، تصریح کرد: پرده پوششی و عدم ارایه آمار دقیق در حوزه مبارزه با مواد مخدر و وضعیت معضل اعتیاد مشکلی را حل نمی کند.

وی، تأکید کرد: هیچ کس از آسیب اعتیاد و مواد مخدر به ویژه روانگردان ها در امان نیست، بنابراین باید افراد جامعه در برابر این معضل اجتماعی و شیوه های اعتیاد به مواد مخدر ، آموزش ببینند.

سرپرست فرمانداری شهرضا، نیز در این جلسه اظهار کرد: انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشته است اما متأسفانه عدم بیان آن ها باعث شده تا مردم از بسیلری از خدمات ارایه شده بی اطلاع باشند.

داراب، با تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی تصریح کرد: همه مسئولان وظیفه دارند اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف و خدماتی که به مردم ارایه شده است را مطرح و گزارش کامل آن ها را بیان کنند زیرا عدم اقدام به چنین کاری باعث سیه نمایی دشمنان و ظلم به نظام خواهد شد.

وی، تأکید کرد: استکبار جهانی از پیشرفت انقلب اسلامی و دستاوردهای ان احساس خطر کرده است به همین دلیل برای مقابله با آن وارد عمل شده و تبلیغات منفی زیادی را انجام می دهد.

سرپرست فرمانداری شهرضا، گفت: زنان، مهمترین هدف دشمنان انقلاب اسلامی در تهاجم فرهنگی و اصلی ترین هدف مافیای تولید و توزیع مواد مخدر هستند زیا اگر زنان جامعه آسیب پذیر شدند، سایر ارکان جامعه نیز به زودی دچار فروپاشی خواهد شد.

داراب، تأکید کرد: لازم است از ظرفیت و توان سازمانهای مردم نها در زمینه مبارزه با مواد مخدر استفاده شود اما متأسفانه در این زمینه در شهرستان استقبال خوبی انجام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.