سرویس: اخبار شهرضا ۲۲:۴۴ - پنج شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶

عضو مجلس خبرگان رهبری:

جنگ سرد دشمن با انقلاب وارد مراحل حساسی شده است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمنان جمهوری اسلامی به اقتدار آن ایمان دارند بنابراین برای مبارزه با نظام اسلامی از طریق جنگ نرم و مبارزه جنگ نرم عمل می‌کنند و این مرحله از رویارویی وارد مراحل حساسی شده است.

به گزارش شهرضانیوز، آیت الله عبدالمحمود عبدالهی امشب در جمع اساتید و طلاب حوزه علمیه مدینه العلم شهرضا بیان کرد: در سال ۱۳۵۷ وقتی که انقلاب پیروز شد دو نظام در جهان بود که هرکشوری که خواستار حیات سیاسی بود باید تحت سلطه یکی از آن دو قرار می گرفت.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) به دنیا پیام داد که مذهب، دین و قرآن و معاد باوری می‌تواند مبنای یک نظام باشد و می‌توان با تدابیر دینی حکومتی را ایجاد و اداره کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نظام سرمایه داری لیبرالیستی و نظام سوسیالیستی که دو قطب جهان بودند در دین زدایی مشترک بودند و معتقد بودند عصر مذهب به پایان رسیده است.

آیت الله عبدالهی تصریح کرد: تنها رسالت حکومت قبل از انقلاب دین‌زدایی بود، کشورهای جهان نیز تحت مستعمره فرهنگی و سیاسی و اقتصادی بودند.

وی ادامه داد: همه سفارتخانه‌ها و نهادهای سیاسی ایران قبل از انقلاب تحت نظر کشورهای بیگانه بود و حکومت پهلوی در خدمت به استکبار تا جایی پیش رفت که مبنای تاریخ اسلام را تغییر کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: بر اساس آیه «وَ لَقَد اَرسَلنا مُوسَی بِآیَاتِنا اَن اَخَرَجَ قُومَکَ مِنَ الظُّلُمَاتِ اِلَی النُّور وَ ذَکِّرهُم بِاَیّامِ الله اِنَّ فی ذَلِکَ لَآیاتٍ لِکُلِ صَبّارٍ شَکوُر» انبیا وظیفه داشتند تا مردم را به سوی سعادت هدایت کنند.

آیت الله عبدالهی با بیان اینکه امام خمینی (ره) ۲۲ بهمن را یوم الله اعلام کردند، اظهار کرد: در این روز جهانیان دانستند که نظام حاکم بر ایران مبتنی بر ارزشهای دینی و معارف الهی است

وی با اشاره به اصل دوم قانون اساسی بیان کرد: جمهوری اسلامی مبتنی بر توحید، وحی، امامت و کرامت انسانی است و مبارزه با ستم و استکبار از اصول نظام اسلامی ایران است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اساس دین اسلام با مبارزه با استکبار مخالف است گفت: استعمارگران جهان از ابتدای دوران پیروزی انقلاب با آن دشمنی کردند به همین دلیل یکی از نیازهای انقلاب آن است که نیروهایی که عالم و انقلابی و مانند امام راحل(ره) مهذب باشند، برای پاسداری از ارزشهای فرهنگی آن تربیت شوند.

آیت الله عبدالهی با بیان اینکه ایران یک قدرت بزرگ منطقه‌ای است، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران عراق و سوریه را از چنگال آمریکا نجات داده است به همین دلیل دشمنان جمهوری اسلامی به اقتدار آن ایمان پیدا کرده‌ اند.

وی با تأکید بر ضرورت حفظ بصیرت انقلابی اظهار کرد: شخصیتهای مؤمنی که سالها تحت شکنجه ساواک بودند و در راه انقلاب زحمت کشیدند در برابر امام خمینی(ره) ایستادگی کردند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.