سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۴۲ - جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا:

هیچ کس بانوان را مجبور به رعایت حجاب نکرده است/حجاب جزء اصول اعتقادی مسلمانان است

امام جمعه شهرضا گفت: هیچ کس بانوان را به رعایت حجاب اجبار نکرده است رعایت حجاب جزء اصول اعتقادی مسلمانان است که هر فردی خود را ملزم به رعایت آن می داند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف الله یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان که در مسجد صدیقه طاهره شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: مهمترین استراتژی تبلیغاتی دشمن در این زمان ایجاد اختلاف بین مسلمانان از هر طبقه و گروهی است.

وی اظهار کرد: تلاش شیطانی دشمنان در ایجاد اختلاف بین مسلمانان در حالی است که حفظ وحدت و انسجام از مهمترین اصول ایجاد کننده و استمرار دهنده انقلاب اسلامی است.

امام جمعه شهرضا ولایت فقیه را مهمترین رکن انقلاب داسنت و افزود: رهبری عادل و مقتدرانه امام راحل (ره) باعث ایجاد انقلاب بود و بعد از ایشان رهبری حکیمانه و باصلابت رهبر معظم انقلاب مسیر انقلاب را به سوی پیشرفت و توسعه ادامه داد.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه مردم با اعتماد به ولایت فقیه بهرتین جوانان خود را به میدان جنگ و دفاع از انقلاب فرستادند اظهار کرد: مردم ایران هرگز از دین، قران، مسجد و روحانیت خسته نمی‌ شوند زیرا انقلاب اسلامی، حرکتی برخواسته از تعالین دینی و مذهبی بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: دشمنان با تلاش های گسترده و تبلیغات ضد فرهنگی خود به دنبال مقابله با حجاب اسلامی هستند و افرادی که معابر عمومی کشف حجاب می کنند را مورد حمایت قرار می دهند.

امام جمعه شهرضا تأکید کرد: هیچ کس بانوان را به رعایت حجاب اجبار نکرده است رعایت حجاب جزء اصول اعتقادی مسلمانان است که هر فردی خود را ملزم به رعایت آن می داند.

حجت الاسلام یعقوبی با تأکید بر ضرورت حفظ وحدت در جامعه عنوان کرد: احزاب چپ و راست و گروه های سیاسی مختلف بی معناست، همه افراد باید حول محور لا اله الا الله در جامعه فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی و ولایت فقیه دو نعمت بزرگ خداوند بودند، بیان کرد: نیروهای بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توانستند از ورود نیروهای داعشی به کشور جلوگیری کنند ، بارها این اتفاق افتاده است بنابراین باید برای این نعمت ها خداوند را شکر کنیم.

امام جمعه شهرضا همچنین با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در درس خاج فقه ایشان ، عنوان کرد: هدف اصلی آمریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور نظامی و امنیتی خود در منطقه است تا به این وسیله از اسراییل غاصب حمایت کند.

حجت الاسلام یعقوبی گفت: خیمه شب بازی های جدید آمریکا در منطقه محکوم به شکست است زیرا هیچ کس نمی تواند با اراده خداوند مقابله کند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشورهای عراق و سوریه را از چنگال داعش نجات داد ، عنوان کرد: هرچه آمریکا بیشتر تلاش می کند تا اقدامانات خصمانه خود را در منطقه اجرا کند باز هم در برابر اراده ملت مسلمان ایران و امت اسلامی مجبور به عقب نشینی می شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.