سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۵۱ - یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶

سرپرست ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرضا معرفی شد

محمدرضا رحمتی برای یک سال، به عنوان سرپرست ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان شهرضا برگزیده شد.

به گزارش شهرضانیوز، مصطفی نوریان عصر امروز در جلسه معرفی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیت شهرستان شهرضا، اظهار کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در سال ۸۲ و  با تأکید رهبر معظم انقلاب به بازسازی قبور اهل بیت در قالب کمیته ای تشکیل شد و بعد از آن در سال ۸۵ در قالب ستاد ملی فعالیت خود را گسترش داد.

وی، ادامه داد: به تأکید رهبر معظم انقلاب وبدجه ستاد بازسازی عتبات عالیات از محل کمک های مردمی و بدون وابستگی به منابع دولتی تأمین می شود.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان، گفت: طرح جامع بازسازی مزار اهل بیت در قالب ۲۱۵ پروژه کوچک و بزرگ تعریف شده است که شامل بیش از ۲٫۵ میلیون مترمربع بازسازی مزار اهل بیت می شود.

نوریان، تصریح کرد: سالانه ۴۰۰ میلارد تومان کمک های مردمی به این ستاد جمع اوری می شود، سهم استان اصفهان نیز در سال جاری و سال گذشته شش میلیارد تومان بوده که امسال تاکنون سه میلیارد تومان از آن جمع آوری شده است.

وی، گفت: تاکنون در ۱۵ شهرستان استان دفتر نمایندگی ستاد بازسازی عتبات عالیات تأسیس شده است و هر شهرستان می تواند هم در طرح های اجرایی مشارکت داشته باشد و هم طرح هایی را به صورت مستقل پیشنهاد و اجرا کند.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان، بیان کرد: پروژه ساخت و ساز صحن حضرت زهرا (س) به مساحت ۲۲۰ هزار مترمربع در چهار طبقه در حال ساخت است که تاکنون دو فاز از مجموع پنج فاز عملیات اجرایی آن به پایان رسیده است.

نوریان، ادامه داد: ساخت گنبد حضرت سید الشهدا با ارتفاع هشت متر بیشتر از وضعیت موجود نیز در حال انجام است که ۹۰ درصد از مراحل اجرایی ان پایان یافته است.

وی، اظهار کرد: صحن عقیله بنی هاشم در مساحتی بالغ بر ۱۲۰ هزار متر مربع و ۴۰ هزار مترمربع خاک برداری در شهر کربلا در حل انجام است که در آن همه وقایع سال ۶۲ هجری بازسازی می شود.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان، تصریح کرد: معماران هندی ، پاکستانی و ترک برای بازسازی شهر کوفه وارد عمل شده اند که سبک معماری انان با معماری اصیل ایرانی اسلامی که در همه اماکن مقدسه وجود دارد ، متفاوت است.

به گزارش شهرضانیوز، در این جلسه محمدرضا رحمتی برای یک سال، به عنوان سرپرست ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان شهرضا برگزیده شد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.