سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۳۰ - چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶

شهردار شهرضا:

کارکرد اتوبوس‌های شهری بیش از زمان استاندارد است

شهردار شهرضا، گفت: متأسفانه اتوبوس های شهری شهرضا بیش از مدت زمان استاندارد فعالیت کرده اند و نیازمند تعمیرات جدید هستند این در حالی است که تردد این نوع از اتوبوس ها در شهر باعث افزایش ترافیک شهر شده است.

به گزارش شهرضانیوز، شهردار شهرضا، در جلسه ستاد احیای امرو به معروف و نهی از منکر شهرستان شهرضا اظهار کرد: شهرضا یکی از قدیمی ترین شهرهای کشور است اما بسیاری از معابر آن در طول زمان تعریض نشده است.

رحیم جافری تصریح کرد: متأسفانه در ساخت و سازهای جدید توسعه سامانه حمل و نقل عمومی و شخصی پیشبینی نشده و بسیاری از ساختمان ها بدون عقب نشینی مناسب ساخته شده اند.

وی، بیان کرد: مجموعه باغملی در هسته مرکزی شهرضا به عنوان استراحتگاهی برای مسافران و شهروندان بوده است اما متأسفانه ساخت یک مجتمع تجاری در آن به بافت تاریخی محل آسیب زده است.

شهردار شهرضا، تأکید کرد: در شهرضا ۳۷۰ هکتار بافت فرسوده وجود دارد اما طرح جامع شهری که در سل ۸۸ به تصویب رسیده هیچگونه عقب نشینی برای خیابان شهید بهشتی که خیابان مرکزی شهر است در نظر نگرفته است.

جافری، درخصوص برنامه بلندمدت شهرداری شهرضا برای حل معضل ترافیک اظهار کرد: ساخت تقاطع غیر همسطح در میدان فاطمه و میدان طالقانی و انجام طرح مطالعاتی باهدف شناخت نقاط پرترفیک شهری از جمله این برنامه ها بوده است.

وی، با بیان اینکه ساخت مسیر کُندرو در حاشیه کمربندی شهرضا در دست اقدام است ، عنوان کرد: احداث پارکینک های محله ای و بررسی طرح ممنوعیت پارک در حاشیه خیابان شهید بهشتی از دیگر برنامه های شهرداری برای کاستن از ترافیک شهری است.

شهردار شهرضا، اذعان کرد: متأسفانه اتوبوس های شهری شهرضا بیش از مدت زمان استاندارد فعالیت کرده اند و نیازمند تعمیرات جدید هستند این در حالی است که تردد این نوع از اتوبوس ها در شهر باعث افزایش ترافیک شهر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.