سرویس: اخبار شهرضا ۰۷:۵۱ - دوشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۶

رییس اداره هواشناسی شهرستان شهرضا خبر داد:

بارش ۲ سانتیمتر برف در شهرضا

رییس اداره هواشناسی شهرستان شهرضا گفت: میزان بارش برف در شهرضا به دو سانتی متر و آب حاصل از آن به ۲٫۹ میلیمتر رسید.

ستار سبزه علی در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز، عنوان کرد: میزان بارش برف در شهرضا دو سانتیمتر و آب حصل از آن ۲٫۹ میلیمتر بوده است.

وی ادامه داد: مجموع بارش سال زراعی جاری در شهرستان ۱۴٫۶ میلیمتر است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد و در مقایسه با میانگین بلند مدت ۷۹ درصد کاهش داشته است.

رییس اداره هواشناسی شهرستان شهرضا با بیان اینکه دمای هوای منطقه در روزهای کاهش پیدا می کند، عنوان کرد: دمای هوا در روز دوشنبه هشت درجه زیر صفر است که در مقایسه با روز گذشته شش درجه کاهش داشته است ، این در حالی است که روند نزولی دمای هوا تا روز چهارشنبه ادامه پیدا می کند.

سبزه علی با بیان اینکه دمای هوای منطقه از روز چهارشنبه اندکی افزایش پیدا می کند، اظهار کرد: سامانه ناپایداری از روز سه‌شنبه در مناطق شمالی استان فعال می شود که به علت ضعیف بودن تأثیری در هوای شهرضا ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: بارش های انجام شده ناشی از فعالیت سیستم جوی بود که بیشتر مناطق شمالی استان را تحت تأثیر قرار داد اما از دهه دوم بهمن ماه سامانه های بارشی خوبی در منطقه جنوب غرب کشور و استان اصفهان فعال می شوند.

رییس اداره هواشناسی شهرستان شهرضا اذعان کرد: بارش های پیش رو هر اندازه قابل توجه و خوب باشد باز هم نمی تواند کم آبی ناشی از پاییز کاملا خشک امسال و خشکسالی های اخیر را جبران کند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.