سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۴۳ - پنج شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری اصفهان:

بیکاری باسوادان مهمترین بحران کشور است

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری اصفهان گفت: بخشی از آنچه معترضان مطرح می‌کردند با واقعیات جامعه همخوانی دارد، بیکاری مهمترین معضل کشور است و شمار بسیاری از افرادی که با این چالش دست به گریبان هستند، دارای تحصیلات دانشگاهی هستند.

به گزرش شهرضانیوز؛ معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری اصفهان در جلسه شورای اداری شهرضا با اشاره به بخشهایی از تاریخ دوران مشروطه اظهار کرد: نهضت مشروطه نه تنها مشکلی را برطرف نکرد، بلکه به دیکتاتوری رضاخانی منجر شد که به مراتب از وضعیت دوران قاجار بدتر بود.

سیدرضا عقدایی، تصریح کرد: انقلاب مشروطه باهدف کاهش قدرت پادشاه مستبد قاجار ایجاد شد، اما بعد از ان به دلیل اختلافات گروه‌ها و دسیسه بیگانگان به انحراف کشیده شد.

وی، تصریح کرد: انحراف در انقلاب مشروطه باعث شد تا این نهضت ثمری غیراز کاهش قدرت استبداد داشته باشد و سبب به قدرت رسیدن استبداد پهلوی اول شود.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری اصفهان، بیان کرد: انقلاب اسلامی در آستانه ۴۰ سالگی دوران بلوغ سیاسی و اقتصادی خود را طی می‌کند ، با پیروزی انقلاب مردم توانستند بر سرنوشت خود حاکم و جریان اداره امور را در دست بگیرند.

عقدایی، با بیان اینکه انقلاب به مرحله‌ای از توانمندی رسیده است که با تهاجم بیگانگان ساقط نمی‌شود، تصریح کرد: مردم در دوران قبل از انقلاب علیه سرسپردگی رژیم حاکم قیام کردند اما در حال حاضر مردمسالاری دینی در کشور نهادینه شده است و جمهوری اسلامی بعد از دوران خلفت حضرت علی(ع) الگوی کامل یک حکومت اسلامی را ارایه داده است.

بیکاری مهمترین بحران کشور است

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: بخشی از آنچه معترضان مطرح می‌کردند با واقعیات جامعه همخوانی دارد، بیکاری مهمترین معضل کشور است و شمار بسیاری از افرادی که با این چالش دست به گریبان هستند، دارای تحصیلات دانشگاهی هستند.

عقدایی، وجود ضعف در فضای مجازی را باعث کسب پیروزی‌هایی برای دشمنان در این عرصه دانست و تأکید کرد: باید وحدت خود را حفظ و تلاش کنیم تا مشکلات کشور را حل کنیم.

ظرفیت اشتغالزایی دولت محدود است

وی، اضافه کرد: ظرفیت اشتغالزایی دولت بسیار محدود است بنابراین لازم است از ظرفیت و امکانات بخش خصوصی استفاده کنیم تا این مشکل برطرف شود.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری اصفهان، گفت: شمار زیادی از افرادی که ناخواسته در اغتشاشات اخیر وارد شدند کمتر از ۳۵ سال سن داشتندف این افراد بعد از انقلاب متولد شده‌اند پس باید ببینیم چرا شعارهای مخصوص سرمی‌دهند.

عقدایی، گفت: بعضی از صنعتگران از عدم همکاری ادارات و بروکراسی خسته ‌کننده اداری شکایت دارند که باید به آن رسیدگی شود.

وی، ادامه داد: شهدا به تکلیف خود در برابر اسلام و انقلاب عمل کردند و اکنون نوبت ماست تا با پیروی از مرام شهدا، برای پیشبرد اهداف انقلاب تلاش کنیم.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری اصفهان، عنوان کرد: اقدامات استکبار جهانی باهدف از بین بردن وحدت نیروهای انقلابی ایجاد می‌شود به همین دلیل باید مراقب دسیسه‌های استکبار و دشمنان انقلاب باشیم.

عقدایی، اظهار کرد: اگر مشکلات موجود به نظام آسیبی بزند و باعث القای شبه در کارایی نظام شود همه مسئول هستند زیرا در این صورت دین اسلام آسیب می‎بیند، بنابراین باید تلاش کنیم تا مشکلات موجود را حل کنیم.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.