سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۱۱ - جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا:

مردم مهمترین پشتوانه انقلاب هستند/عملکرد مسئولان تأثیر مستقیم بر دیدگاه عمومی نسبت به انقلاب دارد

امام جمعه شهرضا گفت: مسئولان باید گزارش عملگرد خود را به مردم ارائه کنند زیرا عملکرد مسئولان تأثیر مستقیم بر دیدگاه عمومی نسبت به انقلاب دارد.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف‌الله یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا، ولایت فقیه و حمایت مردم را مهمترین ویژگی‌های انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: کارشناسان دینی، علما و فقیهان هستند و به همین دلیل است که در رهبری انقلاب، به دست ولی فقیه است.

وی، گفت: سقوط نظام شاهنشاهی، واقعه‌ای بی‌سابقه در جهان بود که به رهبری یک رجل سیاسی و مذهبی، که بیش از یک سوم عمر خود را صرف تهذیب نفس کرده بود، انجام شد.

امام جمعه شهرضا، تصریح کرد: اسلامی بودن رکن اصلی انقلاب است، بنابراین اداره آن هم باید به دست فردی اسلام شناس و پرورش یافته حوزه علمیه باشد.

حجت الاسلام یعقوبی، در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: براساس روایات اسلامی ظلم و گناه باعث تغییر نعمت‌های الهی می‌شود.

وی تأکید کرد: تبعیض و بی‌عدالتی و فساد از مصادیق ظلم است و اگر در جامعه‌ای رواج یابد به این صورت که افرادی به ناحق از بیت المال استفاده کنند و فقرا هرروز فقیرتر شوند، نعمت‌های خداوند نیز از بین می‌رود.

امام جمعه شهرضا مردم را مهمترین پشتوانه انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: در شرایطی که نوسانات بهای کالاها در بازار بر اقشار کم‌درآمد فشار وارد می‌کند، افرادی که از نظر مالی توانمند و ثروتمند هستند، با مشکلات زیادی مواجه نمی‌شوند.

یعقوبی تأکید کرد: حامیان اصلی انقلاب اقشار ضعیف و متوسط جامعه بوده‌اند که همیشه در صحنه حاضر هستند، بنابراین نباید اجازه دهیم که مشکلات اقتصادی، معیشت آنان را تحت الشعاع قرار دهد.

وی با تأکید بر ضرورت قطع امید از حمیات‌های کشورهای بیگانه، تصریح کرد: تنها راه برون رفت از مشکلات کشور، شناخت و پایبندی به اصول انقلاب، انقلابی ماندن و اتکا به توانمندی‌های داخلی است.

یعقوبی با اشاره به بخش‌هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب، گفت: جوان‌گرایی، روحیه جهادی در مدیریت، مقابله با نفوذ و استفاده از یافته‌های علمی، راهکار حفظ انقلاب و ارزش‌های آن است.

وی اضافه کرد: همه رسانه‌های بیگانه باهدف یافتن نقاط ضعف و ضربه زدن به انقلاب، به دنبال پوشش خبری مراسم این روز هستند بنابراین حضور در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تکلیف شرعی و سیاسی همه اقشار جامعه است.

امام جمعه شهرضا گفت: مسئولان باید گزارش عملکرد خود را به مردم ارائه کنند زیرا عملکرد مسئولان تأثیر مستقیم بر دیدگاه عمومی نسبت به انقلاب دارد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.