سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۴۶ - سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان خبر داد؛

وجود ۴۰ هزار حامی ایتام در استان اصفهان/ پنج هزار دانشجو در استان از خدمات کمیته امداد استفاده می‌کنند

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، گفت: ۴۰ هزار حامی از ۲۵ هزار فرزند یتیم در استان اصفهان، حمایت می کنند.

به گزارش شهرضانیوز؛ حمیدرضا شیران در همایش تجلیل از خیران و حامیان نیکوکار شهرستان شهرضا که در سالن سرو مجموعه فرهنگی شهید مدرس شهرضا برگزار شد، اظهار کرد: سابقه امور خیر در شهرستان شهرضا بسیار زیاد است.

وی، با بیان اینکه شهید همت نمونه یک معلم نیکوکار است، عنوان کرد: زندگینامه شهید همت نشان می دهد او در میان مردمانی پرورش یافته است که اهتمام زیادی به انجام امور خیر و دستگیری ز نیازمندان، دارند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، تصریح کرد: کمیته امداد به تنهایی قادر به کمک به همه نیازمندان نیست بنابراین لازم است مردم نیز به هر شیوه ای که امکان دارد این نهاد را کمک کنند.

شیران، در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: در استان اصفهان ۴۰ هزار حامی از ۲۵ هزار فرزند تیم حمایت می کنند که هریک از این فرزندان قابلیت تبدیل شدن به یک نخبه علمی را دارند.

وی، با بیان اینکه ۱۴ هزار دانش آموز و پنج هزار دانشجو در استان اصفهان از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) استفاده می‌کنند، بیان کرد: بسیاری از این افراد اگر مورد حمایت قرار نگیرند مسیر زندگی آنان تغییر می کند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، تصریح کرد: خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) مصرف کننده نیستند، در سراسر کشور حدود پنج درصد جمعیت یعنی جمعیتی بالغ بر چهار میلیون نفر تحت پوشش این نهاد هستند اما ۲۰ درصد محصولات دامپروری و کشاورزی کشور را تولید می کنند.

شیران، اضافه کرد: حدود ۲۰ درصد از صنایع دستی و بیش از ۶۰ درصد فرش کشور توسط خانواده های تحت پوشش کمیته امداد تولید می شود.

وی، با بیان اینکه درآمد حاصل از صندوق های صدقات استان اصفهان در سال گذشته ۲۴ میلیارد تومان بوده است، بیان کرد: استان اصفهان از این نظر بعد از استان تهران به ۳۵ میلیارد در جایگاه دوم قرار گرفت.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، اضافه کرد: در این استان ۱۰۰ هزار خانواده تحت پوشش این نهاد هستند که سهم هر یک از درآمد صندوق های صدقات حدود ۲۰۰ هزار تومان در سال می شود.

شیران، با بیان اینکه در سال گذشته ۸۳ میلیارد تومان از محل مشارکت های مردمی در استان اصفهان جمع آوری شده است، عنوان کرد: سهم هر خانواده تحت پوشش کمیته امداد از محل این درآمدها ۸۰۰ هزار تومان در ماه است.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به انتشار برخی شایعات در فضای مجازی، تأکید کرد: هیچ مبلغی از کمک های مردم ایران به کمیته امداد امام خمینی (ره) به کشورهای خارجی نظیر سوریه و لبنان و فلسطین داده نمی شود و اگر بنا باشد که برای کمک به این کشورها مبالغی جمع آوری شود، در صندوق های مشخص انجام می شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، با بیان اینکه برخی افراد و دشمنان نظام به دنبال تخریب جایگاه کمیته امداد هستند، تصریح کرد: غلبه بر تروریست های داعش و سلفی در کشور سوریه افتخار ایرانیان است و سردار سلیمانی به عنوان یک چهره بین المللی این افتخار را دارد اما کمیته امداد هیچ مبلغی در این زمینه هزینه نکرده است.

شیران، با بیان اینکه برخی افراد ایراد می گیرند که چرا خانواده‌های تحت پوشش را توانمند نمی‌کنید، بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان اصفهان ۴۴ هزار طرح اشتغالزایی توسط کمیته امداد اجرا می شود که نیمی از خانواده های تحت پوشش را شامل می شود.

وی، اضافه کرد: در سال گذشته ۱۰ هزار خانواده در استان اصفهان از تحت پوشش خارج شدند که چهار هزار خانوار از این تعداد به حداقل درآمد اداره کار، رسیده بودند.

 

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.