سرویس: اخبار شهرضا ۰۶:۴۵ - یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۶

رئیس مرکز بهداشت شهرضا خبرداد؛

برپایی جلسات آموزش خودمراقبتی به مناسبت هفته مبارزه با سرطان در شهرضا/ برگزاری جشن روز پرستار در شبکه بهداشت شهرستان

رئیس مرکز بهداشت شهرضا یکی از مناسبت های مهم را هفته پویش ملی مبارزه با سرطان دانست و گفت: جلسه آموزشی خود مراقبتی و پیشگیری از سرطان برای میانسالان و مراجعین مرکز ارائه خدمات جامع سلامت هونجان به همین مناسبت در شهرضا برگزار شد.

به گزارش شهرضانیوز؛ سید حجت الله موسوی در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام شده در شبکه بهداشت شهرضا در طول هفته گذشته، اظهار کرد: جلسه آموزشی مدیریت استرس و سلامت روانی در محیط کار برای کلیه کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان به همت کارشناسان سلامت روان مرکز ارائه خدمات جامع سلامت شهید نجفی برای مدیریت استرس، سبک زندگی و سلامت روانی در محیط کار برگزار شد.

رئیس مرکز بهداشت شهرضا با اشاره به برگزاری جلسات آموزشی پیرامون اهمیت تغذیه صحیح برای مدارس ابتدایی شهرضا، تصریح کرد: در این برنامه که به همراه صرف صبحانه سالم برگزارشد، دانش آموزان مدرسه ابتدایی کاشانی و رئیس زاده شهرضا شرکت کردند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه شورای بهداشتی شهرضا با حضور رئیس شورای اسلامی، دهیار و بهورزان خانه بهداشت امین آباد، عنوان کرد: در این جلسه در کنار بررسی مسائل و مشکلات  بهداشتی روستا پس ازبحث و تبادل نظر تصمیمات لازم اتخاذ و از اعضای محترم شورای اسلامی و دهیار روستا با توجه به همکاری فوق العاده درپیگیری مشکلا ت بهداشتی با ارائه لوح، تقدیر شد.

برپایی جلسات آموزش خودمراقبتی به مناسبت هفته مبارزه با سرطان در شهرضا

موسوی یکی از مناسبت های مهم را هفته پویش ملی مبارزه  با سرطان دانست و عنوان کرد: جلسه آموزشی خود مراقبتی و پیشگیری از سرطان برای میانسالان و مراجعین مرکز ارائه خدمات جامع سلامت هونجان به همت مامای پزشک خانواده برگزار شد.

رئیس مرکز بهداشت شهرضا ادامه داد: برگزاری جلسه آموزشی خود مراقبتی و پیشگیری از سرطان جهت پرسنل مدارس مروج سلامت تحت پوشش مرکز سلامت نجفی توسط مراقبین سلامت یکی از دیگر اقدامات بود.

وی یکی دیگر از اقدامات را برگزاری جلسه آموزشی راه های پیشگیری از سرطان برای دانش آموزان دوره متوسطه صدرا دانست و عنوان کرد: همچنین جلسات آموزشی خود مراقبتی و پیشگیری از سرطان برای گروه های جوانان، نوجوانان ومیانسالان درمدارس و حسینیه صاحب الزمان روستای امین آباد توسط بهورزان به همین مناسبت برگزارشد.

موسوی در ادامه از برگزاری جلسه هماهنگی و بررسی مناقصه عمومی اجرای برنامه تامین و گسترش مراقبت های اولیه  در مناطق شهری خبرداد.

برگزاری جشن روز پرستار در شبکه بهداشت شهرضا

رئیس مرکز بهداشت شهرضا سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار را یکی دیگر ازمناسبت های مهم هفته گذشته برای جامعه پزشکی شهرضا دانست و خاطرنشان کرد: جشن روز پرستار به همین مناسبت ویژه کارکنان شاغل در اورژانس ۱۱۵ شهرستان با حضور سرپرست فرمانداری و کارکنان فرمانداری، رئیس امور اداری مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان، رئیس بانک ملی شهرستان و مدیریت، معاون بهداشتی، مسئولان حراست و امور عمومی شبکه بهداشت شهرضا در سالن اجتماعات شبکه بهداشت ودرمان شهرستان برگزار شد.

وی ادامه داد: در این مراسم مسئول اورژانس۱۱۵ شهرستان، گزارش ۹ ماهه ابتدایی امسال اورژانس شهرضا را ارائه کرد و در ادامه مدیریت شبکه بهداشت، سرپرست فرمانداری، رئیس امور اداری و مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان مطالبی را بیان کردند.

موسوی با بیان اینکه در این مراسم با اهدا گل و هدایایی از زحمات پرستاراتپن اورژانس شهرضا تقدیر و تشکر به عمل آمد، گفت: پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی شهرضا همچنینی به مناسبت روز پرستار با حضور در مهدکودک های  شهرستان مطالبی پیرامون پیشگیری از سوانح و حوادث برای کودکان بیان و این قشر را با اقدامات پرستاران و اورژانس آشنا کردند.

رئیس مرکز بهداشت شهرضا با اشاره به حضور دانش آموزان دبیرستان دخترانه زنده یاد حسینی در بیمارستان امیرالمومنین(ع) شهرضا و تبریک روز پرستار به کلیه پرستاران شاغل در بیمارستان، عنوان کرد: مسئولان بیمارستان به همراه روحانی دفتر نسیم مهر در بخش های بیمارستان امیرالمومنین(ع) شهرضا حاضر شده و روز پرستار را به پرستاران این بیمارستان تبریک گفتند.

وی خبر از برگزاری جلسه هماهنگی و ساماندهی جمعه بازار شهرضا داد و عنوان کرد: این جلسه با حضور معاون بهداشتی،  شهردار محترم،  نمایندگان اتاق اصناف، صنعت معدت و تجارت، فرمانداری، آستان مقدس امامزاده شاهرضا، رئیس اتحادیه  رستوران داران و کارشناسان مسئول واحد مهندسی بهداشت محیط  در دفتر معاونت بهداشتی شبکه بهداشت برگزار شد.

موسوی ادامه داد: رئیس مرکز بهداشت شهرضا در این جلسه پیرامون همکاری و برنامه ریزی برای ساماندهی جمعه بازار، بررسی وضعیت توزیع مواد غذایی در جمعه بازار و سطح شهرستان مطالبی بیان و پس از بحث و تبادل نظر و ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات مدعوین راهکارهایی برای بهبود روند فعالیت ها ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.