سرویس: سیاسی ۲۲:۱۶ - چهارشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۲

شیفت روزنامه‌های اصلاح‌طلب از هاشمی به حسن‌روحانی

امروز بیشتر روزنامه های اصلاح طلب با حرکت تاکتیکی خود در اخبار و تیتر های منتشره شان نشان دادند همانطور که دولتیها از احراز صلاحیت مشایی دست شسته اند، اصلاح طلبها هم بی خیال بازگشت هاشمی شدند و بر این اساس گزینه های جدیدی از سوی اصلاح طلبها و دولت روی میز قرار گرفته است. […]

امروز بیشتر روزنامه های اصلاح طلب با حرکت تاکتیکی خود در اخبار و تیتر های منتشره شان نشان دادند همانطور که دولتیها از احراز صلاحیت مشایی دست شسته اند، اصلاح طلبها هم بی خیال بازگشت هاشمی شدند و بر این اساس گزینه های جدیدی از سوی اصلاح طلبها و دولت روی میز قرار گرفته است.

گروه مانیتورینگ ـ گویا موضوع آمدن هاشمی و فشارها برای تایید صلاحیت وی کم کم کمرنگ و کمرنگ تر شده است و حامیان هاشمی و خود وی به این نتیجه رسیده اند که بهتر است از گزینه جایگزین استفاده کنند. گزینه ای که روزنامه آفتاب یزد، آرمان، ابتکار، اعتماد، قانون، همبستگی، مردم سالاری، روزان، شرق و … امروز همه یک صدا او را فریاد زدند و همان طور که در شش ماه گذشته از هاشمی می نوشتند و عکس بزرگ چاپ می کردند، از او نوشتند و نیم صفحه اول روزنامه های خود را به وی اختصاص دادند. این فرد کسی نیست جز حسن روحانی که روزنامه آرمان در وصف وی اینگونه قلم فرسایی می کند: “حسن روحانی دانش‌آموخته مکتب‌ هاشمی‌رفسنجانی است و اگر غیر از این مشی را دنبال می‌کرد، علامت سوال در اذهان پدید می‌آورد.”
169626_202

به گزارش بولتن نیوز، اصلاح‌طلبان در ابتدا که بحث حضور آیت‌ا… ‌هاشمی‌رفسنجانی در انتخابات مطرح شد، دیگر تکلیف خود را می‌دانستند و با تشکیل ستادهایی برای حمایت از مرد روزهای سخت به برنامه‌ریزی انتخاباتی پرداختند. در این میان طیف اصولگرایان میانه‌رو هم به اصلاح‌طلبان پیوستند و این جمع از افراد باسابقه جریان اصولگرایی بودند که اعتدال برای آنها از درجه بالای اهمیت برخوردار بود. به هر حال با عدم احراز صلاحیت آیت‌ا… ‌هاشمی این جمع‌ها انسجام خود را حفظ کردند تا بار دیگر به سمت کاندیدایی بروند که حداقل شباهت‌ها را با آیت‌ا… ‌هاشمی داشته باشد. در این میان حسن روحانی گزینه مناسبی تشخیص داده شد و اکثر حامیان آیت‌ا… ‌هاشمی متفق‌القول به حمایت از او برخاستند. در زمانی که آیت‌ا… ‌هاشمی قرار بود در انتخابات حضور پیدا کند، برخی اعضای ستاد روحانی به دفتر او آمدند و برای همکاری اعلام آمادگی کردند چرا که روحانی از ابتدا گفته بود در صورت حضور آیت‌ا… ‌هاشمی از عرصه رقابت کنار خواهد رفت.”

در این بین در روزنامه‌های روزان و بهار بر خلاف روزنامه آرمان از استراتژی حمله به جلیلی استفاده شد و این دور روزنامه سعی کردند تا اثبات کند سعید جلیلی همان کاندیدایی است که احمدی نژاد از ابتدا قولش را داده بود و با این کار جلیلی را جانشین اصلی مشایی اعلام کنند (روزنامه شرق هم در صفحه اول خود با عکس درشت مشایی از تعطیل شدن ستاد های وی خبر داد) !. در این رابطه روزان از سکوت جلیلی در برابر حمایت پایداریها خبر داد و روزنامه بهار هم در تیتر اول امروز خود از زبان جلیلی نوشت: ” بسیاری از فعالیتهای دولت قابل دفاع است” این روزنامه در ادامه خبر خود آورده است: ” گویاجلیلی با دعوت نمایندگان عضو جبهه پایداری به مجلس آمده است. جلیلی که خود را صد‌درصد نامزد دولت و جبهه پایداری نمی‌خواند می‌گوید بعضی فعالیت‌های دولت قابل تقدیر است. او در پاسخ به سوال‌هایم با خنده‌ می‌گوید شما سعی می‌کنید دیدگاه خودتان را از زبان دیگران عنوان کنید. “

اما کمی بعد نماینده اصولگرای مجلس نهم، در گفت‌وگو با «بهار» گفت: جلیلی قطعا نامزد دولت و جبهه پایداری است و او را در دقیقه ۹۰ وارد انتخابات کرده‌اند. عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس می‌افزاید: دولت نهم و دهم مملکت را به قهقرا برد و این‌که جلیلی را نامزد مورد تایید نظام بدانیم کمک به تشدید‌ مسیر قهقرایی است. او معتقد است جلیلی احمدی‌نژاد بعلاوه است؛ یعنی چند قدم از رییس دولت جلوتر.”

در این رابطه روزنامه خورشید نوشته است ” رئیس‌جمهور در واکنش به برخی تحلیل‌ها و اخبار درباره اینکه سعید جلیلی گزینه دولت و حامیان آن در انتخابات ریاست‌جمهوری است، گفت که این مسئله را فراموش کنید. محمود احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، درباره احتمال اینکه جلیلی در نهایت گزینه دولت در انتخابات ریاست‌جمهوری باشد، گفت: چنین چیزی را نشنیده‌ام.”

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.