سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۰۵ - سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان:

انقلاب اسلامی ثمره مجاهدت انبیا و ایثار مؤمنان بوده است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: این عزّت و اقتدار انقلاب اسلامی به برکت مدیریت الهی ائمه اطهار(ع) و مجاهدت صدها ساله و هوشمندانه مردان الهی در طول تاریخ به دست آمده است و در سال ۱۳۵۷ به ثمر نشست.

به گزارش شهرضانیوز؛ حجت‌الاسلام رحمت الله اروجی عصر امروز در همایش طلایه داران تبلیغ در شهرضا به ضرورت درک و تبیین شرایط کنونی نظام اسلامی اشاره کرد و افزود: واقعیت آن است که در طول تاریخ به جز زمانه صدر اسلام و هنگام فتح مکه، مکتب حیات بخش اسلام ناب و مکتب تعالی بخش قرآن و عترت به اندازه امروز در اوج ظفر، اقتدار و شکوه نبوده است.

وی با بیان اینکه این عزّت و اقتدار به برکت مدیریت الهی ائمه اطهار(ع) و مجاهدت صدها ساله و هوشمندانه مردان الهی در طول تاریخ به دست آمده است و در سال ۱۳۵۷ به ثمر نشست، عنوان کرد: دشمن با جنگ نابرابر تبلیغاتی که علیه نظام اسلامی برنامه ریزی و اجرا کرده، به دنبال آن است تا ارزشهای ما را به ضد ارزش و فرصت‌ها را به تهدید تبدیل کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر پایه قرآن و مکتب اهل بیت(ع) شکل گرفته است، افزود: چهار دهه از تثبیت انقلاب اسلامی می‌گذرد و دشمنان طی این دوران، جنگ‌های نابرابر سیاسی، نظامی و تبلیغاتی را علیه نظام اسلامی به راه انداختند.

حجت الاسلام اروجی با اشاره به اتفاقات تلخ و شیرین طی چهل سالگی انقلاب اسلامی گفت: جنگ اقتصادی دشمنان، مقدمه سازی برای پیروزی آنان در جنگ تبلیغی است، بنابراین نباید از جنگ نابرابر اقتصادی علیه نظام غافل باشیم ولی مشاهده می‌شود که متأسفانه برخی خواص در تحلیل موضوعات دچار اشتباه شده‌اند.

وی تصریح کرد: با آنکه هزینه‌های جنگ تبلیغی چندین برابر جنگ اقتصادی و نظامی است ولی دشمنان به دلیل اهمیت آن از طریق ابزارهای رسانه ای در این زمینه هزینه می‌کنند تا جایی که در حال حاضر بیش از ۲۵۰ شبکه ماهواره ای فارسی زبان علیه نظام اسلامی عملیات تبلیغی انجام می دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به اعترافات تحلیلگران غربی در خصوص قدرت و عزت نظام اسلامی خاطر نشان کرد: نسل‌های آینده شهادت خواهند داد که پیر و مراد بسیجیان امام خمینی(ره) و پس از ایشان رهبر معظم انقلاب، چگونه این کشتی مترقی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در تلاطم طوفان‌های سهمگین و تدارکات نابرابری که در مقابل نظام شکل گرفته، هدایت کرده اند

حجت الاسلام اروجی گفت: شهادت و شهادت طلبی و اعتقاد به مهدویت، نظام اسلامی را به پرنده ای تیزپرواز تبدیل کرده، و اصل ولایت مطلقه فقیه همچون زره ای پولادین، آن را از هرگونه گزند و آسیب دور کرده است.

وی با اشاره به آیات ۳۹ سوره احزاب و ۶۷ سوره مائده اظهار کرد: روحانیون به‌عنوان سنگرداران عرصه جهاد تبلیغی باید گوش به فرمان ولی فقیه باشند و ضمن تبیین دغدغه‌ها و مدیریت نهضت مطالبه‌گری طبق منویات رهبر معظم انقلاب، در راستای تحقق آن، به صورت جهادی وارد میدان عمل شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به وظایف خطیر مبلغان در شرایط کنونی نظام اسلامی گفت: تبلیغ رسالات الهی با مقاصد دنیایی دنیاطلبان مخالفت دارد، از این رو تبلیغ، عرصه جنگ است و لذا باید با توکل به خدا و توسّل به انوار مقدس ائمه معصومین(ع)، همچنان که در دوران جنگ تحمیلی جوانان ما مردانه در عرصه دفاع از ارزشهای اسلامی و انقلابی حضور داشتند، ما هم مخلصانه و مجاهدانه در صحنه باشیم.

حجت الاسلام اروجی دلیل کم رنگ بودن حضور جوانان و نوجوانان در مساجد را هجمه های تبلیغی عنوان کرد و افزود: روحانیون و ائمه جماعات سنگرداران عرصه تبلیغات دینی هستند و ضمن آگاهی از ابزار تبلیغ، شناسایی نقاط آسیب، تحلیل دقیق و موشکافانه مسائل و همراهی با اجتماعات و تشکل‌های فعال در مساجد، باید زمینه حضور پرشور جوانان را فراهم کنند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.