سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۴۷ - سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

دبیر کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرضا:

یادواره سردار خیبر در شهرضا برگزار می‌شود

دبیر کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرضا، گفت: مراسم یادواره سردار خیبر، شهید حاج محمدابراهیم همت و روز شهرستان در شهرضا برگزار می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز؛ آرزو قوامی عصر امروز در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرستان شهرضا، عنوان کرد: یکی از مهمترین مسائلی که در حوزه فرهنگ وجود دارد ، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس است.

وی، با بیان اینکه شهیدان مهمترین سرمایه فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی هستند ، بیان کرد: همه آنچه امروز از آن به عنوان افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی و سرمایه های ملی یاد می شود ، مرهون ایثارگری و از جان گذشتگی شهیدان است.

دبیر کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرضا، با بیان اینکه هیچ کس نمی تواند از خدمات شهدا تقدیر کند ، اظهار کرد: کسانی که برای حفظ دستاوردهای انقلاب و در راه عقاید پاکشان حاضر شدند از با ارزش ترین داشته وجودی یعنی جان خود بگذرند، شایسته بهترین تقدیرها و بیشترین احترام ها هستند.

قوامی، با تأکید بر ضرورت تلاش برای حفظ دستاوردهای شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه عنوان کرد: برگزاری مراسم های یادواره شهدا نقش بسیار مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه شمار فراوان شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی در شهرستان شهرضا نشانه پایبندی آنان به اصول انقلاب و ولایت است، بیان کرد: مردم این شهرستان از پیشتازان دوران انقلاب اسلامی بودند و در دوران جنگ تحمیلی نیز همه توان خود را برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی به کار گرفتند.

دبیر کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرضا، اضافه کرد: یکی از بزرگ ترین شهدای دوران دفاع مقدس، شهید حاج محمدابراهیم همت است که زادگاه، سال های زیادی از زندگی و مزار او در شهرضا قرار دارد.

قوامی، تصریح کرد: یاد و خاطره شهید همت و رشادت های او در دوران دفاع مقدس هرگز فراموش نمی شود تا جایی که هنوز هم جوانان و نوجوانان انقلابی از او به عنوان استوره دوران جنگ، یاد می کنند.

وی، ادامه داد: شهید همت، از شهیدان بین المللی انقلاب اسلامی است که در میان بسیاری از آزادیخواهان و مسلمانان جهان شناخته شده و محبوب است.

دبیر کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرضا، اذعان کرد: متأسفانه شهید همت در شهر و زادگاه خودش اندکی مظلوم واقع شده است که امیدواریم با برگزاری مراسم های مختلف بیشتر شناخته شود.

قوامی، با بیان اینکه ۱۷ اسفندماه سالروز شهادت شهید حاج محمدابراهیم همت است که به عنوان و روز شهرستان نامگذاری شده است و به همین منظور مراسمی در شهرضا برگزار می شود.

وی، با بیان اینکه محوریت برنامه سالروز شهادت شهید همت با ناحیه مقاومت بسیج شهرضا است، اظهار کرد: در این برنامه از شخصیت های برجسته ملی و استانی دعوت خواهد شد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی شهرستان شهرضا، نیز در این جلسه، عنوان کرد: مردم همواره احترام بی نظیری برای شهدا قائل بوده اند و از این نظر شهرضا پیشگام است.

محمد انصاری، با بیان اینکه یکی از مهمترین رسالت های همه افراد حفظ فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است اظهار کرد: تشییع جنازه شهدای غواص در شهرضا یک روز تاریخی و ماندگار را در تقویم خاطرات این شهرستان ثبت کرد.

وی، تصریح کرد: مردم هراندازه هم که مشلاتی در زندگی داشته باشند وقتی نام شهید مطرح یا مراسمی برای شهدا برگزار می شود، با همه وجود برای خدمت به شهیدان حاضر می شوند.

مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرستان شهرضا، نیز در این جلسه اظهار کرد: زادگاه بنده استان کرمانشاه است و وقتی از خارج از شهرضا به مسائل می نگرم متأسفانه متوجه می شوم که دیگران به نام و شخصیت شهید همت بیشتر توجه می کنند.

سرهنگ ابراهیم شریفی، تصریح کرد: در شهرستان پاوه بسیار بیشتر از آنچه در شهرضا وجود دارد، برای شهید همت مراسم های مختلفی برگزار می شود؛ مردم آن منطقه خود را مدیون شهید همیت می دانند.

وی، تأکید کرد: پیشینه شهرستان شهرضا در زمینه مبارزات انقلابی و دوران دفاع مقدس بسیار درخشان است و از این نظر در شمار برترین شهرهای ایران قرار دارد به همین دلیل باید از این ظرفیت بسیار مهم فرهنگی و انقلابی به خوبی استفاده شود.

مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرستان شهرضا، بیان کرد: باید نام و یاد همه شهیدان به ویژه شهیدای گرانقدری همچون شهید همت ر در جامعه زنده نگه داریم زیرا توجه به اینگونه مسائل باعث کاهش آسیب های اجتماعی و تقویت روحیه ایثار و شهادت در میان نسل های جوان و نوجوان می شود.

شریفی، تأکید کرد: لازم است دبیرخانه دائمی روز شهرستان تشکیل شود تا برای برگزاری مراسم هایی همانند بزرگداشت شهید همت از مدت ها قبل برنامه ریزی شود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا، نیز در این جلسه اظهار کرد: شهرداری شهرضا همواره کوشیده است تا فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه ترویج دهد و برای این منظور از همه امکانات مادی و اجتماعی که در اختیار داشته، استفاده کرده است.

محمدمهدی مولائیان، تصریح کرد: در اینده نزدیک هشت تابلو از سرداران شهید شهرضا در ورودی شهر نصب خواهد شد.

مسئول دفتر نماینده مرد شهرضا در مجلس شورای اسلامی، نیز در این جلسه با تأکید بر ضرورت حفظ روحیه ایثار و شهادت در جامعه بیان کرد: باید در عمل پیرو شهدا باشیم و از شعاردادن در این زمینه پرهیز کنیم.

سید مسعود میرشجاعی اضافه کرد: مردم در روز ۲۲ بهمن در صحنه حاضر شدند و به مسئولان این پیام را دادند که اگرچه مشکلاتی در جامعه وجود دارد اما آنان همیشه حامی اصل و مشروعیت نظام اسلامی هستند و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.

وی، تصریح کرد: متأسفانه در شرایط فعلی گروه های مختلف به دنبال محکوم کردن یکدیگر هستند این در حالی است که حفظ اتحاد و انسجام ملی مهمترین نیاز کشور است و همه باید در کنار هم برای حفظ دستاوردهای انقلاب و رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

سرپرست فرمانداری شهرضا، در این جلسه با بیان اینکه حضور حماسی مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن بی نظیر بود، عنوان کرد: مردم در این روز نشان دادند که توجهی به سیاه نمایی های بیگانگان ندارند و حفظ اصل نظام از هرچیزی برای آنان مهمتر است.

محمدحسین داراب، بیان کرد: ممکن است دیدگاه های سیاسی مختلفی در جامعه وجود داشته باشد اما در زمانی که سخن از اصول نظام مطرح می شود همه یکپارچه و متحد هستند.

وی، تصریح کرد: شهید همت فقط برای کسب رضای الهی وارد عمل شد و همین مسئله باعث شد تا به خواست خداوند نام و یاد او برای همیشه ماندگار شود.

سرپرست فرمانداری شهرضا، با بیان اینکه دشمن به دنبال ترویج خودباختگی فرهنگی و شیوع اعتیاد در جامعه است، عنوان کرد: لازم است با برگزاری مراسم های یادواره شهدا و زنده نگه داشتن روحیه ایثار و شهادت در جامعه، با تبلیغات سوء دشمنان مقابله کنیم.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.