سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۴۳ - پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶

مدیر جهادکشاورزی شهرضا خبر داد؛

ورود رقم واندرفول به باغات انار شهرستان شهرضا

مدیر جهادکشاورزی شهرضا گفت:در سال زراعی جاری حدود ۲۰۰اصله نهال انار ریشه دار و کشت بافتی رقم «واندرفول» خارجی، در با غات جدید‌الاحداث شهرستان کشت می شود.

به گزارش شهرضانیوز، رضا باقری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مدیریت باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان، برنامه‌ریزی استفاده از ارقام اصلاح شده، باهدف ارتقاء کمی و کیفی محصولات در دستور کار قرار گرفته است.

وی، تصریح کرد: سال زراعی جاری حدود ۲۰۰اصله نهال انار ریشه دار و کشت بافتی رقم «واندرفول» خارجی، در با غات جدید‌الاحداث شهرستان کشت می شود.

مدیر جهادکشاورزی شهرضا، عنوان کرد: استفاده از اینگونه ارقام، در سالهای آتی باهدف افزایش سطح کمی و کیفی محصولات افزایش خواهد یافت.

باقری، در بخش دیگری از سخنان خود، از بازدید مشترک مدیر و کارشناسان جهاد کشاورزی این شهرستان و فرمانده هان ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرضا از طرح توسعه گیاهان دارویی و صنایع تبدیلی دانشگاه آزاد خبر داد.

وی، در ادامه افزود: باتوجه به درخواست این دانشگاه مبنی بر اخذ امتیاز رشته داروسازی و با عنایت به تجهیز دانشکده این دانشگاه، سرهنگ داستانی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان، قول مساعد برای پیگیری این موضوع داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا، همچنین با اشاره به بازدید کارشناسان مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی استان از نهالهای طرح توسعه باغات انار در این شهرستان، بیان کرد: در این بازدید کارشناسان باغات نیمه گرمسیری و توزیع نهال یارانه ای استان، از نهالهای خارجی رقم واندرفول سهمیه استان که در شهرستان شهرضا تحت مراقبت تا مرحله توزیع قرار گرفته، بازدید کردند.

باقری، تصریح کرد: در حال حاضر تعداد یکهزار و ۱۰۰ اصله نهال ریشه دار و کشت بافت رقم واندرفول در یکی از گلخانه های ایزوله شهرضا در حال نگهداری است تا در زمان مناسب در شهرستان های منتخب استان توزیع شود.

وی، عنوان کرد: رقم مذکور علاوه بر مقاومت بیشتر در مقابل سرما،از نظر کمی و کیفی نسبت به ارقام دیگر عملکرد بیشتری دارد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.