سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۴۰ - پنج شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس:

اقتصادمقاومتی با شعار محقق نمی‌شود/مسئولان برداشت های سلیقه‌ای از قانون را کنار بگذارند

نماینده مردم شهرستان‌ های شهرضا و دهاقان در مجلس، گفت: اجرای اصول اقتصاد مقاومتی با شعار محقق نمی‌شود، مسئولان باید از برداشت‌ های سلیقه ای از قانون خودداری کنند.

به گزارش شهرضانیوز، سمیه محمودی عصر امروز در جلسه شورای اداری و افتتاح ۷۲ پروژه عمرانی، کشاورزی و صنعتی شهرستان شهرضا، اظهار کرد: پس از حدود دو سال تلاش، طرحی برای اختصاص سهمیه آب به مناطق جنوب استان در نظر گرفته شد اما از سوی بعضی از مسئولان حوزه آب استان اعلام شده که با آن مخالفت می‌شود.

ویف با بیان اینکه بخش بسیار مهمی از معضلات مردم مناطق جنوب استان دررابطه با کم ابی است، عنوان کرد: اگر مسئولان اجرایی قول بدهند که معضل کم‌آبی مردم منطقه را برطرف کنند نماینده مردم در مجلس هم به سایر امور مردم رسیدگی می‌کند.

نماینده مردم شهرستان‌ های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، در بخش دیگری از سخنان خود، احیای منطقه ویژه اقتصادی شهرضا را زمینه ساز ایجاد رونق اقتصادی در منطقه دانست و افزود: اگر طرح جدیدی که برای احیای این منطقه در نظر گرفته شده اجرا شود بخش زیادی از معضلات منطقه از جمله بیکاری، حل می‌شود.

محمودی، با اشاره به فرارسیدن ایام الله پیروزی انقلاب و دهه فجر، بیان کرد: مرور تاریخ معاصر ایران برای همه افراد ضروری است تا باید با وقایع دوران اخیر آشنا شوند و با خدمات انقلاب اسلامی آشنا شوند.

وی، تأکید کرد: باید در بین مردم ایجاد امیدواری کنیم زیرا مردم مهمترین رکن انقلاب و اعتماد عمومی مهمترین سرمایه نظام است.

نماینده مردم شهرستان‌ های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عملکرد هریک از مدیران و مسئولان تأثیر مستقیم بر میزان رضایتمندی مردم دارد، تأکید کرد: انقلاب اسلامی به آسانی به دست نیامده است و برای پیروزی، اقتدار و تثبیت آن، شهدای زیادی تقدیم شده است.

بروکراسی اداری در استان مشکل آفرین شده است

محمودی، در بخش دیگری از سخنان خود، با انتقاد از بروکراسی اداری در استان اصفهان گفت: دستورات بسیار خوبی از مدیران ارشد کشوری برای ارایه خدمات در بخش‌های مختلف اخذ می‌شود، اما مدیران اجرایی استان در برخی موارد با آن مخالفت می‌کنند که این مسئله قابل پذیرش نیست.

وی، با بیان اینکه بخش بسیار زیادی از مشکلات مردم ناشی از ساخت و سازهای خارج از محدوده است، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی قانونی را برای ارایه موقت خدمات عمومی به این مناطق وضع کرده و این قانون در همه کشور نیز اجرا می‌شود، اما دادستان استان اصفهان مانع اجرای مصوبه قانونی مجلس شده است.

نماینده مردم شهرستان‌ های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: قوانین مالیاتی که در همه کشور اجرا و مشکل چندانی را نیز ایجاد نمی‌کند، در استان اصفهان به دلیل سخت‌گیری بیش از اندازه، مشکل‌ساز می‌شود.

محمودی، ضافه کرد: مجلس شورای اسلامی قوانینی را برای همه کشور وضع و شوراسی نگهبان هم آن را تأیید می‌کند اما برداشت‌ های سلیقه ‌ای در استان اصفهان باعث بروز مشکلات بسیاری برای مردم می‌شود.

وی گفت: در دهه فجر امسال باید پروژه دو بانده کردن مسیر شهرضا به مبرکه افتتاح می شد اما تأخیر و بروکراسی اداری مانع از انجام آن شد.

به معضلات جنوب استان بی توجهی شده است

نماینده مردم شهرستان‌ های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عدم توجه به معضلات مناطق جنوب استان، گفت: نرخ بیکاری استان بسیار بالاست، این در حالی است که این استان از نظر برخورداری از امکانات در وضعیت بهتری نسبت به بسیاری از استان‌های کشور قرار دارد.

محمودی تصریح کرد: اولویت ‌های استان سال ‌ها است که تغییری نکرده است و در همه این سال ‌ها به معضلات مناطق جنوبی استان بی توجهی شده است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.