سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۱۰ - پنج شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶

عضو مجلس خبرگان رهبری:

واردات کالا از کشورهای ضد انقلاب افتخار نیست/فضای مجازی منبع مشکلات سیاسی و اقتصادی کشور است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: متأسفانه برخی از مسئولان به افزایش مبادلات بازرگانی و واردات کالا از کشورهای غربی افتخار می‌کنند در حالی که این امور با مبانی انقلاب سازگار نیست.

به گزارش شهرضانیوز، آیت الله عبدالمحمود عبدالهی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت آغاز دهه فجر و فرارسیدن دهه فاطمیه که در بیت العباس شهرضا برگزار شد، با اشاره به حدیث «إِنَّ فَاطِمَهَعلیها السلام  مَکثَتْ بَعْدَ رَسُولِ اللَّهِ صلی الله علیه و آله خَمْسَهً وَ سَبْعِینَ یوْماً وَ کانَ دَخَلَهَا حُزْنٌ شَدِیدٌ عَلَی أَبِیهَا وَ کانَ یأْتِیهَا جَبْرَئِیلُ علیه السلام  فَیحْسِنُ عَزَاءَهَا عَلَی أَبِیهَا وَ یطَیبُ نَفْسَهَا وَ یخْبِرُهَا عَنْ أَبِیهَا وَ مَکانِهِ وَ یخْبِرُهَا بِمَا یکونُ بَعْدَهَا فِی ذُرِّیتِهَا وَ کانَ عَلِی علیه السلام  یکتُبُ ذَلِک» عنوان کرد: حضرت زهرا(س) با عالم غیب در ارتباط بوده است، بعد از رحلت پیامبر اسلام (ص) فرشته وحی بر ایشان نازل می‌شد و اخباری از آینده جهان را برای آن حضرت بازگو می‌کرد.

وی، با اشاره به آیه «وَأَوحَینا إِلىٰ أُمِّ موسىٰ أَن أَرضِعیهِ ۖ فَإِذا خِفتِ عَلَیهِ فَأَلقیهِ فِی الیَمِّ وَلا تَخافی وَلا تَحزَنی ۖ إِنّا رادّوهُ إِلَیکِ وَجاعِلوهُ مِنَ المُرسَلینَ» اظهار کرد: وهابیت به شیعه ایراد می‌گیرند که اعتقاد به سخن گفتن خداوند با حضرت زهرا(س) غضر ممکن است اما این آیه پاسخ روشنی به شبه آنان است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، اضافه کرد: نباید دانش حضرت زهرا(س) از آینده را به دوران صدر اسلام محدود کنیم، زیرا غلبه توحید و استقرار حکومت الهی حضرت امام زمان (عج) نیز از مهمترین مسائلی بود که به اطلاع ایشان رسانده شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حضرت زهرا(س) قطعا می‌دانستند که در آینده یکی از نوادگان ایشان قیام می‌کند، بیان کرد: امام راحل (ره) پس از مبارزاتی طولانی از سال ۴۱ تا ۵۷ برای استقرار حکومت دینی، نظام اسلامی را در ایران بنیان‌گذاری کردند.

آیت الله عبدالهی امام خمینی (ره) را احیا کننده ارزش های دینی در جهان دانست و افزود: در دوران قبل از انقلاب جهان به دو قطب سوسیالیستی و لیبرالیستی تقسیم می‌شد و همه کشورهای عضو این دو قطب نیز در مخالفت با مذهب اشتراک داشتند.

وی با بیان اینکه کشورهای جهان در دوران قبل از انقلاب مذهب را مخالف تمدن و پیشرفت می‌دانستند، اظهار کرد: امام خمینی(ره) به همه جهانیان ثابت کرد که این تفکری غلط است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علیمه قم امام خمینی (ره) را خاتمه دهنده عصر ضد مذهبی دانست و تصریح کرد: امام راحل(ره) با احیای ارزش‌های عاشورایی و تبیین صحیح تعالیم دینی باعث ایجاد تحولی بزرگ در جهان شدند.

آیت الله عبدالهی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: بر اساس اصل دوم قانون اساسی جمهوری اسلامی، نظام اسلامی، نظامی مبتنی بر توحید و وحی و امامت مستمر است.

وی ادامه داد:  امام خمینی(ره) اسلام ناب محمدی را که اصول آن بر مبارزه با استیلای استکبار و استثمار غرب استوار است را معرفی کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بر اساس تعالیم قرآنی ما با همه کفار دشمنی نداریم، اظهار کرد: ما کفاری که قصد سلطه اقتصادی و فرهنگی و سیاسی بر کشور ما را دارند، می جنگیم.

آیت الله عبدالهی گفت: انقلاب اسلامی با رهبری مرجعیت شیعه و از حوزه علمیه آغاز شد بنابراین هر اقدام ضد مذهبی حرکتی ضد انقلابی محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: اقدامات خلاف مذهب از هر طریق، خواه از طریق برگزاری کنسرت و تئاتر باشد یا از طریق موضع‌گیری‌های سیاسی و فرهنگی، مخالف اصول انقلاب است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: ولایت فقیه از مهمترین مواردی است که فقیهان اسلامی در طول تاریخ به اهمیت و ضرورت اعتقاد به آن اشاره کرده‌اند.

وی تأکید کرد: هراقدام ضد ولات فقیه اقدامی ضد انقلابی است، در طول سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مدیریت فقیه کشور را از بحران‌ها نجات داده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر ضرورت حفظ اقتدار در مقابل دشمنان انقلاب، عنوان کرد: متأسفانه برخی از مسئولان به افزایش مبادلات بازرگانی و واردات کالا از کشورهای غربی افتخار می‌کنند در حالی که این امور با مبانی انقلاب سازگار نیست.

آیت الله عبدالهی هیچ کس منکر ضرورت استفاده از فضای مجازی نیست، اما باید کنترل آن در اختیار مسئولان نظام باشد، زیرا در حال حاضر فضای مجزی فاحشه‌ خانه ‌ای سیار و گمراه کننده جوانان است.

وی با بیان اینکه امروزه فضای مجازی به منبعی برای ایجاد بحران سیاسی و اقتصادی در کشور تبدیل شده است، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بارها بر ضرورت حل معضلات اقتصادی جامعه تأکید کرده‌اند زیرا دشمن از این مشکلات سوء استفاده می‌کند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.