سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۵۴ - سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

در همایش تجلیل از خیران و حامیان نیکوکار شهرستان شهرضا مطرح شد؛

توزیع بیش از چهار میلیارد وام بین مددجویان کمیته امداد شهرضا/ هرکجا مردم وارد صحنه شدند موفقیت قطعی بوده است

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان شهرضا با بیان اینکه نیکوکاران شهرضایی امسال دو میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان به کمیته امداد امام خمینی(ره) کمک کردند، گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرضا به ۳۴۸ دانش آموز و ۵۷ دانشجو خدمات تحصیلی ارایه کرده است.

به گزارش شهرضانیوز؛ رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان شهرضا شامگاه امروز در همایش تجلیل از خیران و حامیان نیکوکار شهرستان شهرضا که در سالن سرو مجموعه فرهنگی شهید مدرس شهرضا برگزار شد اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرضا به ۳۴۸ دانش آموز و ۵۷ دانشجو خدمات تحصیلی ارایه کرده، ۶۱۱ نفر در برنامه های کانون فرهنگی شرکت کرده اند و به ۵۸۵ نفر از نوعروسان و خانواده ها آموزش داده اند.

عبدالرزاق میرزایی، ادامه داد: در سال جاری ۷۵۰ میلیون از کمک های مردمی در قالب صدقات، ۶۰۰ میلیون در قالب طرح ایتام و محسنین،۱۳۰ میلیون افطار و اطعام و ۶۳۰ میلیون سایر کمک ها جمع آوری شده است.

وی، با بیان اینکه نیکوکاران شهرضایی امسال دو میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان به کمیته امداد امام خمینی(ره) کمک کردند، عنوان کرد: ۶۸۰ میلیون کمک های دولتی و سایر منابع و چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان وام بین مددجویان توزیع شده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان شهرضا، با بیان اینکه امسال یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مستمری و کمک معیشت بین خانواده های تحت پوشش توزیع شده است، بیان کرد: مبلغ ۱۳۲ میلیون تومان برای تقویت بنیه فرهنگی و تربیتی خانواده ها، ۱۶۰ میلیون کمک هزینه جهزیه و ۲۴۶ میلیون برای بیمه تأمین اجتماعی زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح های اشتغال، هزینه شده است.

میرزایی، تصریح کرد: در شهرستان شهرضا بیش از یکهزار و ۲۵۰ حامی از ۲۲۰ یتیم حمایت می کنند.

وی، اظهار کرد: تعداد بیماران صعب العلاج تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرضا ۲۰۰ نفر و تعداد بیماران از کار فتاده تحت پوشش ۶۹۷ نفر هستند.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان شهرضا، عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) تابع قانون مدیریت خدمات کشوری است و همه هزینه های اداری و حقوق و مزایای پرسنل آن از محل اعتبارات دولتی تأمین می شود و هیچ مبلغی از صدقات و کمک های مردمی در این زمینه هزینه نمی شود.

میرازیی، ادامه داد: هیچگونه کمکی از منابع دولتی و مردمی به جز مبالغی که در مردم نیکوکار در پایگاه های راهپیمایی روز قدس اهدا می کنند، به نیازمندان سایر کشورها داده نمی شود.

هرکجا مردم وارد صحنه شدند موفقیت قطعی بوده است

سرپرست فرمانداری شهرضا، نیز در این همایش اظهار کرد: مردم شهرضا دارای سابقه دیرینه در زمینه کمک به مستمندان، دستگیری از نیازمندان و یاری افراد بی بضاعت دارند.

محمدحسین داراب، تصریح کرد: وجود خیران و نهادهای حمایتی متعدد در شهرضا نشان می دهد روحیه کمک به هم نوع در بین مردم تا چه اندازه بالا است.

وی، با تأکید بر ضرورت استفاده از مشارکت مردم در همه زمینه ها، عنوان کرد: در هرکجا مردم وارد صحنه شدند و به مسئولان کمک کردند، موفقیت در طرح ها قطعی بوده است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.