سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۱۹ - جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶

همایش کارآفرینی واشتغال در گیاهان دارویی ومعطر در شهرضا برگزار شد+تصاویر

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرضا با اشاره به برگزاری همایش کارآفرینی واشتغال در گیاهان دارویی ومعطر با همکاری قرارگاه بسیج سازندگی سپاه ناحیه شهرضا در محل دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان، گفت: برگزاری همایش‌ های تخصصی نخستین گام برای شناخت مشکلات و ارائه راهکارهای مؤثر علمی برای مقابله با آن ها است.

به گزارش شهرضانیوز؛ سرهنگ ابراهیم شریفی در حاشیه برگزاری همایش کارآفرینی واشتغال در گیاهان دارویی ومعطر در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز، عنوان کرد: یکی از مهمترین مشکلات کشور در شرایط فعلی خشکسالی و بحران کم آبی ناشی از ان است.

وی ادامه داد: کشور ایران در شرایطی با بحران خشکسالی و تبعات منفی ناشی از دست به گریبان است که مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم دشمنان انقلاب و سوء تدبیر برخی از مدیران نیز چالش های جدی را ایجاد کرده است.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرضا تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بارها راهکارهای عملی برای مقابله با بحران های پیش روی کشور را مطرح فرمودند که یکی از آنها اقتصاد مقاومتی است.

شریفی گفت: بسیج به عنوان نیروی انقلابی و نهادی که زمینه استفاده و سازماندهی نیروهای مردمی را دارد برای عمل به دستورات و منویات رهبر معظم انقلاب پیشگام شده است.

وی با اشاره به برگزاری همایش کارآفرینی واشتغال در گیاهان دارویی ومعطر با همکاری قرارگاه بسیج سازندگی سپاه ناحیه شهرضا در محل دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان، عنوان کرد: برگزاری همایش‌ های تخصصی نخستین گام برای شناخت مشکلات و ارائه راهکارهای مؤثر علمی برای مقابله با آن ها است.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرضا درخصوص محورهای این همایش اظهار کرد: رویکرد کشاورزی در مناطق کم آب به کشت گیاهان دارویی، نقش گیاهان دارویی در کارآفرینی و ایجاد اشتغال و جایگاه گیاهان دارویی در اقتصاد مقاومتی مهمترین محورهای این همایش است.

شریفی تصریح کرد: عرصه گیاهان دارویی عرصه پر سودی است و سرمایه گذاری در این بخش کاملا توجیه اقتصادی دارد.

وی با اشاره به راه اندازی معاونت گیاهان دارویی در سازمان جهاد کشاورزی اظهار کرد: در این همایش جهاد کشاورزی آمادگی خود را برای هرگونه همکاری در زمینه فعالیت در امور گیاهان دارویی اعلام کرد.

انتهای پیام/

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.