سرویس: اخبار شهرضا ۰۸:۳۰ - چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا:

اخلاق ضامن حفظ سلامت معنوی جامعه است/ نبود اخلاق اسلامی عامل بسیاری از مشکلات و گرفتاری ها

امام جمعه شهرضا، گفت: بکوشیم اخلاق اسلامی را در جامعه ارتقاء دهیم و بتوانیم نسل امروز را رحیم و مهربان و به دور از خشونت تربیت کنیم.

به گزارش شهرضانیوز؛ حجت الاسلام سیف الله یعقوبی شامگاه سه شنبه در گردهمایی مسئولان هیئآت مذهبی در شهرضا که در مسجد و حسینیه صدیقه طاهره (س) این شهرستان برگزار شد، عنوان کرد: وجود هیئات مذهب یکی از نعمتهای خداوند در هر شهر و روستا است.

وی در ادامه افزود: مسئولان هیئات مذهبی باید قدر و منزلت خود را بدانند و شکرگزار این نعمت باشند که توانسته اند به نام ائمه اطهار و امام حسین (ع) جمعی از پیر و جوان را دور خود جمع کنند.

امام جمعه شهرضا گفت: برای شکرگزاری این نعمت، باید اخلاق الهی را رعایت کنند زیرا این افراد الگوی دیگران در جامعه هستند.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به ایجاد و تقویت گروهک های ترویستی در برخی از کشورهای اسلامی و با بیان اینکه منشاء همه خشونتها در طول تاریخ جهل است، بیان کرد: جهل یعنی نادانی و نفهمیدن مفهوم خداوند و سوء برداشت از مفاهیم قدسی، تا جایی که سیاه ترین و دشوارترین خشونتها، خشونت های ناشی از انگیزه های قدسی و دینی است، یعنی به نام دین خدا آدم کشی، سربریدن، اسیر کردن و ویران کردن خانه دیگران.

وی گفت: وقتی از علامه طباطبایی سوال شد که چکیده و خلاصه همه معلومات خود را در یک جمله بیان کنند، ایشان فرمودند با مردم مهربان باشید زیرا خداوند خود را در قران با دو صفت رحمان و رحیم معرفی کرده است.

امام جمعه شهرضا با بیان به اینکه نتیجه حضور در هیئات مذهبی و نماز جماعت باید کسب اخلاق حسنه باشد، بیان کرد: باید بکوشیم تا اخلاق اسلامی را در جامعه ارتقاء دهیم و بتوانیم نسل امروز را رحیم و مهربان و بدور از خشونت تربیت کنیم.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه اگر انسان به مسجد و نماز جماعت و هیئت عقیده دارد باید از غیبت، تهمت و سخنان ناروا دور باشد، اذعان کرد: متأسفانه امروز گرفتاری ها از اخلاق اسلامی به دور است زیرا حجم زیاد پرونده های دادگستری و اختلافات خانوادگی و طلاق، به علت نبود اخلاق اسلامی در بین مردم ایجاد می شود.

وی تصریح کرد: زمانی که اعتماد باشد، مشارکت عمومی در مسیر توسعه افزایش پیدا می کنند و افراد بجای اینکه پول و سرمایه خود را در بانک بگذارند آنرا در مسیر تولید و توسعه سرمایه گذاری می کنند.

امام جمعه شهرضا تأکید کرد: وقتی ارزشهای اخلاقی در جامعه کمرنگ شود، خانواده ها به جای تکیه بر اخلاق و دینداری، به سراغ مهریه های سنگین و قباله های آنچنانی می روند و این موضوع مشکلاتی را در جامعه ایجاد می کند که امروزه شاهد آن هستیم.

حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: وجود سرمایه های مادی مثل آب، هوا، موقعیت جغرافیایی مناسب، معادن طبیعی و حاصلخیزی زمین، جمعیت جوان، همسایگان همسو و دسترسی به آبهای بین المللی و جاذبه های توریستی از نعمتهای خداوند در سرزمین ایران است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود پیروزی انقلاب اسلامی را نتیجه اعتماد مردم به رهبری امام خمینی دانست و گفت: مردم به امام اعتماد کردند و همه با هم یکی شدند تا توانستند بر رژیم طاغوت غلبه کنند و انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند و امروزه وظیفه مسئولان است که این اعتماد و رضایتمندی را در مردم ایجاد و حفظ کنند.

امام جمعه شهرضا در ادامه به مشکلات ازدواج جوانان اشاره کرد و افزود:  باید به سرمایه های معنوی انقلاب همچون اعتماد ملی، رضایت مندی نسبی مردم، اعتبار جهانی و خوش بینی به آینده در کنار این سرمایه های مادی، توجه کرد.

حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: مردم ولی نعمت ما هستند و باید به مشکلات معیشتی و اقتصادی آنها توجه کنیم، البته در عمل نه با حرف باید در این زمینه تلاش کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، تأکید کرد: ایجاد صندوق های کارگشایی و قرض الحسنه می تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی افراد هیئت را حل کند و آنها را از مراجعه به بانکها و درخواست وام با بهره های سنگین بانکی نجات دهد.

به گزارش شهرضانیوز، در این مراسم که به میزبانی هیئت امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد، ۲۰۰ نفر از مسئولان و هیئت امنای هیئات مذهبی شهرضا حضور داشتند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.