سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۵۰ - پنج شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

به مناسبت دهه فجر؛

هفتمین اورژانس ۱۱۵ شهرضا افتتاح شد+تصاویر

همزمان با فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر، هفتیمن پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهرضا در روستای هونجان این شهرستان راه‌اندازی شد.

به گزارش شهرضانیوز؛ رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهرضا، شامگاه امروز در آیین افتتاح هفتمین پایگاه اورژنس ۱۱۵ شهرضا در روستای هونجان این شهرستان، اظهار کرد: افتتاح این مرکز اورژانس با همت و تلاش مردم و خیران روستا، نماینده مردم در مجلس و همکاری مدیران اجرایی حوزه بهداشت و درمان استان انجام شده است.

حجت الله تنهایی، تصریح کرد: برای احداث پایگاه اورژانس ۱۱۵ در یک منطقه لازم است جمعیت منطقه به ۵۰ هزار نفر برسد و فاصله تا نزدیکترین پایگاه اورژانس ۱۱۵ نیز ۴۰ کیلومتر باشد اما با تلاش مستمر و توجیه مسئولان، کد اورژانس به این منطقه تعلق گرفت.

وی، تأکید کرد: با ایجاد این پایگاه امدادی روستاهای هونجان و اسفرجان و منطقه عشایری هونجان از خدمات اورژانس و امداد برخوردار می‌شوند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهرضا، تصریح کرد: برای ایجاد پایگاه اورژانس ۱۱۵ روستای هونجان اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیون تومان، زمینی به مساحت ۴۰۰ متر با اعیانی ۶۰۰ متر استفاده شده است.

تنهایی گفت: در این مرکز چهار نیروی کارشناس پرستاری مشغول به کار می شوند.

نماینده مردم شهرستان‌ های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، نیز در این مراسم، با اشاره به بخش‌ هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: از مهم ترین اصول اقتصاد مقاومتی توسعه و تقویت زیرساخت‌ های اقتصاد روستایی است.

سمیه محمودی، با اشاره به اختصاص امکانات دولتی برای حمایت از اشتغال روستاییان بیان کرد: باید از همه فرصت ‌هایی که برای رونق اقتصاد کشور و حل مشکلات مردم وجود دارد استفاده کنیم.

وی، عنوان کرد: باید به اقتصاد مناطق روستایی روستانشینان توجه شود تا از مهاجرت آنان به شهرها که سبب از بین رفتن پشتوانه اقتصاد ملی می شود جلوگیری کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌ های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: برای ایجاد و استقرار اورژانس هوایی در شهرضا با جمعیت هلال احمر رایزنی شده است و اگر این مرکز اورژانسی نیز در شهرضا راه اندازی شود امکان ارایه خدمات باکیفیت اورژانس هوایی به مناطق جنوب کشور فراهم می شود.

وی، همچنین با اشاره به اجرای پروژه‌ های راهسازی روستایی در این شهرستان بیان کرد: ایجاد و اصلاح محورهای مواصلاتی روستایی از مهمترین طرح‌‌های اجرایی است که با جدیت به دنبال اجرای ان ها هستیم.

نماینده مردم شهرستان‌ های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پروژه‌ های راهسازی در سایر مناطق روستایی شهرستان نیز پیشبینی شده و اجرا می‌ شود، تصریح کرد: جاده روستای هونجان به گرموک در حال تکمیل است و با اتمام مراحل اجرایی آن گام‌ های مؤثری در رونق اقتصادی این منطقه برداشته و منطقه هونجان از بمبست خارج می شود.

محمودی با اشاره به راه‌ اندازی هفتمین پایگاه اورژانس ۱۱۵ این شهرستان در روستای هونجان، اظهار کرد: در شرایط فعلی اقتصادی ، اخذ ردیف‌ های اعتبار ملی بسیار سخت است، بنابراین نباید افرادی با اظهار نظراتت مختلف خدمات ارایه شده را مخدوش کنند.

بخشدار شهرضا، نیز در این جلسه ، با اشاره به افتتاح اورژانس ۱۱۵ روستای هونجان این شهرستان، اظهار کرد: سه روستای بزرگ هونجان، اسفرجان و امین‌آباد از مهمترین مناطق روستایی و گردشگری شهرستان هستند، که به دلیل شمار فراوان تردد مسافران و خودروها در آن ، به ویژه در ایام تعطیل و نیمه نخست سال، نیازمند برخورداری از امکانات مناسب درمانی و اورژانسی هستند.

محسن یونسی، ادامه داد: با افتتاح این پایگاه از بسیاری از حوادث و سوانحی که تاکنون در نتیجه نبود اورژانس ایجاد می شد، جلوگیری می شود.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به افتتاح پروژه‌ های این بخشداری در دهه فجر امسال، عنوان کرد: در این دهه چهار پروژه عمرانی در بخش های مختلف شهرستان اجرا می شود.

بخشدار شهرضا، با اشاره به آسفالت معابر روستای مهیار این شهرستان در دهه فجر امسال ، بیان کرد: برای اجرای این طرح ۵۸۶ تن آسفالت استفاده و اعتباری بالغ بر ۳۶۹ میلیون ریال هزینه شده است.

وی، اضافه کرد: زیرسازی و آسفالت معابر روستای سولار نیز دو پروژه دیگری است که در مساحت ۱۶ هزار مترمربع در این دهه به بهره‌برداری می‌رسد و برای اجرای ان اعتباری بالغ بر ۶۴۰ میلیون ریال نیز هزینه شده است.

بخشدار شهرضا، با اشاره به اجرای عملیات اجرایی کلنگ زنی بوستان روستای سولار ، اظهار کرد: این بوستان در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع و با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان احداث می‌شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.